- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
28.02.2023
9 vecí, ktoré by ste svojmu dieťaťu nemali kupovať
1. Nekupujeme hračky, ktoré hrajú a svietia
Jednou z najvzácnejších vecí v živote rodiča je ticho. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo by ste si nemali kupovať hravé, hlasno znejúce a intenzívne svietiace hračky. Nejde však len o pokoj rodičov. Intenzívne svietiace hračky na hranie dokážu bábätko na chvíľu potešiť, no môžu ajnegatívne ovplyvniť kvalitu spánku a oddychu bábätka. Nadmerne stimulované dieťa má zvyčajne problémy s upokojením, spaním a jedením (často sa to prejavuje u dojčených detí, ktoré sa pri prsníku správajú nepokojne). Tento problém zvyčajne postihuje dojčatá a deti približne do 3 rokov.
2. Chodítka nekupujeme
O škodlivosti obľúbených chodítok sa veľa hovorí, no stále sa predávajú. Použijem tento článok v nádeji, že presvedčí ľudí, ktorí plánujú kúpu tohto zariadenia. Detské chodítka sú škodlivé pre psychomotorický vývoj dieťaťa. Čo to v praxi znamená? Dieťa v chodítku neudržiava správne držanie tela: ani nesedí, ani nestojí. Takáto poloha ničomu neslúži a môže formovať nesprávny postoj a mať negatívny vplyv na postoj dieťaťa v budúcnosti. Navyše batoľa, ktoré je často v chodítku, nie je schopné prirodzene sa naučiť udržiavať rovnováhu. Vnímanie rovnováhy je narušené a labyrint dieťaťa sa vyvíja nesprávne. Malý človiečik sa nedokáže naučiť udržať ťažisko, nechápe následky svojich pohybov, nenaučí sa absorbovať pády. Zjednodušene možno povedať, že neexistuje možnosť rozvíjať veľa zručností, ktoré sú potrebné v budúcnosti.
Namiesto chodítka je určite lepšie investovať do zabezpečenia bytu: kontaktné čiapky, chrániče rohov nábytku, zámky zásuviek< /div>, zámky dverí alebo schodiskové brány. Umožnia dieťaťu voľne skúmať priestor a prirodzene sa rozvíjať vlastným tempom.
Pre deti, ktoré už samy sedia, môžeme vyberať z ergonomických nosičov, s dostatočne širokým pásom, zaisťujúcim správnu polohu nožičiek a chrbta bábätka. Ergonomické nosiče majú"mäkký chrbátik", vďaka ktorému chrbátik dieťaťa prirodzene tvorí tvar písmena "C", a nemá otvory na rúčky. Ergonomické nosiče neponúkajú možnosť otočenia smerom von, pokiaľ nie sú na chrbte rodiča, takže sa dieťa pozerá cez rameno rodiča. Nosenie dieťaťa smerom von mu bráni udržať si správnu polohu chrbta. Príliš úzky pás medzi nohami si vynucuje neprirodzenú polohu bokov a je jednoducho bolestivý.
Odporúčané ergonomické detské nosiče zahŕňajú: TULA alebo MEI TAI. Žiaľ, veľa výrobcov dáva slovo "ergonomický" do názvu svojich produktov neoprávnene. Nosič by ste si mali vyberať pozorne a pred rozhodnutím je najlepšie vyhľadať možnosť odskúšania rôznych modelov.
4. Postroje na učenie chôdze nekupujeme
Z pochopiteľných dôvodov zasahujú do prirodzeného vývoja dieťaťa. Tak ako pružinové skokany tvarujú nesprávne držanie tela, sťažujú nácvik rovnováhy. Naučiť sa chodiť v postrojije vážnou poruchou v prirodzených fázach vývoja dieťaťa. Ak chcú rodičia podporiť vývoj svojho batoľaťa, navrhujem nainštalovať do detskej izby alebo priestoru hrazdičku na uľahčenie vstávania pri stene abezpečné zrkadlo, ktorá môže byť navyše zaujímavý a inšpirovať malého človiečika k zábave.
5. Nekupujeme hracie, spievajúce nočníky
Plnenie je pre mnohých rodičov a deti citlivou témou. Oplatí sa však počkať na plnú pripravenosť batoľaťa, ktorá sa zvyčajne objavuje medzi 2. a 4. rokom života. Mladšie deti si zvyčajne neuvedomujú svoje fyziologické potreby. Nútiť ich, aby robili svoju vec, môže mať opačný účinok, ako bolo zamýšľané. Peating je fyziologická, normálna, prirodzená činnosť. Akékoľvek odmeňovanie (hudbou, sladkosťami) alebo prílišné stupňovanie jej úspechu nie je dobré ani pre samotné dieťa. V týchto situáciách sa oplatí správať sa k malému človiečiku s rešpektom, vážnosťou a prípadne zablahoželať k ďalšiemu kroku k samostatnosti.
6. Telefón ani tablet s neobmedzeným prístupom na internet nekupujeme
Aktuálne výskumy ukazujú, že deti dokážu stráviť na internete až 6 hodín denne. 6 hodín! Pre rodičov je ťažké kontrolovať všetok obsah, ku ktorému má ich ratolesť prístup. Kde sa deti môžu nájsť, uspokojiť svoju zvedavosť na webe, nechávam na fantázii dospelých. Ak chcete kontakt so svojím dieťaťom, vhodnou alternatívou je inteligentné hodinky s funkciou GPS a telefón.
7. Nekupujeme vojenské hračky
Názory sú tu rozdelené. Isté je, že to nie sú hračky, ktoré učia deti agresivite a že plastový meč možno nahradiť drevenou palicou. Tým, že dieťaťu dáme pištoľ alebo meč, dávame akési povolenie na násilie a dávame najavo, že takéto správanie akceptujeme. Hranie vojny, bitky alebo iného typu konfliktu môže zachovať tento typ správania.
Samozrejme, nemôžete ísť do extrémov. Je ťažké ochrániť dieťa pred kontaktom s týmto typom hračiek a hier zo strany účastníkov, preto sa oplatí o tom porozprávať a dať jasný signál rodine a priateľom, ak ako rodičia nechceme vojenské hračky.
8. Nekupujeme autá na batériový pohon, v ktorých sedia iba deti
Takéto veľké autá, repliky značkových športových strojov, samozrejme veľmi lahodia oku dospelých aj detí. Dieťaťu však nijako neslúžia, nepodporujú jeho vývoj. Namiesto takéhoto auta je vždy odkúpiť krosový bicykel, tradičnýpedál, kolobežka alebo skateboard. Každé z týchto zariadení rozvíja iné zručnosti a pozitívne ovplyvňuje vývoj mozgu, napríklad medzi schopnosťou jazdiť na kolobežke a rozvojom reči u 2-ročných detí je úzky vzťah. Balančný bicykel je vhodný pre deti od 18 mesiacov a podporuje rozvoj zručností ako koncentrácia, sústredenie a koordinácia.