X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako pripraviť dieťa na návrat do školy?
27.02.2023

Ako pripraviť dieťa na návrat do školy?

Späť do školy 2021Začiatok ďalšieho školského roka sa rýchlo blíži a návrat do školy po vzdelávaní na diaľku môže byť pre deti stresujúci a náročný. Dlhé mesiace online učenia si totiž vyžadovali, aby sa prispôsobili nielen používaniu počítačového vybavenia, ale aj obmedzili priamy kontakt so svojimi rovesníkmi. Septembrový návrat do školy prinúti študentov k väčšej otvorenosti v priamych kontaktoch, čo sa pre hanblivcov stane mimoriadne stresujúcim zážitkom. Jednoduché rozprávanie a uisťovanie dieťaťa, že všetko bude v poriadku, nemusí stačiť. Úlohou rodičov je byť predsa oporou pri hľadaní seba samého v nových situáciách a určite aj v tých stresových. Práve vďaka rozhovorom a spoločnému tráveniu času môžeme s dieťaťom prebrať veľa tém, ktoré nám umožnia zmeniť myslenie a pristupovať k výzvam pozitívne. Podpora dieťaťu tiež dáva pocit bezpečia, vlastnej hodnoty a príslušnosti k skupine. Naše tipy môžu deťom pomôcť vyrovnať sa so stresovými situáciami bez záchvatov paniky, ktoré sú medzi deťmi a dospievajúcimi čoraz bežnejšie.

Ako pripraviť dieťa na návrat do školy?Hoci návrat detí do školy v r. September je už istota, stále sa väčšina ľudí pýta, ako dlho bude trvať denné štúdium. Budú musieť deti po krátkom čase opäť zmeniť svoje návyky a presťahovať sa do svojich izieb, aby sa začali učiť online? Dúfajme, že nie, ale musíme byť pripravení na každú možnosť. Dnes však vieme našim žiakom pripraviť návrat do školy bez stresu. Ukážme im, že čas stacionárneho učenia nie sú len povinnosti súvisiace so získavaním vedomostí, ale aj možnosť komunikovať s inými ľuďmi.


Rozprávajte sa so svojím dieťaťom o dôležitých témach! Práve vďaka vám bude ľahšie chápať niektoré aspekty každodenného života. Neklam, neohýbaj pravdu! Aj keď niečo nie je pozitívne, pokúste sa vysvetliť, prečo to tak je. Vďaka tomu sa vyhnete sklamaniu vášho dieťaťa!

Pozitívne aspekty návratu do školy v septembri

  • Pozitívny vplyv kontaktu s rovesníkmi, ktorý umožňuje priame rozhovory alebo hry. Mladší gymnazisti sa tešiliBudú tráviť čas medzi lekciami pri hraní alebo hraniami spolu. Starší však budú mať čas hovoriť alebo objavovať nové vášne, a ako viete v skupine, je to vždy jasnejšie. Vďaka kontaktom s ostatnými ľuďmi sa študenti všetkých vekových skupín stávajú otvorenejší a dokážu lepšie riešiť problémy. Umožňuje im tiež lepšie porozumieť niektorým situáciám a pozerať sa na ne z rôznych perspektív.
  • Common Príprava školskej laity je najmä skvelý zážitok pre mladšie deti. Nákup batohu snov alebo výber školských potrieb spôsobí veľa radosti a do značnej miery umožní školenie o nezávislosti. Pre študentov vzdelávania v ranom školskom vzdelávaní od septembra bude návrat do školy preto nielen radostný z dôvodu nových skúseností alebo stretnutí s priateľmi, ale aj vďaka gadgetom pomôže rozčarovať učenie.
  • Dobré zariadenia majú široké zariadenia moderných vzdelávacích pomôcok . Vďaka nim majú študenti v režime na plný úväzok viac zaujímavých tried a môžu študovať na mnohých úrovniach, čo sa premieta do objavovania nových vášní a rozširujúcich sa vedomostí.
  • Individuálny prístup učiteľa ku každému študentovi je v nich oslobodený ochota študovať a vďaka priamemu kontaktu je ľahšie zachytiť zmeny pre pedagógov a prispôsobiť prácu individuálnym potrebám študenta. Pomoc pri učení alebo nájdení skrytých výhod sa určite prekladá aj pre studňu dieťaťa a sebaúctu.

tak ako pripravujete dieťa na návrat do školy?Najdôležitejšie, najdôležitejšie je Dialóg medzi deťmi a ich rodičmi. Bez toho môže byť od učenia odradené aj najtalentovanejšie dieťa. Kontakt medzi rodičmi a deťmi umožňuje predovšetkým riešiť problémy (ak sú) alebo jednoducho odovzdávajú vzory, ktoré vám umožnia ocitnúť sa medzi ostatnými ľuďmi mimo domu. Koniec koncov, naše deti budú musieť ísť do práce v budúcnosti, nakupovať alebo sa vysporiadať s vlastným potomkom, takže by sme ich mali pripraviť na život medzi inými ľuďmi, nie izolovane. Počas rozhovorov o škole stojí za zmienku o pozitívoch, ako sú stretnutia s priateľmi alebo čas strávený spolu pri prestávkach. Posilnenie väzieb s priateľmi konečne zohráva dôležitú úlohu v našich životoch.

Vráťte sa do školy v septembri-čo sa balí?Mladšie deti tentoraz určite zažívajú najviac. Pre nich je nová laika obrovským zážitkom a zároveň veľká radosť, aj keď niekedy prepojená so stresom a strachom z nových skúseností.

Je potrebné, aby sa vášmu dieťaťu umožnilo čo najviac zúčastňovať sa na prípravách, aby sa mohol tešiť nezávislým výberom, pretože vyvoláva obrovský nárast pozitívnej energie, čo vám umožní návrat do školy bez strachu po sviatkoch.

prvky laky potrebné pre školu:
  • batoh alebo školská taška


Pre deti navštevujúce stupne 1-3 brašna bude fungovať skvele. Kvalitné školské tašky majú ergonomickú štruktúru, ktorá vám umožňuje udržiavať správne držanie tela a nespôsobuje skoliózu. Široké rovnátka a ventilačné kanály bránia prehriatiu a veľké množstvo úložných priestorov zaisťuje pohodlie a objednávku. Starší študenti si vyberajú batohy pozostávajúce z niekoľkých komôr, ktoré vám umožňujú vziať so sebou všetky potrebné články užitočné v lekciách. Posilnená časť s rovnátvami a na zadnej strane poskytuje pohodlie a správne držanie tela.


Pri výbere batohu venujte pozornosť jeho výstavbe. Ergonomický dizajn vám umožní vynútiť postavenie správneho tela a vetranie zabráni prehriatiu.


Farebné pastelky, fantázie, zvýrazňovače alebo plastici? To všetko funguje v škole počas umenia a je súčasťouškolskú výbavičku. Stabilo. Majú veľa zaujímavých farieb, môžete si ich kúpiť jednotlivo alebo v setoch. Ich výhodou je, že sú veľmi účinné a vydržia niekoľko sezón. Mnoho študentov teraz namiesto jemných liniek používa aj zvýrazňovače. Ich neónové farby odlišujú text napísaný v zápisníku a umožňujú rýchlo nájsť dôležité poznámky. Fixky sa vo všeobecnosti neodporúčajú na každodenné použitie, pretože atrament môže prenikať. Dobre však poslúžia pri obkresľovaní kontúr umeleckých diel alebo pri podpisovaní zošitov. Trojuholníkové pastelky sa najčastejšie odporúčajú pre najmenších, pretože zabezpečujú správny úchop. Nie je však prekážkou ich zakúpenie pre všetkých študentov. Kvalitné pastelky vám umožnia pripraviť mimoriadne presné diela a ich mäkké dotykové perá nevyžadujú veľkú silu. Farebné perá fungujú dobre v trochu starších triedach. Tu si študenti počas vyučovania poznačia najdôležitejšie správy do svojich zošitov, aby si uľahčili osvojenie vedomostí. Najpopulárnejšie sú

plagátová farba vám umožní vytvárať nádherné a nápadité obrazy, ktoré určite budú ozdobou školských chodieb. Plastelína je jedným z prvkov výbavičky, ktorú deti mimoriadne milujú. Vďaka nej vytvárajú nádherné zvieratá alebo úžasné diela, ktoré potešia paletou farieb a textúr. Zatiaľ čo


Každý žiak v škole potrebuje prezuť, aby nepoškodil podlahu a neroznášal blato po triedach. Najpohodlnejšia školská obuv má gumenú a mäkkú podrážku, ktorá zaisťuje chodidlám nielen stabilitu pri hrách či cvičeniach, ale nespôsobuje ich potenie. Menšie deti majú väčšinou slip-on topánky, teda nazúvacie tenisky a momentálne sú na trhu najobľúbenejšie kvalitné topánky od Befado. Väčšie deti si väčšinou vyberajú tradičné tenisky na šnurovanie, ktoré sú nielen pohodlné, ale už dlhú dobu patria k trendom oblečenia.


Pozitívom denného vzdelávania je určite telesná výchova. Hoci je vyučovacích hodín málo, poskytujú deťom pohyb medzi triedami sedenia. Na telesnú výchovu je samozrejme nutný outfit. Skladá sa z bieleho trička a tmavých šortiek, ktoré sú pohodlné pri cvičení alebo hraní futbalu. Celá sada stojí doslova pár zlotých a umožňuje pohodlné spaľovanie kalórií.
  • Produkty na skladovanie raňajok


Každý študent si berie obed do školy. Aby sa jedlo nepoškodilo, oplatí sa zaobstarať si fľaša na vodu. Podľa toho, či je nášmu dieťaťu v zariadení zabezpečený teplý čaj, môžeme zvoliť model v podobe termosky alebo bežnej fľaše na vodu slúžiacej len na prepravu vody či iného nápoja. Obedár a

ZhrnutieÚprimné rozhovory, spoločný čas a správna príprava vám umožnia prežiť septembrový návrat do školy bez stresu. Pozitívne myslenie rodiča aj dieťaťa bude úvodom do pekne stráveného času a získavanie cenných vedomostí počas stacionárnej vedy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi