Čo robiť, keď dieťa v aute plače?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Čo robiť, keď dieťa v aute plače?
27.02.2023

Čo robiť, keď dieťa v aute plače?Reakcia rodičov na plačúce dieťa v aute závisí od jeho veku. Oveľa jednoduchšie je pomôcť staršiemu dieťaťu, ktoré vie povedať, čo je preňho v tejto situácii ťažké. Potom môžete nájsť stratégie, ktoré by mu cestu autom mohli uľahčiť. V prípade dojčiat je ťažké odhadnúť, či okrem toho, že chcú byť vyzdvihnuté, nie je s nimi v poriadku ešte niečo.

Prečo dieťa plače v aute?Deti plačú v aute z mnohých dôvodov. Jedným z nich je, že neradi sú dlho nepohybliví a cítia sa nepohodlne s popruhmi. Preto je také dôležité vybrať správnu autosedačku, v ktorej sa bude dieťa cítiť dobre. Takéto sedadlo by malo byť pohodlné a bezpečné (malo by mať certifikáty). Dobré je aj to, že sa dá namontovať na stojan, vďaka ktorému sa dieťa bude môcť pozerať z okna. Sedačka by sa tiež mala dať sklopiť do polohy na spanie.

Niekedy deti plačú, keď cestujú v aute, pretože dostanú kinetózu. Často sa stáva, že rodičia sa o tom dozvedia, až keď je dieťa väčšie a vie ho pomenovať a vtedy si spomenú, že s týmto dopravným prostriedkom sú problémy už od narodenia. Pri kinetóze pomáhajú správne prostriedky, ako je aviomarín, no oplatí sa ich užívanie konzultovať s lekárompretože nesprávne dávkovanie je veľmi nebezpečné. Mnohým deťom tiež prospieva prechod na autosedačku otočenú tvárou k tvári.

Stojí za pripomenutie, že deti, ktoré plačú v aute, to nerobia zo zloby alebo nasilu, ale pre rôzne nenaplnené potreby. Niekedy je to o blízkosti a túžbe maznať sa, niekedy sú len hladné, smädné alebo potrebujú pohyb. Veľmi častým dôvodom je aj nuda, ktorá môže byť u detí, ktoré majú úplne inú vnímanie času ako dospelí. Na tento účel sa oplatí organizovať rôzne zábavné aktivity pre deti počas jazdy.

Čo robiť, keď dieťa plače počas cesty autom?Ak vaše dieťa plače v auto, uistite sa, či má vytvorené pohodlné podmienky na jazdu - či je jeho sedadlo pohodlné, či je primeraná teplota, či je plienka suchá a či je dieťa kŕmené. Majte na pamäti, že tak, ako dospelí pri cestovaní autom ľahko vyschnú v ústach, tak aj malé dieťa, najmä keď kričí. Pri dlhšej ceste sa preto oplatí počítať s väčšími prestávkami na jedlo (alebo mať pripravenú fľašu), ako by vyplývalo z bežného denného rozvrhu. Ak je dieťa počas jazdy nervózne, môže sa stať, že bude mať častejšie stolicu, preto je dobré pri dlhších cestách plienku pravidelne kontrolovať.

Niektoré bábätká ľahko zaspia hneď, ako sa auto začne pohybovať, no mnohé takéto výlety znášajú ťažko. Rodičia väčšinou objavia svoje vlastné spôsoby, ako dieťaťu v takejto situácii pomôcť, no niektoré sú univerzálne. Niektorým deťom pomáha zapnúť biely šum, napríklad pomocou šumisia, iným zase počúvanie hudby (vyberajte pesničky, ktoré vaše dieťa pozná). Stáva sa však, že dieťa nepomôže a veľmi plače. Jediné, čo potom môže rodič urobiť, je obmedziť ďalšie cestovanie, a keď to nejde – empaticky sprevádzať dieťa, tak akceptovať a počuť, že je to preňho ťažké, bez toho, aby čakal, že v tejto situácii sa niečo zmení a čo najskôr ich zútulnite.

Čo robiť, keď predškolák plače v aute?Keď predškolák plače v aute , problém je oveľa menej komplikovaný, pretože sa s ním môžete porozprávať o tom, čo ho trápi a prispôsobiť tomu primerané stratyegie. Dieťa v tomto veku môže tiež pochopiť, prečo je také dôležité, aby sedelo v autosedačke. Vyčajne preto plače buď od kinetózy, alebo od nudy.

Deti ešte slabo vedia predvídať, čo sa počas jazdy autom stane a ako dlho to bude trvať, preto je povinnosťou rodičov zorganizovať výlet tak, aby sa dieťa nenudilo. Na dlhú cestu sa oplatí vziať si so sebou rôzne hračky a Bingo, lode alebo čierneho Petra.Hádaj kto?, cestovateľské hry. Krabica plná maličkostí, ktoré môže vaše dieťa pomaly vytiahnuť, obzrieť a hrať sa s nimi, je veľmi dobrý nápad. Spomedzi cestovných hier pre deti do auta sú dobré tieto príklady:

Veľmi dobrý nápad môže byť aj kúpiť cestovný stolík na autosedačku, kde sa dieťa môže hrať, kresliť alebo jesť. Umožní nielen rôzne aktivity, ale aj zníži neporiadok vznikajúci v aute pri cestovaní.

Spoločné cestovanie môže byť pre rodinu stresujúcim a napätým zážitkom, ale môže to byť aj príležitosť na nadviazanie vzťahov. Počas cesty autom sa môžete rozprávať, vtipkovať a rozprávať si zaujímavé príbehy. babička), vymýšľanie príbehu alebo výmena rolí. Dobre funguje spoločné počúvanie hudby či audiokníh a spievanie pesnChu-Chu alebo Môžete si zahrať aj rôzne slovné hry – hádanie, kvízy (vy možno použiť pomocou hotových kvízov, napr.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi