X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Čo robiť, keď dieťa v predškolskom veku veľa plače?
27.02.2023

Čo robiť, keď dieťa v predškolskom veku veľa plače?Plač je jedným zo spôsobov, ako deti vyjadrujú svoje emócie, ako aj svoje vlastné potreby, čím žiadajú o pomoc. Malé deti majú ešte nezrelú nervovú sústavu, preto ľahko strácajú emocionálnu rovnováhu a plačú (hovorovo - hysterizujú). Vtedy zvyčajne potrebujú podporu dospelých, aby sa upokojili.

Prečo dieťa v predškolskom veku plače?Deti v predškolskom veku plačú z mnohých dôvodov. V prvom rade majú nezrelý nervový systém a sú ľahko mrzutí. Potrebujú potom podporu dospelých, aby sa upokojili. Batoľatá tiež nemusia úplne chápať, čo sa s nimi deje, a plakať z dôvodov, ktoré bežne nechápu – napríklad keď sú hladné, unavené, preťažené alebo v strese.

Takéto deti tiež poznajú málo spôsobov, ako sa postarať o svoje potreby. Najčastejšie sa na to musia opýtať rodiča a plač, obzvlášť hlasný a intenzívny, len málokedy zostane nepovšimnutý. Preto by sa takéto správanie malo považovať za žiadosť o pomoc.

Deti tiež plačú, aby vyjadrili svoje emócie – smútok, sklamanie, strach a dokonca aj hnev. Oplatí sa im na to dať priestor, pretože neprejavené emócie zostávajú a nesú v sebe ďalšie problémy – ťažkosti so správaním či zdravotné neduhy.

Čo robiť, keď vás predškolák núti plakať?Niekedy deti v predškolskom veku intenzívne a nahlas plačú, keď to robia rodičia nechcú splniť ich požiadavky. Môže to zahŕňať dlhší pobyt na ihrisku, pozeranie ďalšej rozprávky alebo nákup niečoho v obchode. V poľskej spoločnosti je pomerne častý názor, že dieťa sa snaží rodičovi niečo vnútiť, a preto sa správa pre rodiča nepríjemne. Preto myšlienka dôsledne neustupovať takýmto požiadavkám detí, pretože keď si to rozmyslia, dieťa bude vedieť, že takto môže dosiahnuť svoj cieľ.

Toto je dosť egocentrický pohľad, ktorý neberie do úvahy, čo sa s dieťaťom deje. Sklamanie a smútok sú normálne ľudské reakcie, keď nemôžete dostať to, čo chcete, no deti si s nimi na rozdiel od dospelých nevedia ľahko poradiť. Čo môže rodič v tejto situácii urobiť, je zamerať sa na dieťa a jeho emócie a prijať jeho smútok. Dá sa to aj napriek tomu, že si to nerozmyslí a na žiadosť dieťaťa nebude súhlasiť. Aj v tejto situácii môže mať dieťa pocit, že ho s jeho smútkom berú vážne.

Je bežné, že rodič o niečom rozhodne, pretože nevie, aké dôležité je niečo pre jeho dieťa, a keď vidí ich reakciu, je pripravený zmeniť názor. Nie je to tak, že súhlas s požiadavkou dieťaťa po tom, čo sa nad tým zamyslíte, ho zraní a spôsobí, že sa bude rozmaznať alebo bude častejšie nútiť rodiča. Naopak -dieťa, ktoré cíti, že je dôležité a jeho požiadavky sú brané do úvahy, sa naučí rovnakej otvorenosti voči potrebám a túžbam inej ľudskej bytosti. Navyše je veľmi možné, že dieťa Takto zaobchádzané bude mať menej požiadaviek na iné veci neskôr v deň, keď bude táto splnená.

Ako pomôcť dieťaťu, ktoré veľa plačeAk rodič vidí, že jeho dieťa veľa plače a ľahko sa rozptýli rovnováha, stojí za to pozrieť sa na denný rozvrh a skontrolovať ho u špecialistov. V prvom rade by ste mali navštíviť detského lekára, aby zhodnotil, či je dieťa v poriadku. Rodičom môže pomôcť aj konzultácia s psychológom a diagnostika porúch senzorickej integrácie alebo pretrvávajúcich reflexov v ranom detstve.

Častý plač u bábätka môže byť signálom, že jeho nervový systém je preťažený – možno prežíva priveľa stresu (aj v podobe pozitívnych zážitkov) a potrebuje zmenu. .
Pozrite sa na jeho rozvrh a zistite, či sú chvíle, kedy môže trochu spomaliť a upokojiť sa alebo si oddýchnuť. Možno sa tiež potrebujete vzdať niektorých aktivít. Oplatí sa pozrieť aj na konkrétne stresory v živote dieťaťa, ktoré ho zaťažujú a pokúsiť sa niektoré z nich odstrániť. Možno je pre niektoré výzvy (napríklad mimoškolské aktivity alebo dlhé odlúčenia od rodiča) stále príliš malé a potrebuje čas, aby sa im postavilo. Kniha vám pri takejto analýze veľmi pomôže

Tiež je potrebné pripomenúť, že malé deti sa nedokážu samé upokojiť. Upokojujúca prítomnosť dospelého, jeho trpezlivosť, vrúcnosť a prijatie pomôžu dieťaťu naučiť sa to robiť a podporia ho v regulácii emócií. „Samoreg..Franklin. Môže byť tiež užitočné odkázať na knihu Basia alebo Strašenie, vyhrážanie sa alebo zahanbovanie dieťaťa ("tak veľké a plačlivé") dieťa neurobí plakať ich to naučí, a naopak - vytvoria špirálu napätia.Rodič môže dieťaťu pomôcť tým, že ho bude veľa objímať, hrať sa s ním v rôznych hrách, v ktorých sa bude vedieť prepracovať. ťažké emócie, alebo spoločným čítaním kníh, v ktorých postavy zažívajú podobné ťažkosti a hľadajú spôsoby, ako na to – napríklad zo série o

U niektorých detí plač jednoducho súvisí s ich osobnosťou. Elaine Aaaron - "Vysoko citlivá".Príbehy pre deti” alebo To môže byť prípad, ak je dieťa veľmi citlivá osoba, v takom prípade pravdepodobne bude počas svojho života intenzívne ovplyvnený rôznymi skúsenosťami. Rodičia, ktorí sa o tom chcú dozvedieť viac, si môžu prečítať knihy
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi