"Doska na manipuláciu s hodinami" Melissa a Doug - edukačná hračka
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. "Doska na manipuláciu s hodinami" Melissa a Doug - edukačná hračka
28.02.2023

"Doska na manipuláciu s hodinami" Melissa a Doug - edukačná hračka

Manipulačná doskaManipulačná doska je plocha, na ktorej sú umiestnené rôzne pohyblivé prvky. Veľkosť a materiály použité pri jeho príprave sú druhoradé. Najdôležitejšie je, aby jeho pohyblivé prvky zaujali dieťa a povzbudili ho k hre. Deti si manipulačnú dosku spočiatku prezerajú zo všetkých strán. Potom sa dotknú jeho prvkov a pokúsia sa nimi pohnúť.

Obrázok 1 Dieťa hrajúce sa s tabuľouFoto 2 Dieťa sa hrá s tabuľou

A nie je to také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tabuľky zahŕňajú rôzne typy zámkov a gombíkov. Ich uvedenie do pohybu vyžaduje, aby dieťa vykonávalo špecifické, často presné pohyby ruky a prstov. Je zaujímavé, že manipulačné dosky majú túto magickú vlastnosť, ktorá dieťaťu nedovolí ich opustiť, kým nevykoná akciu.

Príkladom pomerne jednoduchej, ale zaujímavej vzdelávacej tabule pre malé deti je "Zámky manipulačnej dosky" od Melissy a Douga. Forma pomerne plochého kvádra (rozmery 39x39x2 cm) umožňuje jednoduché prenášanie a skladovanie dosky. Dá sa použiť naplocho, keď si ľahnete, alebo pod uhlom, keď sa doska opiera o stenu, stojan na notebook atď. Môžete si ho tiež ľahko vziať so sebou na cesty.

Otvorený obrázok 3Obrázok 4 Otvoriť okná

Jemná motorikaHlavným vzdelávacím cieľom manipulačnej dosky je zvýšiť efektivitu rúk a prstov a osvojiť si schopnosť ich presného používania. Dieťa, ktoré sa hrá s "Doskou na manipuláciu so zámkami" od Melissy a Douga, sa pokúša otvoriť všetkých 6 zámkov. S niektorými nie je žiadny veľký problém, zatiaľ čo iné sú veľkou výzvou pre niekoľkoročné dieťa.

Keď sa dieťaťu podarí odomknúť daný zámok a tak nahliadnuť do budovy či domu, vo vnútri na neho čakajú rôzne zvieratká. Pre dieťa je veľká zábava, keď sa mu podarí po otvorení dverí otvoriť zámok a nájsť pekný obrázok.

Foto 5 pokusov o otvorenie a zatvorenie zámkovFoto 6 Pokusy o otvorenie a zatvorenie zámkov

Nielen otváranie zámkov, ale aj ich zatváranie pozitívne ovplyvňuje rozvoj jemnej motoriky. Manipulácia so západkami, západkami a inými typmi zámkov učí vytrvalosti, koncentrácii a dôslednosti v činnosti.

Učenie farieb a číselAko som už spomínal, na doske je 6 zámkov a teda 6 otváracích okienok. Každý domček je označený príslušným číslom od 1 do 6, ktoré je zhodné s počtom zvieratiek ukrytých v okne či domčeku. "Doska na manipuláciu s hodinami" Melissy a Douga je zaujímavým spestrením učenia sa počítať. Okrem toho je každý dom a vnútro jeho okna v jednej farbe, čo vám umožňuje upevniť si znalosti o farbách, ako je fialová, modrá, žltá, červená, zelená a oranžová.

Moja spätná väzbaPríručka Melissa a Doug Locks je vzdelávacia hračka vyrobená z dreva a kovu. Je veľmi odolná - našu dosku máme štyri roky. Stalo sa, že spadol z poriadnej výšky, no potom sme ho opravili kladivom a podrobili ďalším skúškam odolnosti. Zo všetkých vyšla bez ujmy.

Bočný pohľad na nástenku s fotkou 7Pohľad zboku na nástenku na fotke 8

Vyhradený vek na hranie s touto doskou sú 3 roky a plne s tým súhlasím, aj keď 2-ročné dieťa ochotne skúša otváranie a zatváranie jednotlivých zámkov. Niektoré z nich sú ťažké aj pre 4-ročné deti. Je preto ťažké určiť cieľovú vekovú skupinu, ktorá bez problémov zvládne všetky zámky. Každé z nich by už malo vedieť otvoriť päťročné dieťa, hoci niektoré budú pre ňuego je jednoduché. Toto riešenie má klady aj zápory. Podľa mňa plusy určite prevažujú nad mínusmi. Dieťa sa s touto doskou bude hrať dlho a po niekoľkých dňoch či týždňoch ho neomrzí.

Z hľadiska vzdelávania je táto hračka majstrovským dielom. "Doska na manipuláciu s hodinami" od Melissy a Douga naučí vaše dieťa trpezlivosti, trénuje pamäť, rozvíja jemnú motoriku a podporuje učenie sa čísel a farieb. Je to tiež skvelá príležitosť naučiť svoje dieťa mená zvierat a zvuky, ktoré vydávajú.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi