X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Huggy Wuggy Mascot - Aký je jej jav
27.02.2023

Huggy Wuggy Mascot - Aký je jej javNázory na to, či je maskot Huggy Wuggy vhodný pre deti, sa rozchádzajú, dokonca aj psychológovia majú rôzne názory. Hovoril som s dvoma odborníkmi, z ktorých jeden kategoricky odmietol komentovať a tvrdil, že je to hračka, ktorá by takmer nemala existovať. Druhý má úplne iný prístup, o ktorom sa bude diskutovať neskôr v článku. Poďme sa pozrieť na to, odkiaľ fenomén Huggy Wuggy pochádza.

Poppy's Playtime worldPo prihlásení sa do survival hororovej hry Poppy Playtime súťažiaci vstúpi do desivého sveta opustenej továrne na hračky . Kedysi veselá a prosperujúca, teraz vyzerá strašidelne a nie je známe, kam sa podeli všetci jej zamestnanci. Existujú hračky, ale so zábavou nemajú veľa spoločného. Medzi nimi jeHuggy Wuggy, krvilačný tvor, ktorý má dlhé ruky na maznanie a obrovské dvojité sústo na jedenie ako muréna. Huggy číha v tme a keď chytí svoju korisť, objíme ju tak silno, že zomrie vo svojom smrteľnom zovretí. Je taký strašidelný, pretože je "živý", čiže je to démon – človek v "tele" hračky. Hra určená pre ľudí od 16 rokov je hitom už v mladšej vekovej kategórii. Hrajú ho deti vo veku 10 rokov a tí, ktorí nehrajú, majú prístup k strašidelným videám YouTube, ktoré jasne ukazujú, kto je Huggy Wuggy.


Huggy Wuggy nie je len plyšová hračka, ale aj množstvo rôznych predmetov. Máme okrem iného: Tancujúci Huggy Wuggy je hračkársky hit roku 2022.Huggy Wuggy poháre. Ruksaky Huggy Wuggy alebo Hádanky Huggy Wuggy, Huggy Wuggy tričká,

Popkultúrne hračkyOd prvých filmov s Mickeym Mouseom v 30. rokoch 20. storočia vytvárame hračky inšpirované filmami a kreslenými rozprávkami. Odkedy pred 30 rokmi vyšiel Super Mario Bros., hry sa pripojili k pôvodu hračiek. Či chceme alebo nie, súčasná generácia detí má k dispozícii takéto popkultúrne výtvory. Sú založené na apele na emócie a gýč. Majú nielen pobaviť a dojať, ale aj vyvolať strach. Možno si všimnúť, že sú čoraz provokatívnejšie a okrem sexualizácie v sebe nesú aj riziko vyvolania emočných porúch. Na jednej strane sa začíname viac starať o emocionálnu inteligenciu detí, na druhej strane súhlasíme so zaplavovaním ich izieb predmetmi, ktoré môžu podkopať ich vývoj alebo dokonca zastaviť niektoré procesy. Môže takú rolu hrať prítulný Huggy Wuggy? Áno, ale len za určitých okolností.

Emocionálny rozvoj a úzkosťAk dieťa v predškolskom veku tvrdí, že vie, kto je Huggy Wuggy, a v skutočnosti pozná pôvod hračky, máme potenciálne problém. Spočíva v tom, že dieťa môže mať prístup k hre, ktorá mu nie je určená. Používaním týchto typov hier päť či šesťročné dieťa narúša procesy kognitívny a emocionálny rozvoj. Poďme sa pozrieť, ako to vyzerá vo vývinovej psychológii.
  • detstvo a dvojročné dieťa – tu je stále ťažké hovoriť o emocionálnej inteligencii. Dieťa v tomto veku už vie na obrázkoch rozlíšiť základné emócie, no pletú si ich a nevie si ich samo definovať.
  • Predškolský vek (3-6 rokov) je obdobím formovania základných emócií vrátane hnevu a strachu. Dieťa ich začína cítiť, ale často ich nevie rozlíšiť, má problémy s ich ovládaním. Už rozlišuje fantáziu od reality.
  • V ranom školskom veku (7-9 rokov) je emocionálna inteligencia silne spojená so socializáciou. Dieťa aktívne spoznáva realitu aj mimo školy pod veľkým vplyvom rovesníckej skupiny. Pozná už celú škálu emócií, naučí sa s nimi manipulovať.
  • Adolescencia (10+) – Emocionálny vývoj začínajú ovplyvňovať hormóny spojené so sexuálnym dospievaním. Emócie sú prežívané veľmi intenzívne a môžu byť nestabilné. Tínedžer ich dokáže skrývať, využíva ich na dosiahnutie svojich cieľov. Stále potrebuje tréning emocionálnej kontroly. Je pre neho dôležitý samostatný priestor – fantázie, vlastná izba, samota.

Emočné poruchy a Huggy WuggyPopri milom psíkovi Pluto či Mickey Mouse nám popkultúra dala aj upírske bábiky stredná strašidelná a celý krásny, ale aj desivý svet Harryho Pottera. Ukazuje teda nielen to, čo je dobré a pekné, ale aj to, čo je zlé a hrozné. Vrchol dopadu tejto prezentácie na vývin dieťaťa závisí od toho, kedy s ňou bude konfrontované a čo ju bude sprevádzať.

Malé deti nestotožňujú hračku s hrou, hovorí Magdalena Foryś, terapeutka. – Je to len ďalšia plyšová hračka, ktorá je trendy. Deti sa hrajú so zombie bábikami a je to OK. Dospelí si vždy vyberú ideológiu. Vraj sa objíma, až sa dusí ... A ako to má vedieť batoľa? Dozvie sa to len vtedy, ak mu to niekto povie. Tak to bolo aj s Hello Kitty. Ideológia, ktorá sa k tomu pridala, bola nočnou morou.

Vývojový psychológ, druhý z mojich partnerov, ktorý chce zostať v anonymite, zdôrazňuje, že takéto hračky môžu byť veľmi škodlivé a v žiadnom prípade by nemali byť v detskej izbe. V podobnom tóne hovoria aj zástupcovia materských škôl. Napríklad na webovej stránke Verejnej materskej školy Przystań Elfów v Ząbki môžeme nájsť tento záznam: Deti v predškolskom veku na ne absolútne nie sú pripravené (ed. o hračkách Huggy Wuggy). Rozvíjajúca sa nervová sústava, ešte len začínajúca teória mysle, začiatky chápania emócií, formovanie citlivosti, empatie, stále príliš nízka schopnosť ovládať emócie a sebaregulácia, napredujúce osvojovanie si noriem a spoločenských pravidiel, u mladších predškolákov nerozlišovanie fikcie. z reálneho sveta verzus normalizačná brutalita, šírenie násilia, vzbudzovanie strachu. Čo majú robiť malé deti s tým, že sú na obrazovke presýtené toľkými agresívnymi vzormi správania, keď ich vývoj je založený na napodobňovaní a experimentovaní a tým získavajú nové zručnosti? Ako sa majú vysporiadať s toľkým preťažením strachom po zhliadnutí vražedných scén vylepšených desivou hudbou, kým sa ešte len učia zvládať emócie z prehry v zápase s rovesníkom?

Tu si však všimnite, že dvojročné dieťa určite nehrá Poppy's Playtime a určite nechápe, že škeriaci sa Huggy Wuggy je vlastne strašidelné stvorenie. Páči sa mu to, pretože má široký úsmev, smiešne zuby, veľké oči a dlhé labky, ideálne na maznanie. Báť sa ho môže len vtedy, keď mu dospelý sprostredkuje určitú emóciu. Na druhej strane, predškoláci vnímajú Huggyho Wuggyho ako postavu z Pikachu. Spoločnosť Monster Inc. Veria, že ich obľúbená plyšová hračka žerie príšery, chtiac-nechtiac prítomné v ich fantáziách. Problém s Huggym Wuggym nastáva vtedy, keď hračka prestane byť len plyšovým plyšom a stane sa jednou z postáv Poppy's Playtime, absolútne neurčenej pre deti. V tomto prípade sa môže stať jedným zo zdrojov emocionálneho narušenia. Tieto typy porúch, prejavujúce sa napríklad výbuchmi nekontrolovaného hnevu alebo úzkostnými poruchami (vrátane halucinácií, pretože predstavivosť dieťaťa je mimoriadne živá), majú vždy viacrozmerné pozadie. Ak má teda dieťa v izbe Huggyho Wuggyho a pozná jeho príbeh, nemusí mu hneď hroziť emocionálna nestabilita. Ak sa však už objavia emocionálne problémy, možno by stálo za to zaujímať ho o iné hračky, rovnako módne. Jeho pozornosť môžete presmerovať na ďalšie zaujímavé nové hračky roku 2022 alebo na bestsellery, napríklad plyšáka

Aby sme to zhrnuli, možno usúdiť, že momentálne módnyHuggy Wuggy nebude mať výrazný vplyv na emocionálny vývoj dieťaťa, pokiaľ nebude paralelne hrať hry, ktoré nie sú určené pre jeho vekovú skupinu . Rodič, ktorý súhlasí s tým, že dieťa má túto plyšovú hračku v miestnosti, sa zo stroja nestane nezodpovedným strážcom. Huggy môže byť dokonca cestou, ako hovoriť o témach týkajúcich sa zložitých emócií a zla, ktoré sú prítomné a určite videné dieťaťom, či už to chceme alebo nie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi