X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ktoré by nemali byť zabalené do nemocničnej tašky
28.02.2023

Ktoré by nemali byť zabalené do nemocničnej tašky

čím menej, tým lepšiePokiaľ ide o zabalenie tašky do nemocnice, existuje jeden primárny princíp, ktorý stojí za to sa držať: čím menej, lepšie. Mama, ktorá sa pripravuje na doručenie, je všade zaplavená reklamami, recenziami, záznamami a fotografiami blogov na sociálnych sieťach, na ktorých môžete vidieť obrovskú gadgety, produkty, pomoc, bez ktorých - sa môže zdať - nebude sa vysporiadať so svojou úlohou. Si si istý?

Ak veľa z týchto gadgetov veľmi vážim, myslím si, že si zaslúžia veľké blahoželanie svojim tvorcom, ale v nemocničnej taške nie je miesto. Pokúsim sa opísať niekoľko úplne zbytočných gadgetov, ale z niektorých dôvodov často zabalených do tašky na doručenie.

ccimérmá toľko priaznivcov ako súperov. Nebudem tu posúdiť, či je cumlík rovnaké zlo alebo spasenie. Určite by nemalo byť v taške na dodanie. Existuje niekoľko dôvodov, prečo stojí za to odložiť odovzdanie cumlíka dieťaťu, a najdôležitejšie je skutočnosť, že v prvých dňoch života môže narušiť reflex chyby a sania prsníka. To môže zase negatívne ovplyvniť laktáciu - vo forme zníženej produkcie mlieka. Poradcovia laktácie naznačujú, že cumlík dodržiava čas laktácie, t. J. Asi 4-6 týždňov života dieťaťa. Ak sa moja matka stará o dojčenie, mala by si byť vedomá, že dať cumlíkovi aj po tomto čase môže spôsobiť reflex s odsávaním prsníka a spôsobiť problémy pri prirodzenom kŕmení. Mali by ste pozorovať dieťa a kŕmiť sa a v prípade problémov sa vzdať strukov.

Coccifikátor, ktorý môžem odporučiť a ktorá matka si môže kúpiť po odchode z nemocnice, je model Philips Avent Soothie. Odporúča ju aj American Pediatric Academy.

medvedíka a iné šustenie mazdatých hračiekbiely hluk, zvuk sušičky, vysávač veľmi často upokojuje dieťa, Pretože napodobňujú zvuky, ktoré stále počujú v životnom ochlpení - hluk krvi v krvných cievach, s ktorými priliehal k tomu, že bol v žalúdku. Upokojuje a je súčasťou teórie 4. trimestra, ktorá predpokladá, že v prvých 3 mesiacoch života dieťaťa je prospešné obnoviť mu podmienky, ktoré mal v žalúdku. V nemocnici sú všetky hlučný, plnené zvieratá a maskoti sú ideálnym biotopom pre nebezpečné baktérie. Rodičia ich môžu nevedomky presťahovať do domu a napriek umývaniu všetkých vecí z nemocnice sa môže ukázať, že nemocničné baktérie sa už presunuli na prikrývku alebo iné prvky okolo dieťaťa.

Niepratki alebo oblečenie s možnosťou pokryť detské rukoväteNové dieťa v prvých dňoch po pôrode, zažije skutočnú revolúcia. Okrem vedeckých argumentov o jeho nezrelosti a nepripravenosti na nezávislý život mimo lona matky sa oplatí vyskúšať si na chvíľu predstaviť si, koľko sa pre tohto mladého muža zmenilo. V žalúdku máme dieťa slobodne sa dotýkalo jeho tváre, sať palcom a hrali sa s pupočnou šnúrou. Zrazu po pôrode je zbavený tejto možnosti strachu z nevzhľadných škrabancov na tvári. A to je chyba! Drahé matky, nechajte svoje deti dotknúť sa vašich úst, nasávajte prsty a päste. Výnimkou sú situácie, keď sa dieťa poškriaba do krvi a vznikajú rany, ktoré sú bránami infekcie pre nemocničné patogény. Našťastie existuje len málo takýchto situácií.

Bath Cosmetics pre dieťaNemocničný pobyt je zvyčajne 2-3 dni, ak sa mama a dieťa cítia dobre a dodávka boli bez komplikácií. Špecialisti tvrdia, že v súčasnosti sa oplatí zdržať sa novonarodeného kúpeľa, aby chránil jeho pokožku. Je potrebné opustiť rozhodnutie vziať si prvú kúpanie svojim rodičom. Ak sa však rozhodnete kúpať sa v nemocnici, stojí za to vzdať sa intenzívneho umývania pomocou aj tých najurtrikunejších kozmetiky. Bežná voda stačí na umývanie zvyškov krvi a iných nečistôt z kože dieťaťa. Špecifiká umývania a starostlivosť o batoľatáme poďme na neskoršie obdobie.

prsné čerpadloje absolútna, ktorú musí mať pre matku, ktorá očakáva prvé dieťa, a určite to máme, čo z niektorých dôvodov porodí cisársky rez. Prsné čerpadlo je prvou pomocou v situácii, keď nStimulujem laktáciu. Nie je však vždy potrebný v prvých dňoch života dieťaťa v nemocnici. To, čo stojí za to urobiť doma, je dôkladné umývanie a vystrašenie častí prsníka. Zariadenie nechávame pripravené týmto spôsobom doma a informujeme členov rodiny, ktorí nás navštívia tam, kde je. Ak je to potrebné, dokážu nám to okamžite priniesť.

Pri výbere prsnej pumpy sa oplatí venovať pozornosť takým modelom, ako sú
, ktoré môžem odporučiť.
Avent Natural SCF332/01 alebo Medela® Swing ™,

Pred prvým dodávaním sa často cítime stratení, rady čítali na fórach alebo počuli od priateľov a často som v rozpore. Pamätajte, že taška má obsahovať veci, ktoré budeme potrebovať v nemocnici. Neberme si so sebou veci, ktoré sa ukážu nielen ako ďalšie bremeno batožiny, ale môžu byť tiež nebezpečné - či už pre batoľa alebo pre nás.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi