X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. "Malí detektívi" - recenzia hry
28.02.2023

"Malí detektívi" - recenzia hry"Malí detektívi" je poľské vydanie hry "The Secret Door", určené až pre 8 hráčov. Je možná aj hra pre jedného hráča. Odporúčaný minimálny vek pre hráčov je 3 roky a podľa mňa je najvhodnejší. Little Detective je jednou z najznámejších hier, ktorú vytvoril Jim Deacove, autor viac ako 100 kooperatívnych hier.

Myšlienka vytvárania nesúťažných hier založených na spolupráci, skupinovom riešení problémov a zábave zo spoločného trávenia času je skvelá! Kooperatívne hry učia logickému mysleniu, fungovaniu v skupine, schopnosti rozhodovať sa spoločne, ako aj prezentovať svoj uhol pohľadu a argumenty.

Foto 1 diel hry

Obsah krabiceŠtvorcová krabica je pomerne tenká a zároveň praktická. Priestor vo vnútri balenia je vyplnený hernými prvkami. Krabica obsahuje nasledujúce komponenty: jednostrannú hraciu dosku, hodinovú ručičku, drevenú značku na truhlu, nálepku na truhlu, 12 žetónov hodín a 24 žetónov predmetov vo forme 12 párov.

Značka na hrudi 2

Podstata hryHráči musia spolupracovať, aby uhádli 3 predmety, ktoré boli ukryté v magickej truhlici . Táto úloha nie je jednoduchá, takže na jej splnenie budú musieť hráči nájsť všetky zostávajúce predmety a na ich základe dať chýbajúce.

Foto 3 tokeny položiek

Nastavenie hryPo odstránení všetkých komponentov z krabice pred prvou hrou nalepte nálepku na značku krabice a pripevnite ručičku hodín na príslušné miesto na hracej ploche . Dosku umiestnite na dno škatule tak, aby cez otvor v podkroví bolo viditeľné modré dno škatule. Doska s krabicou nie je príliš veľká, zmestí sa aj na malý štvorcový stôl.

Hodiny s fotkou 4 pripravené na umiestnenie na hraciu plochu

Nastavili sme ručičku hodín na 12:00, čo je poludnie. Žetóny hodín sa umiestnia na stranu dosky a žetóny predmetov sa otočia tak, aby obrázky na nich boli lícom nadol a zamiešané. Z žetónov predmetov si náhodne vyberieme 3 a vložíme ich do otvoru na povale (lupou hore, t.j. stále zakryté). Zakryjeme ich modrou hruďou. Toto sú tri položky, ktoré budú musieť hráči počas hry uhádnuť.

Photo 5 Clock Chips

Otočte aj žetóny hodín a zmiešajte ich s ostatnými žetónmi predmetov. Umiestnite všetky dlaždice v miestnostiach na doske. Počet žetónov v miestnosti by sa mal zhodovať s číslom v jej pravom hornom rohu.

Spustenie hryKaždá hra začína najmladším hráčom. Hráči vo svojom ťahu odhalia ľubovoľné dve dlaždice ležiace na hracej ploche so zdvihnutými lupami, odhalia ich a nechajú ich na chvíľu viditeľné, aby si ich mohli pozrieť všetci hráči. Potom:
  • Ak hráč objavil pár (dva rovnaké predmety), umiestni ich na spodok hracej dosky, jednu na druhú, na obrázok, ktorý sa zhoduje s obrázkami na dlaždiciach.
  • Ak hráč odhalil dva rôzne predmety, znova ich zakryje a pokúsi sa zapamätať si polohu dlaždíc aj obrázky na nich.
  • Ak hráč objavil jeden predmet a jedny hodiny, hodí hodiny do diery vedľa schodiska a posunie ručičku dopredu o jednu celú hodinu, pričom predmet je zakrytý a snaží sa zapamätať si jeho polohu.
  • Ak hráč objavil dvoje hodiny, hodí ich do diery pri schodoch a posunie ručičku o dve celé hodiny.


Obrázok 6 dlaždice odhalené počas ťahu jedného hráča

Po presunutí a odkrytí dvoch dlaždíc a vykonaní akcie súvisiacej s tým, ktoré dlaždičky boli odhalené, sa pohne ďalší hráčsedí na ľavej strane predchodcu. Hráči tvoria jeden tím, takže sa môžu navzájom vyzvať, aby čo najrýchlejšie našli všetky dvojice skryté na hracej ploche. Vďaka tomu budú vedieť uhádnuť, ktoré 3 predmety sú ukryté v truhlici.

Foto 7 položiek skrytých v truhle

Hra končí, keď ručička hodín obíde celý ciferník a opäť dosiahne 12 hodín. V tomto bode sa hráči poradia a spoločne rozhodnú, aké žetóny sú v truhlici. Ak sa hráči na výbere nezhodnú, je na poslednom hráčovi, aby sa pohol a odhalil žetóny.

Hra má tiež dve ďalšie verzie hry pre najmladších hráčov a pre starších. V najjednoduchšom variante sa hry zúčastňuje polovica dvojíc, teda 6, a zvyšné už spojené dvojice sa umiestnia na spodok hracej dosky. V ťažšom variante ako základná verzia znamená úder 12.00 opäť koniec hry – hráči musia pred úderom uhádnuť, aké predmety sú skryté v truhlici.

DojmyHra "Malí detektívi" je jednou z hier zo série "Rodina vyhráva" – brilantná medzi kooperatívnymi hrami vydanými spoločnosťou Egmont a je určená pre najmladších hráčov. vo veku 3 a viac rokov a ich rodinám. Táto séria sa nám veľmi páči a máme z nej už 4 položky. Samotná myšlienka kooperatívnych hier a nedostatok konkurencie je skvelým riešením pre najmladších hráčov. Nikto zo starších ľudí zapojených do hry nemusí predstierať, že je slabší a dovoliť dieťaťu vyhrať, a tým mu nedovoliť, aby neustále prehrávalo a odradilo ho od hry. Spolupráca, spájanie síl a myslí je veľmi zaujímavá a podľa mňa najlepšia forma uvedenia malého dieťaťa do sveta hier.

Doska s fotografiami 8 pripravená na hranie

Hranie nie je príliš dlhé, ale mali by ste si vyhradiť 20-30 minút v závislosti od tempa hry. Pravidlá sú jednoduché a transparentné, v prípade pochybností počas hry si hráči môžu navzájom pomôcť a vysvetliť si pochybné záležitosti. Výkon hry nenechá nikoho na pochybách – každý prvok je prepracovaný a vyrobený z odolných materiálov. Oku veľmi lahodí aj realistická grafika tejto stolovej hry. Hrať to je čistá radosť. Vďaka použitiu prvkov pexesa v "Malých detektívoch" hry nemajú konca a hra určite dlho neomrzí.

Odporúčam všetkým, ktorí radi trávia čas s rodinou. Pozor, kooperatívne hry sú návykové!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi