X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Novorodenecký sen - Prečo je taký dôležitý?
28.02.2023

Novorodenecký sen - Prečo je taký dôležitý?

spánok novorodenca-čo by ste si mali pamätať? rytmus. Hlavným faktorom, ktorý reguluje dĺžku spánku, je pocit hladu, sýtosti a svetla. Počas tejto doby dieťa spí od 30 minút do 3 hodín a pravidelne sa prebúdza na jedlo. V noci sa dá dĺžka zdriemnutia rozšíriť a Ak neexistujú žiadne zdravotné kontraindikácie, nemá zmysel ho prebudiť kvôli kŕmeniu. Tiež nemá zmysel zakrývať okná pevne , pretože Dostupnosť denného svetla pomaly formuje denný rytmus u dieťaťa. S dozrievaním nervového systému (približne 5 týždňov) sa u dieťaťa vyvíja nervová hormonálna regulácia. V novorodeneckom období (neskôr) neexistujú žiadne kontraindikácie na zaspanie prsníkom, Nie je veľký zmysel učiť dieťa, aby nezávisle zaspal, ak ho neakceptuje , napr. Crying.

V novorodeneckom období môže byť pravidlo 4c užitočné: tmavé (relatívne tmavé, t. J. Bez ostrého svetla), tesné, teplé, tiché. Aby sa dieťa pevne stalo, stojí za to zvážiť tesný pohyb v
alebo

. V noci môže byť trochu svetla užitočné pri zaspaní alebo výmene plienky. Je potrebné vzdať sa tradičných nočných žiaroviek, projektorov a iných zdrojov bieleho svetla v prospech červeného svetla, ktoré signalizuje telu dieťaťa, aby začalo deň. Aby ste uľahčili zaspať v dome s inými deťmi (t. Mal by sa však zamerať na minimálny zvukový výkon a nemožno ho neustále používať.

fázy spánkuspánok je rozdelený do dvoch fáz: Rem-A Dream Dream, takzvané Paradoxné a NREM - hlboký spánok, ktorý sa opakuje počas dňa. Ich dĺžka je variabilná a závisí hlavne od veku. U dojčiat trvá cyklus asi 40-50 minút (u dospelých asi 120 minút) a fáza REM prevláda dokonca dvakrát nad fázou NREM. To je spojené najmä s veľmi intenzívnym rozvojom a špecifickosťou získania nových zručností. Na rozdiel od dospelých zostáva mozgová kôra aktívna počas spánku. To znamená, že deti majú schopnosť učiť sa spánkom, napr. Pamätá si príbehy čítané v pozadí, zvuky, napr. Hodiny po dobu hodín. ), čo predstavuje až 50% celého spánku (v dospelom REM je asi 20%).

rolu spánkuTelo sa počas spánku regeneruje. Práca mnohých orgánov sa spomaľuje, mäso je ochabnuté, nervový systém obmedzuje príjem vonkajších stimulov. Telo tiež šetrí energiu znížením telesnej teploty, spomaľuje rytmus srdca, vrátane sŕdc a obličiek. Na druhej strane prebiehajú intenzívne rozdiely v bunkách, napr. Hojenie rán, odlupovanie a obnovenie epidermálnych buniek (dieťa môže dorásť až 0,5 mm cez noc za jednu noc), imunitný systém sa zlepšuje produkciou protilátok (spánok je zdravie (spánok je zdravie (spánok je zdravie (spánok je zdravie (spánok je zdravie (spánok je zdravie (spánok je zdravie (spánok je zdravie (spánok je zdravie (spánok je zdravie (spánok je zdravie. - doslova!). U detí počas spánku sa mozog a mozog vo fáze REM zvyšujú, pretože jediný z orgánov funguje veľmi intenzívne. Okrem organizácie informácií prijatých počas pohotovostnej fázy (počas zábavy, prechádzok, jedla atď.) Sa v mozgu vytvárajú nové spojenia medzi neurónmi, stimulované sa nepoužívajú počas bdelosti neurónov, mozog sa zbaví irelevantných informácií.

Pri spánku môže dieťa relaxovať príliš veľa vonkajších podnetov, čo nie je ťažké v prvých mesiacoch života. Sleep podporuje vývoj psychomotora dieťaťa a je potrebný na asimiláciu vedomostí počas pohotovostného režimu, podporuje krátkodobú aj dlhodobú pamäť. Hormonálna ekonomika (vrátane sekrécie glukózy a inzulínu) je tiež regulovaná počas fázy NREM, ktorá je priamoOvplyvňuje vnímanie obezity a zdravotných problémov, ktoré sú s ňou spojené.

negatívne účinky nedostatku spánkuBezselné dieťa je smutné, apatické alebo nervózne dieťa. Nedostatok spánku sa priamo premieta do spôsobu fungovania batoľa:
  • Nechce hrať alebo sa rýchlo nudiť, odrádza, nerobí viac pokusov,
  • má oslabenú alebo zvýšenú chuť do jedla,
  • môže byť uplachnutý a agresívny.


Spánok je navrhnutý tak, aby eliminoval tie príznaky, ktoré takmer vždy negatívne ovplyvňujú celú rodinu a detské okolie. Fáza NREM je mimoriadne citlivá na poruchu. Jeho skrátenie odráža priamo na hormonálnom systéme vrátane hormónov regulujúcich hlad a sýtosť, čo ovplyvňuje zvýšené riziko obezity
. Príliš krátky spánok je tiež poruchy v sekrécii rastového hormónu, zníženie množstva bielych krviniek a porúch pri prenose impulzov medzi neurónmi (následne problémy s kognitívnymi procesmi).

Aby sme sa zhrnuli, spánok má veľký význam pre vývoj dieťaťa v krátkodobom horizonte aj v dospelom živote. Zdravý sen o dieťati je tiež pokojom a pohodlným fungovaním celej rodiny. Vzhľadom na špecifickosť fáz spánku dieťaťa (prevaha plytkého spánku) stojí za to, aby rodičia poskytovali optimálne podmienky na minimalizáciu zbytočného prebudenia dieťaťa (napr. Uloženie miesta v uzavretej pokojnej miestnosti a prispôsobenie rytmu dňa na deň na deň Rytmus zdriemnutia dieťaťa, a ak to nie je možné, potom investovať do Autosedačky s funkciou poruchy, ak dieťa často cestuje autom), zaviedli rituály a schémy deň. Silne zvyknite na spanie vo svetle, v hluku, v rôznych podmienkach, všetky druhy spánkového tréningu, naučiť sa zaspať alebo učiť, ako zaspať bez prsníka, nemá pozitívny vplyv na život dieťaťa a naopak - Môžu negatívne ovplyvniť dokonca aj celú rodinu. Nakoniec dodám, že taký čas nebude pokračovať. Veľa šťastia a tichý spánok pre vaše rodiny!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi