Połó - čo očakávať a ako sa s tým vyrovnať tento čas
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Połó - čo očakávať a ako sa s tým vyrovnať tento čas
28.02.2023

Połó - čo očakávať a ako sa s tým vyrovnať tento čas

Čo je puerperium?Puerperium je čas po pôrode, počas ktorého sa vyskytujú zmeny vo vašom tele, alebo skôr návrat vášho tela do určitej normy. Počas tehotenstva bolo veľa faktorov, ktoré zmenili telo - došlo k produkcii konkrétnych hormónov, veľkosti maternice a všeobecnými zmenami v prispôsobení vášho tela na vývoj plodu a došlo k jeho narodeniu. Po porodení asi 6 týždňov sa telo "vráti do normálu". Toto je puerperium.

Ako vyzerajú prvé dni Puerperia?Prvých pár dní Puerperia je zďaleka najťažší čas. Vaše telo stále cíti určitú bolesť spojenú s nedávno údajným dodaním. Počas tejto doby sa musíte pripraviť predovšetkým na týchto niekoľko zdrojov bolesti.

Crotch (alebo zranenie po cisárskom reze) bolí a brucho bolí (v dôsledku zmenšovania maternice). Bolesť brucha sa môže počas dojčenia zhoršiť. Pomáha môže pomôcť teplá sprcha alebo jednoducho analgetikum.

Prajenky tiež boleli - rovnako ako ste ublížili na začiatku tehotenstva (možno to bol jeden z jeho prvých príznakov), bolí tiež v prvých dňoch po pôrode. Výsledky bolesti, okrem iného, od začiatku výroby mlieka. Vzhľadom na to, že vaše prsia budú vyrábať jedlo, ktoré odteraz, počas nasledujúcich 6 mesiacov umožní prežitie malej bytosti, nie je prekvapujúce, že sa vyskytnú niektoré zmeny v prsníkoch a cítia sa. Niekoľko dní prejde skôr, ako si vaše telo zvykne na túto výrobu potravín, a v tom čase budú prsia väčšie a citlivejšie na dotyk ako obvykle. Medzi 3 až 5 dňami môže existovať mliečna loď, ktorú zvládnete jednoduchým spôsobom, ktorý musíte urobiť, je len zastavte svoje dieťa na hrudi.

Ako sa vysporiadať s bolesťou prsníka?Stojí za to postarať sa o dobre pripevnenú laktačné podložky ,,,, ktorý absorbuje nadmerné množstvo tečúcich potravín.
na zníženie bolesti. V tomto prvom období môže byť užitočné aj špeciálne


Je potrebné pamätať na to, že sa práve učíte techniky dojčenia. Vyžaduje si to trpezlivosť a často pomoc skúseného poradcu pre laktáciu. Predtým, ako sa novonarodené dieťa naučí sať, a vy môžete tiež správne ublížiť prsia, môžete tiež ublížiť - môžete ho ublížiť a popraskať, ale po určitom čase tieto ochorenia ustúpi. Môžu byť potrebné miestne prípravky na lanolíny. V nasledujúcich mesiacoch, keď sa naučíte a zvyknete na túto aktivitu, dojčenie už nebude spôsobiť také bolestivé ochorenia.

potratelové trusyPočas puerperia sú trus tiež dosť zaťažujúce. Toto je prirodzená súčasť puerperia, počas ktorého sa dutina maternice zmenšuje a uzdravuje, čo vedie k výskytu sekrécií. Po dobu 9 mesiacov tehotenstva ste si už zvykli používať sanitárne podložky a teraz sa k nim musíte vrátiť a siahať po tých, ktorí majú najväčšiu veľkosť. Obzvlášť odporúčané sú Vysoké základy po pôrode. Puerperium je, bohužiaľ, dlhé vylučovanie trusu - spočiatku sú hojné a krvavé, neskôr hnedé a postupne sa ich množstvo zníži a farba sa bude čoraz jasnejšia. Asi po 6 týždňoch by sa mali zastaviť. Ak je tento trend inverzný (budú hojnejší) alebo existujú ďalšie príznaky (napr. Horúčka), poraďte sa s gynekológom.

Vaše telo počas popôrodnej make -up a skvelé dobre-pár dní po pôrode. Pamätajte, že svet prezentovaný v sociálnych médiách sa vo všeobecnosti odchyľuje od reality, ktorá najčastejšie vyzerá úplne inak. Fyziologicky sa vaše telo postupne vracia do normálu a potrebuje čas . Počas tehotenstva došlo k obrovským zmenám vo vašom tele. Koža a svaly sa natiahli a pravdepodobne sa vytvoril aj opuch. Vaša maternica sa rozrástla, prsia sa zvýšili, takže nie je možné, aby všetky tieto zmeny zmizli za pár dní z pôrodu a že by ste vtlačili do svojich milovaných džínsov, ktoré ste nosili pred tehotenstvom. A čo viac, nie je potrebné, aby ste sa obliekli a bežali na spoločenské zhromaždenia - nebudete sa vám páčiť, pretože vaše telo PPotrebujem len odpočinok.

Pokúste sa "chytiť" trochu spať, kedykoľvek budete mať príležitosť, to znamená, keď vaše dieťa spí. Požiadajte svojho partnera alebo rodičov o pomoc pri príprave niečoho na jedlo, "prijal byt". A jednoducho si ľahnite a relaxujte. Zamerajte sa na seba a na dieťa. O budovaní dlhopisov a spoznávaní sa.

Ak obťažujete opuch, zdvihnite nohy o niečo vyššie, keď ležíte na chrbte (vložte vankúš pod nohy). Postupne sa zbavíte nadmernej tekutiny. Ak cítite bolesť, nebojte sa osloviť paracetamol. Ak je pre vás ťažké vysporiadať sa s nadbytkom emócií - požiadajte svojich blízkych alebo sa porozprávajte s pôrodnou asistentkou/lekárom. Je prirodzené, že váš život nebude vyzerať rovnako ako predtým, zabudnite na predchádzajúcu rutinu. Všetko sa zmení. Ak sa chcete prispôsobiť tejto zmene, potrebujete nielen čas, ale aj podporu svojich blízkych.

Počas puerperia vás navštívi pôrodná asistentka na návštevách sponzorstva (zvyčajne si ju vyberiete počas tehotenstva). Pôroda sa stará o novonarodené dieťa až do veku 2 mesiacov. Ale ona sa o vás stará aj počas puerperia, až 42 dní po pôrode. Zvyčajne existujú 4 až 6 takýchto návštev počas puerperia. Počas nich môžete rozptýliť svoje pochybnosti o kŕmení, starostlivosti o novorodencov, všeobecnej starostlivosti o deti, ale tiež sa opýtať na vaše zdravie, na zmeny vo vašom tele a overiť, či nejaké príznaky, ktoré demonštrujete, najprirodzenejšie. Nebojte sa opýtať - odpovede prinesú určitý mier tejto novej situácii.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi