- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
28.02.2023
Prvé príznaky tehotenstva
Únava a ospalosť sú skorými príznakmi tehotenstva. Keď sa tehotenstvo vyvíja, po dokončení prvého trimestra sa stanú menej výraznými, ale na konci tehotenstva sa opäť cítili. V počiatočnom období tehotenstva tieto príznaky vyplývajú predovšetkým z hormonálnych zmien. Vo vašom tele sa progesterón zvyšuje, a preto dôjde k ospalosti. Toto však nie sú jediné zmeny súvisiace s vyvíjajúcim sa tehotenstvom. Vaše telo "skočí" na vyššiu rýchlosť - srdce bije rýchlejšie a do vývoja embrya sa vynaloží veľa úsilia. Okrem toho existujú aj ďalšie tehotenské ochorenia a to všetko vás robí unavenými.
Ak chcete to napraviť - počúvajte seba. odpočívaj čo najviac . Keď sa počas dňa cítite unavení, nájdite si chvíľku na oddych. Zatvorte oči, na chvíľu odložte prácu a dajte si pár minút oddychu. Postarajte sa o správne množstvo zdriemnutí (samozrejme, pokiaľ je to možné). Nevzdávajte sa normálnej fyzickej aktivity, ale keď ju potrebujete, robte si častejšie prestávky. Pamätajte tiež na správnu hydratáciu a pravidelné jedlá. Dá vám to energiu na akciu.
Môžete vylepšiť kvalitu odpočinku pomocou správneho vankúša - napríklad ten, ktorý je najmä
.
Pamätajte, že výrobky, ktoré si vyberiete, vedú k zdravému odpočinku a je najlepšie, aby to boli zdravotnícke pomôcky.
alebo tie, ktoré
Ak sa nemôžete vyrovnať s únavou, poraďte sa s lekárom. Nadmerne vyjadrené príznaky môžu byť signálom dodatočne vyskytujúcej anémie.
Abdominálna bolesť
Ďalším symptómom je nižšia bolesť brucha, podobná tomu, čo cítime pri príležitosti menštruácie. Táto bolesť najčastejšie nerušia a je spojená s meniacim sa anatomickými stavmi v panve. Vaša maternica sa mení pod vplyvom vnoreného embrya - rastie a mení polohu.
Ak je bolesť brucha sprevádzaná niektorými ďalšími príznakmi (krvácanie, špinenie), navštívte lekára. Ak je to skôr pocit nepohodlia, skúste sa postarať o svoju studňu. Noste oblečenie, ktoré vás navyše netlačí okolo dolného brucha a starajú sa o odpočinok.
citlivosť na prsník
Toto je jeden z prvých príznakov skorého tehotenstva. Vyskytuje sa vo viac ako 90% prípadov. Citlivosť a u niektorých žien dokonca aj bolesť prsníka je spôsobená stimuláciou prsných žliaz a keď sa tehotenstvo vyvíja prípravou na laktáciu. Mnoho žien nájde doma nielen zväčšenie prsníka, ale aj ich hrboľatá zahusťuje a svrbenie bradavíc. V rámci kože - bradavice, zvyšovanie obálky, dochádza k ich pigmentácii (stmavnú) a na povrchu pokožky sú viditeľnejšie krvné cievy. Postupom času si zvyknete na tento stav vecí a citlivosť prsníka bude menšia.
Ak chcete trochu zmierniť toto ochorenie, stojí za to ísť do bitky, t. J. O osobe, ktorá sa zaoberá profesionálnym výberom podprsenky (nielen u tehotných žien). Pomôže vám to porovnávať to najlepšie pre vás podprsenka a čím lepšie je, tým menej je nepríjemná, bude citlivosť na prsník. Je možné, že počas tehotenstva budete musieť ísť niekoľkokrát zhodovať s podprsenkou, pretože keď sa vyvíja vaše prsia.
Záprava a vietor
Od momentu POCGastrointestinálne problémy sa môžu vyskytnúť počas tehotenstva a počas nasledujúcich štádií tehotenstva. Tu je na vine aj progesterón. Zvýšenie jeho koncentrácie v tele spôsobuje uvoľnenie svalov hrubého čreva. Dochádza tak k spomaleniu peristaltických pohybov (pomalšie sa pohybujú črevá), čo vedie k zápche a nadúvaniu.
Ako sa s tým vysporiadať? V prvom rade dbajte na správnu výživu. Nezabúdajte piť správne množstvo tekutín (základná potreba tekutín je cca 3 litre denne – to zahŕňa nielen vodu, ale aj polievku či jogurt). Čím viac zeleniny a ovocia vo vašej strave, tým lepšie. Oplatí sa dbať aj na správne množstvo vlákno: jesť celozrnný, ražný, celozrnný, otrubový chlieb a čo najčastejšie siahať po hodnotných krúpach (proso, nepražená pohánka, perličkový jačmeň) či hnedom ryža alebo celozrnné cestoviny. Ak pripravujete mäsové prílohy, vsaďte na dusené alebo varené produkty (vyhnite sa mastným a vyprážaným).
Pravidelné fyzické cvičenie tiež podporí črevnú motilitu. Nezabúdajte naň preto pri každodenných činnostiach.
Pamätajte, že užívanie akýchkoľvek liekov, najmä v počiatočných štádiách tehotenstva, je potrebné konzultovať s lekárom. Neužívajte laxatíva sami.
Nechuť k jedlu, nevoľnosť a vracanie
V počiatočných štádiách tehotenstva sa môže vyskytnúť nechuť jesť určité potraviny. Súvisí to s meniacim sa zmyslom pre chuť. Nevoľnosť sa vyskytuje najčastejšie ráno, no sú tehotné ženy, ktoré sa na ňu sťažujú večer a dokonca aj počas dňa. Zvyčajne tieto nepríjemné ochorenia prechádzajú v druhom trimestri tehotenstva. Súvisí to s hormonálnymi zmenami (uvoľňovanie chorionického gonadotropínu bHCG) a spomalením gastrointestinálneho traktu.
V prípade nevoľnosti alebo averzie k jedlu sa tiež oplatí sledovať svoje potreby. Počúvajte svoje telo. Ak vám je pri pomyslení na kávu alebo horkú čokoládu zle, jednoducho to vzdajte. Okrem toho sa snažte jesť všetky zdravé a výživné produkty, ktoré chcete, ale vyhýbajte sa veľkým porciám (rozdeľte si ich na menšie, ale častejšie jedlá). Vezmite si so sebou malé občerstvenie, napríklad sušené ovocie, zeleninu nakrájanú na tyčinky – pravidelné jedlá vám pomôžu vyhnúť sa nevoľnosti. Samozrejme, nezabudnite zostať hydratovaný. V prípade silnej nevoľnosti alebo vracania je užitočný aj strúhaný koreň (zaliaty horúcou vodou s trochou medu a citrónovej šťavy).
Časté močenie
Je pomerne časté v prvom trimestri tehotenstva (objavuje sa aj na konci tretieho trimestra). Opäť to súvisí s hormonálnymi zmenami. Dochádza k zmene krvného obehu – cez močový systém sa prefiltruje väčší objem krvi a zvyšuje sa množstvo vytvoreného moču. Okrem toho dochádza k zmene svalového tonusu a tlaku zväčšujúcej sa maternice na močový mechúr (obe štruktúry susedia).
Je to jeden z tých neduhov, ktoré jednoducho musíte vydržať. Tu sa neodporúča znižovať množstvo prijatých tekutín, pretože to zase môže spôsobiť zápchu. Preto by ste v prípade tohto neduhu mali jednoducho počkať.