Recept na úspešnú laktáciu
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Recept na úspešnú laktáciu
27.02.2023

Recept na úspešnú laktáciu

Dôležité začiatkyKaždá matka, ktorá očakáva, že si dieťa všimne zmeny prsníkov počas tehotenstva. Rastú, sú ťažšie, bradavice majú tmavšiu obálku. Už od 16. týždňa tehotenstva sa začína výroba potravín. Toto sú dôležité informácie pre budúcu matku - mám mlieko v prsníku. A s týmito kódovanými informáciami by mala ísť do doručovacej miestnosti. S úplným presvedčením má v hrudi jedlo. Uvedomenie si o tom a istote, že je schopný nakŕmiť dieťa svojím mliekom, je polovica bitky. Nemôže sa nechať presvedčiť, že zatiaľ nie je mlieko a mali by ste počkať, kým bude mať úroveň jedla kŕmiť vaše dieťa. Loď je samozrejme rozhodujúca a potom je mlieko výrazne viac. Kolostrum, ktorý je na začiatku na prsníku, je však veľmi dôležitý pre každé dieťa.

Prvé chvíle po narodeníAk to zdravie dieťaťa a zdravie matky dovolí, každá matka by mala byť schopná ľahnúť si okamžite po dieťaťu Narodenie s ním v kontakte, pokožka do pokožky najmenej dve hodiny. V súčasnosti by sa mala uskutočniť prvé pripojenie k prsníkovi a kŕmeniu. Kŕmenie v pôrodníckej miestnosti poskytuje dieťaťu protilátky, podporuje tráviaci trakt správnou kolonizáciou bakteriálnou priateľkou a po pôrode dodáva novorodeniu energiu. Prvé kŕmenie je dôležitým okamihom pri správnom začiatku laktácie.

Keď novonarodené dieťa saje aktívne v prvých dvoch hodinách po pôrode, v nasledujúcich 12 môže vykazovať menšiu aktivitu, ale malo by byť ponúknuté prsia do 6 hodín.

).

Časté pripevnenie novonarodeného dieťaťa bude spôsob, ako ich uvoľniť, stimuluje ich, aby správne produkovali mlieko, a tak upravuje laktáciu. Pravidelné dojčenie tiež zníži riziko dlhšieho pobytu v nemocnici zvýšením žltačky.

Aby sa kŕmenie stalo efektívnym, malo by trvať najmenej 10 minút od jedného prsníka. Ak neexistujú žiadne lekárske náznaky, nemali by ste dať dieťaťu upravené mlieko, aj keď máte dojem, že existuje príliš málo mlieka. V prípade pochybností môžete svojmu dieťaťu častejšie ponúknuť prsia a ovládať jeho telesnú hmotnosť. Prestávky medzi novorodencami by nemali byť dlhšie ako 4 hodiny.

Stabilizácia laktácie je čas, keď sa prsia prispôsobia potrebám dieťaťa a začnú vyrábať množstvo mlieka, ktoré bude pre neho optimálne. Novonarodené dieťa sa nepravidelne nasáva prsník, čas kŕmenia sa môže líšiť. V tejto chvíli môžete mať dojem, že prsia sú vyplnené a niekedy prázdne, napriek tomu, že dieťa hlási k jedlu. Mali by ste sa kŕmiť, pripevniť dieťa k prsnému prsníkovi a príliš nemyslieť na to, či je dieťa isté. Je tiež za to pozorovať ukazovatele efektívneho kŕmenia, pričom dieťa bude vedieť, či je laktácia určite správna. Môže znížiť frekvenciu vykazovania prsníka dieťaťa, ktoré môže často ovplyvniť množstvo vyrobených potravín.

stabilizovala kŕmenie laktácie až do veku 6 mesiacov vo veku 6 mesiacov staré 6 mesiacov. V súčasnosti nie je potrebné pridávať prácuCKA, pretože materské mlieko je reakciou na všetky výživové potreby dieťaťa. Kŕmené podľa potrieb dieťaťa a matky. Bradavka Po období stabilizácie laktácie už neovplyvňuje frekvenciu a kvalitu kŕmenia. Používanie na zaspanie a zdriemnutie znižuje riziko syndrómu smrti detskej detskej postieľky. Aby sa laktácia stala správnou, stále musíte kŕmiť dieťa v noci (aspoň raz). prsia po stabilizácii laktácie sa môžu zdať menej plné ako v prvých týždňoch po pôrode. Nebudú tak rýchlo premôcť.

Efektívne ukazovatele kŕmeniaRozhodnutie o exkluzívnom dojčení nemáte pohľad na to, koľko dieťaťa jedí. Preto sa táto myšlienka často javí, či je dieťa dosť dychtivé. Aby ste udržali pokoj alebo vyriešili akékoľvek problémy s kŕmením, stojí za to sa dozvedieť ukazovatele efektívneho kŕmenia :


 • Dieťa nasáva prsník aktívne asi 15 minút - môžete počuť sacie série v kombinácii s prehĺtaním (od tretieho dňa).


 • Mama po kŕmení cíti voľné prsia - zdajú sa ľahšie, takmer prázdne. Množstvo kŕmenia za deň je 8-12-krát, vrátane 1-2 krát v noci.


 • Po kŕmení je novorodenec pokojný a zvyčajne zaspí.


 • Posúdenie obsahu plienky (do 6 týždňov):


 • stolice:


 • 1.–2. DOBA - SMółka,
 • 3.–4. Deň - 3-4 prechodné stolice,


 • Od 5. dňa najmenej 3-4 kokteily.


 • Mokré plienky:


 • 1.–2. Deň - 1-2
  ,
 • 3.–5. Deň - 3-5 plienok,
 • 5.–7. Deň - 4-6 plienok,
 • Od 8. dňa - 6-8 plienok,


 • Od 6. týždňa - 5-6 mokrých plienok.


 • Dieťa je v dobrom stave, má správnu telesnú teplotu, pokožka je napätá a sliznice, ružové, nespadajú.


 • Prírastok hmotnosti dieťaťa je správny:


 • 0–3 mesiacov - 26–31 g/deň,
 • 3-6 mesiacov-17-18 g/deň,
 • 6–9 mesiacov - 12–13 g/deň,
 • 9-12 mesiacov - 9 g/deň.


Ďalšie dojčenie sa odporúča v nasledujúcich mesiacoch, ale zároveň sa strava rozširuje. Neexistuje žiadna horná hranica, na ktorú by ste mali dojčiť - rozhodujú sa iba matka a dieťa.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi