- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
28.02.2023
10 mýtov o materstve
Bábätko prvé 3 mesiace života iba spí a jedá
Dobre , nie... nie vždy a nie každé dieťa sa správa podľa tohto vzoru. Dieťa je pre matku potrebné rovnako ako matka pre dieťa. Plač či úzkosť môžu signalizovať potrebu blízkosti a sania a jeho uspokojenie je nevyhnutné pre správny štart laktácie a tvorbu správneho množstva mlieka. Novorodenec, ktorý je bdelý, otvára oči, ústa, hýbe rukami a otáča hlavičku, signalizuje mame, že je hladný. Tento tzv skoré príznaky hladu a najlepší čas priložiť ho k prsníku. Úzkosť a plač sú neskoré príznaky hladu a pre rozrušené dieťa môže byť ťažšie prisať sa.
Treba si uvedomiť, že potreba spánku dieťaťa je veľmi individuálna a v prvom mesiaci života je to zvyčajne 16-18 hodín. Sú aj deti, ktoré spia 14 hodín denne a menej. a pokiaľ to nie je sprevádzané ďalšími rušivými príznakmi (napr. chudnutie, neutíšiteľný plač, zvýšená teplota), potom by ste sa tým nemali obávať. Práve sme dostali túto kópiu.
V prvých mesiacoch života je popri jedle najdôležitejšou potrebou potreba blízkosti a treba ju hlavne uspokojovať. Objímanie, nosenie, fyzický kontakt, rozprávanie, spievanie, čítanie zaručujú dieťaťu pokoj a najlepšie podmienky pre jeho vývoj, aj keď je bdelé.tkaný šálna nosenie dieťatka a kolísku alebo Mojžišov košík, ktoré možno ľubovoľne presúvať do rôznych miestností, kde je mamička prítomný.
Bábätko by malo od začiatku spať vo svojej izbe
Toto je jeden z najväčších mýtov materstvo a bohužiaľ často vedie k frustrácii a nesprávnym záverom, a tým aj k nesprávnym rozhodnutiam, napríklad ohľadom odstavenia dieťaťa od prsníka a podávania umelého mlieka. Dieťa bolo 9 mesiacov tehotenstva zvyknuté na blízkosť matky, podľa jej názoru je s matkou stále jedno. Nechať dieťa samé, bez blízkeho, vnímajú ako život ohrozujúci stav. Plač, časté budenie, pľuvanie, grganie a dokonca aj problémy s bruškom, to všetko môže byť výsledkom obrovského množstva stresu (hormón kortizol, ktorý sa uvoľňuje, keď sa cítite ohrozené), ktorému je vaše dieťa vystavené. Najlepším riešením je poskytnúť dieťaťu blízkosť ako je uvedené vyššie. V noci je ideálnym riešenímprístelky, vďaka ktorému dieťa spí hneď vedľa rodičov a nočné kŕmenie nie je také problematické, ako keď musí vstávať do druhej izby.
Nenoste ho na rukách, pretože si zvykne
Bábätko sa nosí a hojdá v brušku matky od samého počatia. Výskumy ukazujú, že hojdanie a nosenie na rukách pozitívne ovplyvňuje vývoj nervovej sústavy dieťaťa a uspokojuje potrebu blízkosti. Blízkosť buduje v dieťati kapitál pocitu bezpečia, ktorý sa mu v budúcnosti vyplatí dôvera v rodičov, otvorenosť novým veciam a ľuďom a schopnosť vyrovnať sa so zmenami. To všetko znamená, že dieťatko najmä v prvých 3 mesiacoch života treba nosiť! A nebojte sa, že to tak zostane navždy. Len čo sa začne samo hýbať – plaziť sa, plaziť sa, chodiť – vzdá sa rodičovských rúk, aby spoznával svet. Ešte predtým ale odporúčam šatky (tkané, elastické alebo okruhový jednoduchšie navíjanie), Ergonomické nosiče Mei Tai alebo pre deti už sediace veľmi pohodlne Nosiči Tula.
Dieťa potrebuje plakať, aby sa pľúca správne vyvinuli
Deti plačú, to je normálne. Plač bábätka môže byť pre rodičov veľmi stresujúci, pre matku, ktorá je stále rozorvaná hormónmi, dokonca aj slzy. Nedá sa vychovávať dieťa bez plaču, ale stojí za to ho počúvať a reagovať naň, pretože je to vždy dôležitý odkaz pre rodičov. V prvých mesiacoch života dieťa nevie komunikovať svoje potreby iným spôsobom a rodičia ešte nedokážu včas prečítať iné signály, ako je reč tela. Je však potrebné pripomenúť, že plač novorodenca je pre neho silným stresom a zvyčajne sa prejavuje pocit ohrozenia a volanie o pomoc. Pri silnom strese sa v tele dieťaťa tvorí kortizol. Zvýšená hladina kortizolu v tomto období negatívne ovplyvňuje vyvíjajúci sa nervový systém, môže spôsobiť problémy so spánkom, zníženie imunity, dokonca aj problémy s termoreguláciou a krvným tlakom. Z tohto dôvodu nemá zmysel nútiť dieťa zaspávať samé, zaspávať vo vlastnej postieľke, nútiť ho zvykať si na cudzích ľudí, voziť sa v kočíku či iné pravidlá, ktoré sa môžu zdať normálne a povinné. nám dospelým.
Kúpať sa musíte každý deň
Donedávna bolo každodenné kúpanie dieťaťa povinnou súčasťou denného režimu. Dnes už vieme, že novorodenca a niekoľkomesačné dojča netreba kúpať každý deň, najmä v jesenných a zimných mesiacoch. Voda a kozmetika môžu nadmerne vysušovať pokožku bábätka a zbavovať ju. svojej prirodzenej ochrannej bariéry. Rituál kúpania možno nahradiť jemným umývaním detského tela vatovým tampónom namočeným vo vode a masážou s prírodnými olejmi, napr.zo sladkých mandlí, ktorá veľmi funguje. lepšie ako tradičné olivy.
Jedálniček živej značky
Neexistuje nič také ako strava dojčiacej matky. Hoci dojčiaca matka by sa mala zdravo a racionálne stravovať, neexistujú žiadne vedecké dôkazy o tom, že jedlá, ktoré konzumuje, môžu negatívne ovplyvniť zdravie dieťaťa. Ak dojčíte, môžete voľne jesť všetku zeleninu ( vrátane strukovín) a ovocia (vrátane citrusov, kôstok, sezónnych) a mliečnych výrobkov a mliečnych výrobkov. Mlieko sa vyrába z krvi, nie z jedla, ktoré matka zje. Môžete tiež voľne piť kávu alebo čaj (dve šálky denne). Jediné produkty, ktoré by dojčiaca matka mala vylúčiť zo svojho jedálnička, sú: vysoko spracované sladkosti, rýchle občerstvenie, alkohol a cigarety.
Vaše mlieko je príliš slabé, príliš riedke, nesprávne
Mlieko od mamy je pre dieťa tou najlepšou potravou. Sú situácie, v ktorých ho môže byť z nejakého dôvodu (problémy pri pôrode, problémy počas prvých dní po pôrode, zdravotné problémy rodičky) málo, ale nikdy tonie je mlieko príliš riedke alebo nesprávne< /strong>. Materské mlieko má liečivé vlastnosti a u chorých, predčasne narodených detí sa lieči podobne ako podávané lieky. Neexistujú ani štúdie, ktoré by potvrdili nesprávne zloženie mlieka (ktoré sa často podsúva matkám detí, ktoré málo spia a veľa plačú). Ak máte z akéhokoľvek dôvodu obavy z dojčenia, poraďte sa so vzdelanou pôrodnou asistentkou alebo laktačnou poradkyňou, nonikdy nepochybujte o hodnote dojčenia a vášho mlieka. Ak chcete dojčiť prirodzene, vybavte sa elektrická odsávačka mlieka (ktorý pomáha stimulovať laktáciu), vankúš na kŕmenie (pomáha vám a vášmu bábätku zaujať pohodlnú polohu pri kŕmení), dobrdojčiaca podprsenka
Dajte mu rukavice-škrabance
Vidieť novorodenca s rukavicami na rukách je pre mnohých ľudí normálne. Dôvod ich nasadenia? Aby sa dieťa nepoškriabalo ... Samozrejme, sú to dobré úmysly rodičov, no treba pripomenúť, že práve narodené dieťa má určité prenatálne návyky. Voľné dotýkanie sa tváre, iných častí tela, hranie sa s pupočnou šnúrou či vkladanie rúk do úst v matkinom lone bolo normálne a samozrejmé. Zohralo to dokonca dôležitú úlohu pri rozvoji svalov. a kostrové systémy a hmat. Bábätko by sa po narodení chcelo a dokonca by malo mať možnosť voľne sa dotýkať tváre. Rukavice a napríklad čiapky uviazané pod bradou to môžu sťažiť až znemožniť, čo môže dieťa znervózňovať. Dovoľte svojmu dieťaťu, aby sa voľne dotýkalo tváre, aj keď sa poškriabe. Ide o prirodzenú, dôležitú fázu vývoja, spoznávanie nových textúr a telesnej teploty. Dieťa by malo mať možnosť cmúľať si prsty, päsť, dokonca aj palec, čo mu často umožňuje upokojiť sa. Ako môžete vidieť,robí to viac úžitku ako škody.Výnimkou sú situácie, keď sú škrabance hlboké a najmä v nemocničných podmienkach sú to otvorené dvere pre infekciu, ktorá je extrémne zriedkavá.
Dieťa sa potrebuje stretávať a zvykať si na iných ľudí
Prvé návštevy rodiny a priateľov sú dôležitou udalosťou. Každý by chcel vziať dieťa na ruky, nosiť ho, objať. A je to veľmi milé a prospešné najmä pre vyčerpanú mamičku, no nie vždy má z toho dieťa radosť. Je to prirodzené, pretože najdôležitejší ľudia v V tomto štádiu sú v centre života dieťaťa rodičia a niekedy len matka. Pre dieťa sú on a jeho matka stále jedno. Nie je dôvod nútiť dieťa zvykať si na iných ľudí a vystavovať ich stresu, hlavne kvôli negatívnemu vplyvu stresového hormónu – kortizolu. Dieťa má právo na výlučnú blízkosť svojej matky počas prvých týždňov života a nie je na tom nič zvláštne. Je to jeho prirodzená potreba, nie pokus o vydieranie, vydieranie alebo (ako niektorí hovoria ) terorizovať rodičov.
Oliva-povinný prvok výbavičky
Na internete je veľa návodov a zoznamov potrebných vecí vo výbave. Väčšina z nich zahŕňa olivu ako základnú kozmetiku v starostlivosti o detskú pokožku. V súčasnosti vieme, žeolivový nie je práve najlepšia kozmetika, pretože namiesto toho, aby skutočne hydratoval, detskú pokožku hlavne premasťuje, čím prispieva k upchávaniu pórova. Môže zhoršiť podráždenie alebo spôsobiť odieranie a dokonca prispieť k kožnej mykóze v oblasti plienok. Namiesto olivy dôrazne odporúčam kúpať bábätko v čistej vode s prídavkom materského mlieka (áno, odstriekaného materského mlieka, ktoré má antibakteriálne a zároveň hydratačné vlastnosti) a hydratovať pokožku (ak treba) prírodnými olejmi, napr. zo sladkých mandlí alebo s olivami bez parabénov.