X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Aké hry a hračky vyvíjajú kognitívne funkcie u detí
28.02.2023

Aké hry a hračky vyvíjajú kognitívne funkcie u detíKeď siahajú po vzdelávacích hrách a hračkách pre deti s úmyslom stimulovať ich vývoj, mali by ste si najskôr pamätať, že ste mu poskytli najbohatšie a najrozmanitejšie skúsenosti a že kognitívny vývoj sa vzťahuje aj na kontakt s ostatnými ľuďmi.

Čo je kognitívny vývoj u dieťaťa a ako to ide? V deťoch spočíva v formovaní vývoja rozvoja mozog takým spôsobom, že kognitívne procesy, ktoré sa v ňom vyskytujú, by mohli spĺňať požiadavky životného prostredia. Kognitívne procesy sa používajú na vytváranie, úpravu a ukladanie vedomostí o životnom prostredí a zahŕňajú okrem iného:
 • Pamäť - Schopnosť ukladať a prehrávať informácie;
 • Pozor - Schopnosť vybrať informácie, ktoré prichádzajú k človeku a zameriavajú sa na tie, ktoré sú dôležité;
 • Vnímanie - Schopnosť prijímať informácie z prostredia pomocou zmyslov;
 • Kognitívna kontrola - Schopnosť riadiť svoje vlastné kognitívne procesy vrátane zaostrenia a rozptýlenej pozornosti vám pripomína zabudnutie informácií, hľadať konkrétne podnety alebo preskakovanie zanedbateľných;
 • myslenie - integruje jednotlivé procesy, do dlhších a logických reťazcov;
 • Jazykové funkcie - je systém významov, ktorý vám umožňuje kombinovať ďalšie funkcie a používa sa na medziľudskú komunikáciu;
 • Funkcie expresie - slúžia na vyjadrenie vonku, hoci sú často výsledkom predloženia mnohých ďalších kognitívnych procesov, zahŕňajú okrem iného úmyselné pohyby, gestá, výrazy tváre, reč, kreslenie, kreslenie, kreslenie, kreslenie, kreslenie, kreslenie , písanie.


S rozvojom psychológie boli vytvorené konkrétne koncepty rozvoja mysle dieťaťa, najslávnejšie sú tie, ktoré navrhli Jean Piaget alebo Lion Wygotski. V súčasnosti sa však čoraz viac prechádza z rigidných snímok, pretože sa ukázalo, že vývoj v každej oblasti u detí beží individuálnym spôsobom a závisí od mnohých faktorov.

Bez ohľadu na to, čo ich rodičia neurobili, sa ich deti vyvinú v kognitívnom rozsahu, hoci v prípade, keď sa dotknú zanedbávania alebo traumy štruktúry v mozgu, stávajú sa oveľa tuhejšími a pracujú menej efektívnym spôsobom ako keď dieťa dostane bezpečnú základňu pre rozvoj. Je potrebné si uvedomiť, že základom správneho kognitívneho rozvoja u detí nie je pokryť ho veľkým množstvom stimulujúcich hier a hračiek, ale bezpečné puto s rodičom, ktorý ho učí pravidlá riadiace prostredie.

hry podporujúce kognitívny vývoj u detíNie je možné, aby žiadna hra nepodporovala kognitívny vývoj dieťaťa, pretože používanie každého z nich z každého Každý z nich musí používať veľa kognitívnych funkcií naraz. Výnimkou môže byť situácia, keď k tomu dôjde pod nátlakom, v podmienkach, ktoré sú pre dieťa nepríjemné alebo vnímané ako hrozivé.

Je určite najjednoduchšie nájsť hry, ktoré podporujú "Pamäť". Je však potrebné si uvedomiť, že pre túto hru je zároveň potrebný vývoj pamäť u detí . Patria sem okrem iného všetky dobre známe


Samozrejme je potrebné tiež integrovať všetky procesy, ktoré sa uskutočňujú v rámci výkonu kognitívnych funkcií, takže hra je vôbec možná. Tento príklad ukazuje, že každá hra vyžaduje použitie mnohých kognitívnych zručností naraz a rozvíja ich do všestranných ľudí .

Existujú však príklady hier pri hraní, čo je potrebné preZaškrtnutie jednej z kognitívnych funkcií. Patria sem:
 • Vývoj výrazu - plastové a kreatívne predmety.
 • hračky podporujúce kognitívny vývoj u detí  Väčšina hračiek sa dá použiť na podporu kognitívneho rozvoja u dieťaťa, najmä ak pri objavovaní sveta sprevádza svet World ho rodič.

  Pre deti vo veku 0-3 roky najčastejšie sa odporúčajú s vývojom podpory hračiek:
  • triedič,
  • bloky a hádanky,
  • Senzorické integračné hračky - s rôznymi textúrami, tvrdosťou, farbami;
  • Interaktívne hračky - stojí za zmienku, že nie sú spojené s nadmernými stimulmi, napríklad príliš nahlas;
  • Položky, ktoré umožňujú svetlo hrať - baterky, trblietky;
  • chronický;
  • plastové a kreatívne súpravy;
  • Vkladanie súprav, kinetický piesok.


  u Predškolské deti kognitívny vývoj bude okrem iného podporovať:
  • stavebné bloky a bloky;
  • Malé figúrky;
  • lupa, ďalekohľad, mikroskop, ďalekohľad;
  • hudobné nástroje;
  • Vzdelávacie a vedecké súpravy;
  • Emistory Work Cards;
  • Suny;
  • kreatívne sady.

  Čo ešte podporuje kognitívny vývoj dieťaťa?  Je potrebné pamätať na to, že Child Cognitive Development Koná sa hlavne v sociálnom kontexte, t. J. V kontakte s ostatnými ľuďmi. Rodič môže viesť dieťa v učení sa o svete tým, že ho postaví na rôzne miesta a situácie a nasmeruje svoju pozornosť na určité oblasti.

  Kontakt s prírodou je jedným z najlepších spôsobov, ako poskytnúť dieťaťu správne množstvo podnetov a stimulovať mozog. Je však potrebné dovoliť svojmu dieťaťu ísť naboso, špinavé, dotýkať sa rôznych položiek . Okrem toho sa oplatí vybaviť sa knihami a sprievodcami na rastlinách a zvieratách, ktoré sa nachádzajú v lese a spolu pozorujú prírodu.

  Ďalším prostredím je kuchyňa. Varenie môže spoločne dokonale ovplyvniť vývoj malého dieťaťa , ktorý sa naučí nové vône, konzistentnosť predmetov, má šancu dotknúť sa a vyskúšať. Tu sa oplatí osloviť kuchárske knihy pre najmladšie, bohaté na jednoduché recepty.
  Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi