Aké hry a hračky vyvíjajú pamäť u detí?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Aké hry a hračky vyvíjajú pamäť u detí?
28.02.2023

Aké hry a hračky vyvíjajú pamäť u detí?Existujú špeciálne vyvinuté hry a hračky, ktoré majú rozvíjať pamäť dieťaťa, ale stojí za to si uvedomiť, že nielen pracujú týmto spôsobom a snažia sa čo najviac poskytovať rastúce batoľa.

Čo je pamäť a ako sa vyvíja u detí? Mind and Remase Informácie-zmyselné dojmy, združenia, spomienky alebo konkrétne znalosti na danú tému.

Typy pamätníkov sa veľmi rozlíšili. Najjednoduchšia divízia sa týka toho, ako dlho boli informácie uložené v mysli. Dlhá pamäť vám umožňuje siahať po ňom po dlhú dobu, zatiaľ čo krátka -term sa týka toho, koľko údajov si môžeme na chvíľu zapamätať. Obaja a druhá je však v každodennom živote veľmi dôležitá. Existujú aj typy pamäte, ktoré zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri fungovaní človeka a z ktorých si úplne neuvedomuje. Napríklad procedurálna pamäť , ktorá okrem iného ukladá informácie o získaných zručnostiach , a to vďaka tomu, keď sa naučíme nejakú činnosť, sa k nemu ľahko vrátime aj po rokoch.

Deti majú schopnosť pamätať si už v lone, čo dokazuje skutočnosť, že sú citlivé na zvuky známe z prenatálneho obdobia. Okolo prvých dvoch rokov života však zmiznú zo svojich spomienok. To však neznamená, že to, čo sa stane, nemá vplyv na ich životy. Naopak, intenzívne vyvíjajúci sa mozog je organizovaný na základe skúseností v ranom detstve spôsobom, ktorý ovplyvňuje celý neskorší život človeka.

Schopnosť zapamätať si a stiahnuť informácie je čiastočne vrodená a čiastočne súvisí s environmentálnymi faktormi. To však neznamená, že ich nemožno vykonávať a vylepšiť. To je to, čo rôzne detské hry a hračky podľa srdca . sú veľmi užitočné

hračky Vyvíjanie pamäteV porovnaní s hrami je ťažké nájsť hračky venované špeciálne pre pamäťové cvičenie . Na druhej strane, takmer všetky z nich sa na to môžu použiť. Keď je dieťa veľmi malé, jeho pamäť, ale aj schopnosť vnímať svet a stabilitu predmetov, môžete trénovať pomocou akejkoľvek charakteristickej a páčila sa hračkou, ktorú môže byť skrytý a po chvíli mu ukážem, v myšlienke starej zábavy " a ku ku ".

veže. Dieťa, ktoré ich znova a znova usporiada, si pamätá, ako to urobiť, ktoré prvky sledujú navzájom alebo vedľa seba. Na tento účel používa nielen dlhú pamäť, ale aj jej špeciálnu rozmanitosť - procedurálnu pamäť.
, hádanky alebo
, ktoré tiež nepriamo praktizujú pamäť / silné> sú všetci


V cvičení je možné úspešne použiť pamäť u detí konštrukcia. Môžete si na vzorku postaviť konkrétne postavy alebo tvary a potom ich rozložiť alebo ich zakryť a požiadať dieťa, aby znovu vytvorilo, ako bolo postavené. Podobne fungujú všetky hračky, ktoré vám umožňujú manipulovať s nimi rozložením do častí a znova skladaním.

Pamäť dieťaťa sa tiež vyvíja veľmi dobre Malé figúrky, ktoré sa dajú použiť v mnohých hrách , napríklad:
  • Skrytie hračiek v miestnosti a hľadanie ich po niekoľkých minútach;
  • Nastavenie niekoľkých figurín, potom sa skrýva, úlohou dieťaťa je uhádnuť, čo chýba;
  • Nastavenie niekoľkých figurín a potom zmena poradia ich usporiadania;
  • Vytváranie príbehov a naratívnych hier o figúrkach a ich občas si pamätáte.

Pamäťové hry3 -year -olds. Je veľmi DHry vďaka ktorému deti praktizujú pamäť.

Najslávnejší
alebo 'Memo ". V súčasnosti sa nachádza v mnohých variantoch.
Detská hra podľa srdca Je to , ktoré chce hrať s malým dieťaťom, mali by ste začať s najmenším počtom párov (4-6) a potom postupne zvýšiť ich množstvo. Na druhej strane, pre deti v období materských škôl alebo v školskom veku môže táto hra prestať byť vzrušujúca a potom stojí za to osloviť zložitejšie odrody - s ďalšími možnosťami alebo abstraktnými vzormi.


w „Malí detektívi“ hráči musia nájsť pár chýbajúcich položiek pred plynutím času (sprievodca na hodinách sa pohybuje za každú hodinu zakaždým, keď hráč objaví hodiny a nie objekt) Odvod, ktorý chýba. Na rozdiel od vystúpení to nie je jednoduchá úloha.


Na druhej strane, v "Detektív Szpilka na chodníku" , na rozdiel od tradičných memorárov, môžete objaviť toľko kariet, koľko chcete. Ak však zistíte, že jedna z dvoch postáv sa skrýva ako hráč, stratíte všetko a musíte začať znova v ďalšom kole. Preto okrem toho, že si zapamätá, hra tiež učí rozhodnutia a odhad rizika.

„Ramses II“. Hráči sa pohybujú v bludisku a snažia sa nájsť stratené poklady faraóna, skryté v pyramídach. Okrem toho deti tiež praktizujú orientáciu a priestorové schopnosti. vzrušujúca stolová hra pre deti, ktoré trénujú pamäť, je tiež

Krátka hra od srdca , ktorú môžu používať deti od 4 rokov, je tu tiež dobrodružstvo stolovej hry "Pszczółki". Hráči sú navrhnutí tak, aby si pamätali, v ktorej včela skryla včela konkrétnej farby.

Krásne vyrobená a zaujímavá hra , ktorá učí deti, aby si pamätali "Frog Prince" . Hráči sa pohybujú cez zakryté bludisko a snažia sa dosiahnuť princeznú, bohužiaľ slepé uličky sa skrývajú na svojej ceste. Nepochybnou výhodou tejto položky je schopnosť hrať na rôznych úrovniach obtiažnosti, vďaka čomu ju môžu používať mladšie aj staršie deti.

Je potrebné pamätať na to, že deti skutočne vyvíjajú pamäť v procese vývoja a že ju praktizujú hraním väčšiny stolových hier, nielen tým, ktorí slúžia, a určite si pamätajú. Procedurálna pamäť sa posilní počas hier, v ktorých musia získať nové zručnosti - arkádové aj kognitívne. Logické hry s mozgom tiež vedú k rozvoju schopnosti zapamätať si.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi