Ako de -de -dechase svoje dieťa bez stresu?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako de -de -dechase svoje dieťa bez stresu?
27.02.2023

Ako de -de -dechase svoje dieťa bez stresu?

Kedy začať s plienkovanímJe veľmi dôležité pozorovať naše dieťa, či je pripravené na plienkovanie. Pripravenosť – duševná a fyzická – je veľmi dôležitá, pretože skráti čas potrebný na učenie sa nových činností na minimum.

Podľa výskumu deti zvyčajne nie sú pripravené na odstavenie pred dosiahnutím veku 18 mesiacov. Zvyčajne je to vo veku od 2 do 3 rokov. Každé dieťa začína túto fázu podľa svojej povahy, preto by sa nemalo porovnávať s inými deťmi podobného veku.

Príliš skoré odstavenie môže mať negatívny vplyv na naše dieťa. Môže pociťovať tlak súvisiaci s témou plienky, ako aj pocit nižšej hodnoty a hanby v prípade zlyhania. Jedným z fyzických problémov, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku skorých pokusov o odstavenie môže byť dysfunkcia zvierača. Dieťa sa môže naučiť vykonávať potrebu na žiadosť rodiča, najmä ak dostane odmenu. Práca svalov panvového dna je však nútená, čo môže v budúcnosti spôsobiť syndróm hyperaktívneho močového mechúra alebo poruchy svalov panvového dna.

Znaky pripravenosti na deti

  • Zvýšenie kapacity močového mechúra – moment, keď plienka zostane nejaký čas suchá, napríklad po zdriemnutí.
  • Pozornosť dieťaťa na moment defekácie. V tomto čase sa dieťa môže skryť, urobiť konkrétnu tvár, dotknúť sa plienky. Cíti, že s jeho telom nie je niečo v poriadku.
  • Signál na výmenu plienky, keď je mokrá.
  • Komunikuje s telesnými potrebami chvíľu pred cikaním alebo kakaním.
  • Rozumie a pomenuje veci súvisiace s odbaľovaním – nočník, plienka, cikanie atď.

Plienkovanie – kde začaťNa samom začiatku sa oplatí pripraviť sa, že proces odplienkovania je dlhou prácou rodiča a dieťaťa . S plienkami sa zrejme nebudete vedieť rozlúčiť o pár dní. Nejaký čas sa budú diať rôzne trapasy – menšie aj väčšie. Buďte preto trpezliví, začnite, keď je vaše dieťa pripravené, netlačte, nesúperte s ostatnými rodičmi a nerozčuľujte sa, ak sa vám to nepodarí. Podporte dieťa pri získavaní novej zručnosti.

Ak vidíme, že naše dieťa je pripravené na ďalší krok vo vývoji, kúpime prekrytia.nočník - je to lepšia voľba ako záchod poťah sedadla, pretože dieťa počas defekácie by malo mať nohy pevne položené na podlahe. Sú však deti, ktoré nočník neuznávajú a chcú na záchode ako ich rodičia, vtedy je potrebné dokúpiť


Ak pre svoje dieťa vyberáte nočník, mali by ste ho s ním oboznámiť a nechať ho, aby si naň zvyklo. Nechajte dieťa sedieť na nočníku v oblečení, nech sa na ňom hrá. Deti sa učia príkladom, tak im ukážme, že aj my používame toaletu. Ak sú v dome starší súrodenci, môžu na príklade ukázať, ako používať nočník.

Ďalším krokom bude nabádať dieťa, aby sedelo na nočníku bez plienky. Ak vidíme, že dieťa na nočník nerado sedí a je to preňho stres, netrváme na tom.

Keď nám dieťa povie, že chce používať nočník, vysadíme ho. Ak má stále problémy s komunikáciou, môžeme skúsiť bežné sedenie, napríklad po spánku, jedle, počas prestávky v hre.

Ak vidíme, že dieťa na používanie nočníka reaguje ochotne, pomaly začíname sťahovať plienku z jeho života. Môžeme ho nechať nosiť nohavičky, čím postupne predlžujeme čas bez plienky.

Pamätajte na to, že dieťa by malo byť na čas odbaľovania pohodlne oblečené, aby sa pred použitím nočníka mohlo samo vyzliecť. Vzdávame sa teda napríklad podväzkov.

JedzteLáska, je to o de -de -dismissal, začneme ju, keď dieťa po noci vstane so suchou plienkou a vystúpi na nočník. Zvyčajne sa objavuje pripravenosť na odpočet nočného odpočtu neskôr. Nočné namáčanie sa môže vyskytnúť vo veku 5 .

Čo by ste nemali robiť, keď de-de-potrubie dieťaNerobme ničím silou . Ak dieťa nevykazuje túžbu použiť nočník, dajte túto tému niekoľko týždňov.

Nepoužívajme sankcie, porovnávajme, porovnávajme rozpaky - stres negatívne ovplyvňuje dieťa a rozširuje celý proces prerušenia. Zvyšuje tiež množstvo nešťastí.

Nenechajte dieťa sedieť na nočník, Daj mu slobodu .

Nenúťme vás, aby ste si našli močenie alebo hovno silou - to môže narušiť funkcie zvierača a celé panvové dno.

Nehovorme negatívne o hromade - Nepomíname k vône alebo vzhľadu - Po týchto pripomienkach môže dieťa pozastaviť defekáciu a priniesť, okrem iného Pre zápchu.

Gadgets, ktoré budú užitočné, keď de-didicationNočník- Jednoduchšie, čím jednoduchšie, tým viac, tým jednoduchšie, tým jednoduchšie - dieťa, ktoré si zvykne na jeden nočník, bude mať problém s usporiadaním na inej toalete.

Trón - jeden - turistický hrniec, ktorý bude ideálny na prechádzku alebo na cestách. Komplex zaberá veľmi malý priestor, takže ho môžete vložiť do tašky bez problémov.
[

Chránič sedadiel autosedačiek - ľahšie umyje samotný ochranca, ako rozobrať čalúnenie sedadla.

Nočné knihy - Pomôžte dieťaťu vyriešiť témy súvisiace s používaním toalety a rozlúčiť sa s plienkou a skrotiť nočník.

Tréningové nohavičky - Sú to absorpčné nohavičky, ktoré netesávajú vonku, ale v porovnaní s plienkami dávajú vlhkosť a dieťa sa domnieva, že robil močenie. Tréningové nohavičky sú skvelé, napr. Na prechádzke - keď dôjde k sklzu, nohavice budú suché.


Bavlnené nohavičky - údajne obyčajný, hoci prvý bude určite dôvodom pre naše dieťa. Nechajte dieťa zvoliť pre dieťa prvé nohavičky, aby pre nich pravdepodobne zmení plienku.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi