X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako podporovať vzťahy medzi súrodencami?
27.02.2023

Ako podporovať vzťahy medzi súrodencami?Podpora vzťahov medzi vašimi vlastnými deťmi je výzvou, keď sú malé a neskôr, keď začnú vyrastať. Vyžaduje si to veľkú pozornosť rodičovi a berúc do úvahy potreby niekoľkých ľudí, čo nie je nikdy ľahké. Existujú však niektoré veci, o ktoré sa môže postarať, aby deťom uľahčil dobré vzťahy.

Podporovanie vzťahov medzi súrodencami-čo neurobiť? ich vzťah, ktorý dosahuje opačný účinok ako zamýšľaný. paradoxne podporuje dobré vzťahy medzi súrodencami, že deti si môžu pracovať pre seba. deti. Avšak okrem situácií, v ktorých môže niekto ublížiť, sa oplatí zdržať sa vstupu do konfliktov detí.

Veľmi zaťažujúci vzťah medzi deťmi, môže dôjsť k situácii, keď rodič neustále zasahuje do obrany jedného z nich (zvyčajne slabších, mladších) , ktorý pozostáva zo vzoru, v ktorom jeden z nich Dieťa sa stáva agresorom a druhou obeťou. Toto nie je prospešná situácia pre niektorého z nich a môže viesť k začarovaniu kruhu, v ktorom jedno dieťa bije alebo dráždi druhého, pretože napätie a pocit menej dôležitý pre rodiča sa zvyšuje.

Použitie cien a sankcií tiež nepodporuje vzťah medzi súrodencami. Ak sú deti potrestané v súvislosti s tým, čo sa stalo medzi nimi, cítia to tak, že ich nepríjemnosť sa s nimi stretla s ich bratom alebo sestrou. Cíti sa potrestaný, môže tiež viesť k silnej konkurencii medzi nimi. Takýto vzdelávací model je preto v rodine veľa bremena.

Pre deti je tiež veľmi ťažké ich porovnávať - napr. Verbal: "Váš brat odvoláva tanier na umývačku riadu, a vy", ako aj očakávania, napr. Vo vzťahu k mladšiemu dieťaťu, že sa bude správať, že sa bude správať Alebo sa rozvíjajte ako starší.

Musia súrodenci dostať rovnako? Dilema, či by sa ich deti mali vždy rovnako. Koniec koncov, deti majú rôzne požiadavky - nepotrebujú presne rovnaký počet potravín alebo pohybu, čas strávený s rodičom, objímanie alebo rovnaké drahé príslušenstvo na sledovanie svojich záujmov. Preto je potrebné sa sústrediť rovnako, ale čo najviac uspokojiť špecifické potreby detí

. Je tiež potrebné zvoliť si také spôsoby, ktoré vám umožnia uspokojiť potreby dvoch detí súčasne - napríklad na nosenie dieťaťa, môžete sa porozprávať so svojím starším bratom.

Čo môžete urobiť pre podporu vzťahov medzi súrodencami? Je potrebné si uvedomiť, že deti cítia tento trik veľmi dobre a silný tlak alebo odmeňovanie správania oslabuje vonkajšiu motiváciu . Namiesto toho, aby sme sa snažili len povzbudiť deti, aby boli pekné alebo podporujúce pre seba, stojí za to stráviť čas spolu spôsobom, ktorý im umožní budovať putá.

Aby deti mali priestor na budovanie vzťahov medzi sebou, mali by sa uspokojiť ich potreby. Je potrebné si uvedomiť, že nejde iba o hlad, túžbu alebo spánok, ale aj o blízkosť, pocit spolupatričnosti, berúc do úvahy alebo autonómiu. Ak majú deti dobrú starostlivosť a rodičia sa postarali o svoje potreby, je oveľa väčšia šanca, že budú ochotní budovať vzťahy so sebou.

Je potrebné stráviť čas spolu na príjemných činnostiach, najmä tých, ktoré sú plné dobrých zábavy, smiechu a fyzického kontaktu (napríklad
). Sú to okolnosti, ktoré veľmi prispievajú k budovaniu dlhopisov, tiež preto, že za to sú zodpovedné hormóny zodpovedné v ľudskom tele.
Stojí za to iniciovať zábavu s deťmi - povzbudiť ich, aby spolu trávili čas a podporovali svoju bezplatnú hru so sebou, čo im dáva priestor. často sa oplatí pohybovať saPočas večere, kúpanie alebo okamih na spanie, ak vidíte, že deti majú mimoriadne dobre.

Zároveň je to pre deti veľmi dôležité, aby mohli tráviť čas samostatne s rodičom a získať svoju nerozdelenú pozornosť. Môže to byť spoločné výstupy z času na čas alebo samostatný Krátky čas každý deň, v závislosti od neho, ktorý funguje v danej rodine. Je potrebné si uvedomiť, že je to pre deti mimoriadne dôležité a často predstavuje zvyk tráviť čas sám liečiť vzťahy medzi deťmi, hoci sa zdá, že s nimi nie je úplne spojený.

Veľmi dobrým nápadom je predstaviť integráciu rituálov, napr. Vo večerných hodinách v vďačnosti - hovoríme o tom, za čo ste vďační za daný deň. Často sa ukazuje, že deti vám ďakujú za čas strávený spolu.

Pri hľadaní podpory v výzvach týkajúcich sa zvyšovania súrodencov sa oplatí preskúmať také knihy, ako: „Súrodenci bez konkurencie“. Nástroj pre modernú rodinu “ alebo "Dobrý vzťah.,

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi