- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
27.02.2023
Ako poskytnúť prvú pomoc malému dieťaťu?
Udalosti, ktoré ohrozujú život alebo zdravie dieťaťa, sa, žiaľ, najčastejšie dejú doma, keď je dieťa v našej starostlivosti. Ako poskytnúť prvú pomoc? S podávaním máme skutočný problém v obave, že situáciu ešte zhoršíme. Prečo sa to deje? Je prvá pomoc naozaj taká náročná? Čo robiť, aby ste neprepadli panike?
Prvá pomoc doma
Keď dôjde k nehode, prepadneme panike, dostaneme strach. Máme tisíce myšlienok. Nie je na čo čakať, treba reagovať. Ak ide o drobné poranenia, vieme konať svojpomocne, v prípade potreby zavolať záchranku alebo dieťa odviezť do nemocnice sami. Nižšie nájdete tipy, ako postupovať pri bežných nehodách.
- fyziologický roztok alebo obyčajná voda. Ak dieťa neustále cíti cudzie teleso v oku, choďte na pohotovosť.Očné problémy Ak sa vášmu dieťaťu niečo dostane do očí, vypláchnite ich
- Krvácanie z nosa Ako reagovať, keď má batoľa krvácanie z nosa? Najlepšie je vysmrkať, vypľuť krv z úst a v sede zvesiť hlavu medzi kolená. Stlačte nos na 10 minút. Je dobré, ak je to možné, ochladiť čelo a krk bábätka.
- Napáliť V prípade popálenia umiestnite popálenú časť tela čo najskôr pod prúd studenej vody. Ak je na ňom oblečenie a dá sa odstrániť, jemne ho odstrihnite nožnicami a odstráňte. Ak sa vám prilepí na kožu, polievajte ju studenou vodou, neodtrhávajte ju a choďte do nemocnice.
- gáza k rane a stlačte. Keď začne presakovať, nasaďte si ďalšiu. oxidom vodíkom potom ranu prelepte náplasťou. Čo mám robiť, ak sa moje dieťa porezalo a rana je rozsiahla? Vyčistite ho, keď je špinavý. Naneste čisté Octenisept alebo zranenie V prípade malých rezných rán dezinfikujte ranu špeciálnym dezinfekčným prostriedkom, napríkladAk došlo k poraneniu končatiny, zdvihnite ju nad úroveň srdca. Zavolajte sanitku alebo choďte priamo na lekárske miesto. .
- Nehoda Ak malo vaše dieťa nehodu, uistite sa, že dýcha a je pri vedomí. Skontrolujte tiež, či reaguje na svoje meno. zavolajte sanitku.
- Dusenie Ak sa vaše batoľa pri jedle alebo pri jedení lízanky či cukríka dusí a prudko sa nadýchne, okamžite ho otočte tvárou na zem. Ak ide o malé dieťa, môžete ho položiť na jednu ruku s hlavou smerujúcou nižšie ako telo a druhou rukou udrieť medzi lopatky. To spôsobí, že cudzia telo na vypudenie. Keď je bábätko väčšie, rýchlo si kľaknite, dajte ho cez stehno a urobte to isté. Potom ich položte na bok. Zvracanie sa stále môže objaviť, preto nenechávajte dieťa samé. Ak sa jeho stav zhorší, zavolajte sanitku.
Situácia sa stáva vážnejšou v momente, keď máte podozrenie, že niečo mohlo uviaznuť v dýchacích cestách vášho dieťaťa. Ak váš drobec nemôže dýchať a stráca vedomie, položte ho na rovný povrch na chrbát a mierne mu zakloňte hlavu dozadu. Ak je cudzie teleso viditeľné, skúste ho odstrániť prstami. Keď to urobíte a dýchanie vášho dieťaťa sa vráti, položte ho na bok, zakloňte mu hlavu dozadu a zavolajte sanitku. Ak však dieťa stále nedýcha a cudzie teleso je stále v dýchacích cestách, začnite s KPR.
Resuscitáciu začíname jednorazovými 5 úvodnými vdychmi. Bez ohľadu na vek dieťaťa prechádzame na stláčania striedajúce sa s nádychmi. Vykonávame sekvenciu 30 stlačení a 2 vdychov, kým nepríde lekárska pomoc. U dojčiat vykonávame stláčanie dvoma prstami, u väčších detí celou rukou. Stlačenie musí byť u novorodenca hlboké asi 4 cm, u dojčaťa 5 cm, u starších detí 5-6 cm pri frekvencii 100-120 stlačení za minútu. Mierne zakloňte hlavu dieťaťa pred dýchaním dozadu. Doba dýchania je asi 1 sekunda. Vypustite vzduch z dýchacích ciest dieťaťa.
Nebojte sa poskytnúť prvú pomoc. Môže zachrániť život dieťaťa. Každá sekunda je vzácna. Sanitka nemusí prísť včas.
Ako zavolám sanitku?
- Zavolajte na číslo 999 alebo 112.
- Povedzte mi presne, čo sa stalo, v akom stave je dieťa, či je pri vedomí. Povedz mi, čo si doteraz robil. Ak ánokurz prvej pomoci (kedykoľvek to bol), povedzte to.
- Dispečer sa vás opýta na presnú adresu, uvedie ju a ak s niekým ste, nech sa táto osoba stretne so záchrankou.
- Pamätajte, že hovor ukončí dispečer, takže nezavesujte.