Ako temperovať malé deti na podporu imunity?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako temperovať malé deti na podporu imunity?
27.02.2023

Ako temperovať malé deti na podporu imunity?Imunita je čiastočne genetika a čiastočne výchova v správnych podmienkach pre telo. Pri jej formovaní pomáha vyvážená zdravá strava a pravidelný pohyb, ale aj správna dávka odpočinku či dokonca teplota okolia. Ak sa chcete postarať o zdravie a silný imunitný systém svojho dieťaťa, pozrite si tipy nižšie a skúste ich začleniť do každodenného života.

Diéta na prvom miesteNejde tu o pestrú, zdravú stravu bohatú na nízko spracované produkty, hoci tá je rovnako dôležitá aj u starších detí. Prvé jedlo, ktoré dieťa zje, je mlieko. A toto mlieko je zdrojom prvých protilátok a probiotík, ktoré v budúcnosti osídlia tráviaci systém a podmieňujú jeho stav. Žiadne umelé mlieko nie je také bohaté na zložky na podporu imunity dieťaťa ako materské mlieko. Aj keď sa rodičia vedome rozhodnú nedojčiť, prvé mlieko, teda kolostrum, má veľkú hodnotu.Je to skutočná autoimunitná bomba, prírodná vakcína. Oplatí sa ho podávať novorodencovi v prvých dňoch života aj odsatím malých množstiev a podaním v pohári alebo injekčnej striekačke. Ak je tento aspekt pre rodičov dôležitý, mal by byť zahrnutý do pôrodného plánu a uvedený počas pobytu v nemocnici alebo počas predchádzajúcej konzultácie s pôrodnou asistentkou. Dojčenie má preukázateľne priaznivý vplyv na budovanie imunity dieťaťa a prirodzene kŕmené deti štatisticky menej trpia infekciami horných dýchacích ciest, zápalmi uší či alergiami. Viac o pozitívnom vplyve dojčenia na zdravie dieťaťa si môžete prečítať tu.

Čerstvý vzduchJednou zo základných podmienok zdravia je prístup na čerstvý vzduch, preto by prechádzky mali byť súčasťou každodenných rituálov už od prvých dní života. Neexistujú žiadne indície ani dôvody na to, aby sa prechádzky s novorodencom aj na jeseň a v zime o týždne odkladali. Podmienkou je vhodné oblečenie a príprava kočíka. Len silný dážď, sneh, mráz pod 10 stupňov Celzia či smog môžu ospravedlniť pobyt doma. V ideálnom prípade by prechádzky mali trvať približne 2 hodiny denne a mali by sa odohrávať mimo ulíc mesta a veľkých skupín ľudí.

Čerstvý vzduch priaznivo pôsobí na fungovanie obehovej sústavy, chuť do jedla dieťaťa a dodáva aj dávku siete proti komárom. Ak je zdriemnutie vonku nemožné alebo zložité, môžete vždy otvoriť okno dokorán v mieste, kde dieťa spí. pršalo a v lete použiť celok alebo klauny, ktoré umožnia pokožke dýchať a zároveň zabezpečia tepelný komfort. Vyhnite sa polyesterovým odevom, prikrývkam a kombinézam. Je dobré, ak má dieťa možnosť tráviť spánok vonku. Pri spánku sa oplatí zabaliť dieťatko ďalšou vrstvou, napríklad prikrývkou, a chrániť ho pred zrážkami pomocou bambus. V zime sú perfektné napríklad kašmír, vitamín D, ktorý je z veľkej časti zodpovedný za imunitu. Teplotné rozdiely medzi domom a dvorom sú príležitosťou, aby sa dieťa naučilo prispôsobiť sa rôznym podmienkam. Obrovskú úlohu zohráva ehnutie sa prehriatiu, ktoré je oveľa nebezpečnejšie ako podchladenie. Práve pri prehriatí sa do tela dostávajú najnebezpečnejšie mikroorganizmy, ktoré spôsobujú infekciu. Dôležitá je aj kvalita detského oblečenia a vrchného oblečenia. Oplatí sa investovať do kvalitných produktov z prírodných materiálov ako je bavlna, merino vlna,

Denne by ste mali vetrať aj byt, najmä miestnosť, kde spí dieťa. Bez ohľadu na počasie by mala byť miestnosť riadne vetraná (aspoň 30 minút), aby ste sa zbavili nahromadeniaVeľmi rýchlo v uzavretých priestoroch mikroorganizmov. Môžete vidieť vzťah medzi kvalitou detského spánku a frekvenciou vetrania jeho izby. V zime a jeseň by malo byť poveternostné poveternostné podmienky nevyhnutným prvkom pred tým, ako dieťa na nočný spánok a Na jar a leto sa oplatí opustiť okno Ajar. Podobné postupy by sa mali zaviesť do života celej rodiny, ktorá bude určite zdravá.

Je tiež veľmi dôležité eliminovať mýtus o potrebe udržať choré deti doma. Infekcia, výtok z nosa alebo kašeľ nie je kontraindikáciou prechádzok. Naopak: Cool Air hydratuje sliznicu a zlepšuje studňu dieťaťa, ako aj jeho chuť do jedla. V situácii infekčných chorôb (vrátane kiahní!) By ste sa mali vyhnúť iba detským ihriskám a zhlukom detí, ale stojí za to ísť do lesa alebo parku. Zostávame doma iba vtedy, keď je dieťa horúčkovité nad 38,5 stupňov.

Zvyknite si na studenieZ prvých týždňov života môžete začať praktizovať takzvané Air Baths , t. Je to príležitosť pre telo dieťaťa, aby sa naučilo prispôsobiť sa rôznym teplotám. Okrem toho bude mať pokožka dieťaťa, najmä tá kože v plienke, šancu "dýchať", čo tiež zrýchľuje akékoľvek hojenie podráždenia. Samotné kúpele by nemali byť vo veľmi teplej vode, chladné sprchy sú určite priaznivejšie, pre ktoré sa natopok a náchylné na podráždenie zaplatia lepší stav. Ideálnou príležitosťou naučiť sa prispôsobenie sa rôznym teplotám je dojčenský a malý detský bazén . Naučiť sa plávať má iba výhody a nemalo by sa ich vzdať v zime. Pravidelná účasť na fonde podporuje správanie v oblasti zdravia a má tiež pozitívny vplyv na vývoj kardiovaskulárnych, pohybových, nervových systémov a podporuje emocionálny vývoj dieťaťa.

Malé a veľké cestovanieV ideálnom prípade, ak má dieťa v priebehu roka zmeniť podnebie a napríklad tráviť čas na mori alebo v horách. Ostatné teploty, vlhkosť a atmosférický tlak mobilizujú telo, aby sa prispôsobili, čím sa stvrdlo. Je dobré, ak zostane na nových miestach trvať asi 3 týždne: 2 týždne na prispôsobenie sa novým podmienkam, 1 týždeň na fungovanie v nich.

Malé, denné cesty, výstupy sú rovnako dôležité a môžu tiež poskytnúť veľa príležitostí na kalenie. Na jeseň a zime sa oplatí dovoliť svojmu dieťaťu voľne hrať počas dažďa, v kaluzach alebo na zemi, skôr sa stará o správne oblečenie: teplé topánky a vodotesný odev. Na jar a v lete môžete svojmu dieťaťu dovoliť slobodne a chodiť bez topánok, ak je priestor v bezpečí. Skúsenosti s bosými nohami piesku, trávy, kameňov, vody je tiež skvelým zdrojom senzorických pocitov. Ak existuje príležitosť, stojí za to navštíviť lesy, parky, lúky a umožniť svojmu dieťaťu voľne hrať, bez topánok a niekedy dokonca aj oblečenia. Bezplatná zábava nie je len o prežívaní rôznych teplôt, ale aj o voľnom kontakte s okolitými mikroorganizmami.

Chorks tiež tvrdíAj to najlepšie kŕmené a temperované dieťa niekedy ochorie. Toto je najprirodzenejšia situácia, najmä v prvom roku účasti na dieťati na inštitúcii: škôlka alebo materská škola. Malo by sa pamätať na to, že v prípade malých detí hovoríme o horúčke iba vtedy, keď telesná teplota prekročí 38,5 stupňov Celzia. zázvor. kurkuma, citrónová šťava alebo cibuľový sirup, ako aj cesnak alebo
malina, Ak dieťa jednoznačne netrpí, nie je dôvod dať antipyretiká pri nižších hodnotách / Silné>. Pri podávaní liekov musíte sledovať správnu dávku a intervaly. Nedávajte lieky častejšie alebo viac dávky, napr. V noci, aby dieťa mohlo v noci spať. Podávanie príliš nízkej dávky môže tiež maskovať infekciu, ktorá bude vyžadovať lekársky zásah. Pri pozorovaní skorých príznakov choroby sa oplatí dosiahnuť domáce prostriedky ako:

Tendencia k chorobám a spadnutiu do infekcií má svoj zdroj pri výchove aj genetike. Populárne v Škandinávii, tvrdenie detí nemusia nevyhnutne pracovať v Poľsku, najmä ak sa všetky pravidlá zavedú okamžite. Vytvrdenie je proces, ktorý sa zavádza postupne a opatrne, čo môže priniesť veľa výhod a predovšetkým chrániť dieťa pred účinkami alebo komplikáciami prechladnutia.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi