Ako vám hra a hračky môžu pomôcť znovu sa spojiť s rodičmi
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako vám hra a hračky môžu pomôcť znovu sa spojiť s rodičmi
28.02.2023

Ako vám hra a hračky môžu pomôcť znovu sa spojiť s rodičmiVo vzťahu dieťaťa k rodičom sú aj náročnejšie udalosti – odchod do jaslí či škôlky, návrat opatrovateľa do práce, objavenie sa súrodencov, predĺžená hospitalizácia, až odlúčenie od rodičov. V takýchto chvíľach je veľmi dôležité sa o puto postarať a znovu ho vybudovať.

Prečo hra pomáha obnoviť putoHra umožňuje rodičom byť spolu s dieťaťom uvoľnene a naplno akceptujúcu atmosféru, vďaka tomu, že je priestorom na budovanie väzieba. Ak sa počas dňa vyskytli situácie, ktoré boli pre dieťa z nejakého dôvodu náročné – napríklad dostávalo menej pozornosti, ako potrebovalo, cítilo sa ignorované, bola narušená jeho nezávislosť – pri hre s rodičom sa to všetko dá napraviť.< /p>

Je veľmi dôležité, aby hranie bolo bezplatné, pretože nejde len o spoločné trávenie času. Je dôležité, aby ho dieťa ovládalo. Potom bude schopný vyriešiť ťažkosti, ktoré zažil počas dňa. Preto stojí za to pristupovať k času strávenému s dieťaťom s veľkou otvorenosťou a pozornosťou, čo mu umožní vybrať si typ hry a venovať pozornosť problémom, ktoré dieťa vznesie. Napríklad deti, ktoré majú súrodenca, sa často chcú hrať na to, že sú malé a potrebujú starostlivosť.

Zaujímavým spôsobom uvoľnenia ťažkých emócií sú aj takzvané gymnastika, o ktorých si môžete prečítať v rovnomennej knihe Leonarda Cohena. Pri zápasení a pretláčaní je potrebné pamätať na to, že ide len o zábavu – má poskytovať potešenie a nikto by sa pri nej nemal zraniť

Často je tiež veľmi dobré zahrať si obrátenie rolí, pri ktorom sa dieťa stáva rodičom a rodič dieťaťom. Umožňuje vám zmierniť ťažké emócie a pochopiť, čo navzájom prežívajú.

Tiež stojí za to pripomenúť, že ak bude zábava sprevádzať každodenné situácie, najmä tie, ktoré najviac zaťažujú náš vzťah s dieťaťom (môže to byť odchod z domu do škôlky, kúpania alebo jedla), môže sa ukázať, že budú oveľa jednoduchšie. pre všetkých.

Aké-hračky-hračky-môžu použiť, keď sa pokúšajú obnoviť puto s dieťaťomNiekedy, keď je dieťa veľmi napäté, stiahne sa do seba a nechce sa rozprávať s rodičmi. Stojí za to dať mu čas na vychladnutie, ale musíte tiež pamätať na to, že malé dieťa sa veľmi zriedka dokáže samo upokojiť. V tejto situácii môžu byť hračky použité na opätovné spojenie s rozhorčeným dieťaťom. Veľmi dobre na to poslúžia ručné bábky alebo objatia. Dieťa, hovoriace ich hlasom, môže informovať rodiča o svojich emóciách a ten bude mať možnosť prejaviť mu empatiu. Takéto hračky môžu tiež pôsobiť ako sprostredkovateľ medzi rodičom a dieťaťom, ktorý im pomáha komunikovať.

Ďalším spôsobom riešenia týchto situácií môže byť používanie kreatívnych hračiek, ako sú stavebnice. Rodič si môže sadnúť na zem a začať stavať a potom sa k nemu určite pridá aj dieťa. Stojí za to napríklad postaviť niečo, čo sa týka sporu, a tak prejsť k rozhovoru o ňom. Často však stačí len spoločná zábava, aby ste na problém zabudli.

Môžete zorganizovať aj veľkú vankúšovú bitku, na ktorú sa najlepšie hodia klasické vankúše, alebo použite plyšové hračky bez tvrdých prvkov.


Niekedy stojí za to stanoviť si spoločný cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Napríklad postaviť najväčšiu možnú vežu z “Myši v problémoch”.“Monštrá v skrini” alebo “Dračie údolie”,


Ak sa dieťa zamkne v izbe od svojich rodičov, môžete použiť nápad, ktorý v knihe predstavil Leonard CohenŻce „Rodičovstvo hrou“. Zahŕňa posuvné listy dieťaťu ku dverám. Autor navrhuje, že čím tupé a zábavnejšie listy sú, tým lepšie budú.


Na druhej strane je potrebné si uvedomiť, že darovanie je jedným z tak -called Jazyky lásky alebo spôsoby, ako ju ukázať , pre mnohých ľudí veľmi dôležité. Preto, ak rodič chce dať detské hračky, nič nestojí v ceste, pokiaľ to nie je jediný spôsob, ako mu ukáže lásku.

Po tomto spôsobe prejavovania pocitov sa oplatí osloviť aj v ťažkých okamihoch pre dieťa, ako napríklad ísť do materskej školy alebo vzhľad súrodencov - opäť nie na základe úplatkárstva, ale skôr oslavovať prielomové udalosti. Je potrebné premyslieť si dar, ktorý pomôže vášmu dieťaťu vyrovnať sa s novou situáciou, napríklad hračkou, ktorá sa môže stať jeho spoločníkom v materskej škole .

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi