Ako zvýšiť množstvo mlieka - metódy odsávania na stimuláciu laktácie
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako zvýšiť množstvo mlieka - metódy odsávania na stimuláciu laktácie
27.02.2023

Ako zvýšiť množstvo mlieka - metódy odsávania na stimuláciu laktácieZáchranou v takýchto situáciách je použitie metód, ktoré zvyšujú tvorbu mlieka. Pri ich užívaní by ste mali byť predovšetkým dôslední a nedovoliť si vynechávať pumpy či predlžovať prestávky medzi nimi. Milé mamičky, nerozbíjajme sa, keď sa nám stane, že pumpovačku prespíme alebo to nestihneme. Nezabúdajme, že šťastná mama je šťastné bábätko a hoci mamičkino mliečko je najlepším spôsobom kŕmenia bábätiek, nedokáže svoje bábätko objať ani sa naňho usmievať. Medzitým na mnohých fórach môžete vidieť, že mladé matky sú takmer deprimované kvôli zlyhaniam spojeným s dojčenie. Nezabúdajme, že dojčenie, KPI a umelé mlieko sú spôsoby výživy, ktoré pre svoje dieťa vyberáte. Neschopnosť dojčiť nikdy neznamená zlyhanie rodiča.

Ak metódy vyjadrenia popísané nižšie nefungujú, môžete požiadať o radu certifikovanú laktačnú poradkyňu.

Dobrá odsávačka mlieka – kľúč k úspechu KPIZáklady dojčenia Rozdiel je dobrý lievik odsávačky mlieka. Bohužiaľ, v niektorých odsávačkách sú dostupné len jednotlivé veľkosti – napríklad L. Našťastie sa dá trochu "nakombinovať" – často menšie či väčšie prsné chrániče od jedného výrobcu pasujú na odsávačky iného výrobcu. elektrická odsávačka mlieka. Manuálne odsávačky mlieka sú lacnejšie, no sú oveľa menej účinné a ich používanie je dosť ťažkopádne. Neustále odsávajúce mamičky, ktoré nemajú v úmysle meniť to, budú určite spokojné s časovo úspornou dvojitou odsávačkou mlieka. Mlieko sa odsáva z dvoch prsníkov súčasne, čo umožňuje skrátiť odsávanie o polovicu. Správny tok mlieka je podporovaný správne zvoleným

Vyjadrenie – robíme to správne?Udržať laktáciu na uspokojivej úrovni si vyžaduje veľa vytrvalosti a dôslednosti. Základom sú pravidelné pumpovania, trvajúce správne množstvo času. Štandardom je 15 minút odsávania pre každý prsník. Ak po štvrťhodine vidíme, že mlieko stále tečie, oplatí sa počkať ďalšie 2-3 minúty, kým sa tok nezastaví. Veľmi dôležitá je aj vhodná frekvencia sedení – 15 minút na každý prsník každé 2 alebo 3 hodiny, vrátane doby odsávania. Presnejšie – ak sa relácia začala o 15.00 a skončila o 15.30, ďalšia musí začať o 18.00. V noci sú povolené 4-hodinové prestávky. Je to oveľa jednoduchšie, ak máte odsávačka mlieka s funkciou budíka - zvukový signál vám pripomenie čas ďalšieho čerpania. Nočné odsávanie je veľmi dôležité z hľadiska množstva mlieka – v niektorých prípadoch dokonca rozhodujúce. Medzi 1. a 4. hodinou prebieha najvyšší výtok prolaktínu, preto je odsávanie v tomto čase charakteristické väčším množstvom mlieka a má vplyv na udržanie laktácie na slušnej úrovni.

Power Pumping (PP)Prvých 12 týždňov je množstvo mlieka riadené hormónmi. Po tomto čase sa laktácia stabilizuje – hormóny prestávajú vládnuť a do popredia sa dostáva zákon ponuky a dopytu. Prsníky produkujú toľko mlieka, koľko dieťa saje alebo sa vyprázdňuje pomocou odsávačky mlieka. Silové odsávanie (skrátene PP) je veľmi účinný spôsob odsávania, napodobňovania "zavesenia" bábätka na prsník a zvyšovania množstva mlieka. Táto metóda je časovo náročná, ale pri pravidelnom používaní poskytuje uspokojivé výsledky. Na sedenie PP je potrebná zakaždým hodina – bez ohľadu na to, či máme jednoduchú alebo dvojitú odsávačku mlieka. Schéma odstránenia pre jednu odsávačku mlieka (bez ohľadu na to, s ktorým prsníkom začneme): 10 minút - ľavý prsník, 10 minút - pravý prsník, 10 minút - ľavý prsník, 10 minút - pravý prsník, 10 minút - ľavý prsník, 10 minút – pravý prsník.

Diagram PP na dvojitá odsávačka mlieka: 10 minút - oba prsníky súčasne, 10 minút - prestávka, 10 minút - oba prsníky súčasne, 10 minút - prestávka, 10 minút – oba prsníky súčasne.

Po niekoľkých dňoch odstriekavania uvidíte zvýšenie množstva mlieka, aj keď sa počas hodiny odsávania neobjaví ani jedna kvapka. Čerpanie energie "objednáva" mlieko do budúcnosti.

Metóda 7-5-3 – Chele Marmet diagramAutorom metódy 7-5-3 je Chele Marmet , zamestnanec Inštitútu laktácie v Kalifornii. Túto schému je dobré použiť, keď chceme odsať čo najviac mlieka v danej relácii. Začneme odsávať z akéhokoľvek prsníka a pokračujeme takto: 7 minút - pravý prsník, 7 minút - ľavý prsník, 5 minút - pravý prsník, 5 minút - ľavý prsník, 3 minúty - pravý prsník, 3 minúty – ľavý prsník.

Relácia vykonaná touto metódou trvá približne 30 minút. Môžete ho používať niekoľkokrát denne alebo mlieko týmto spôsobom odsať zakaždým. Nočné čerpanie je mimoriadne účinné. Sťahovanie Chele Marmet je možné vykonať v skrátenej verzii (cca 20 min):

5 minút – pravý prsník, 5 minút - ľavý prsník, 3 minúty - pravý prsník, 3 minúty - ľavý prsník, 2 minúty - pravý prsník, 2 minúty – ľavý prsník.

Táto metóda je jednou z najčastejšie odporúčaných v našich domovoch. K trvalému zvýšeniu množstva potravy po použití tejto metódy dochádza približne po 10 dňoch od jej začiatku.

Cluster PumpingCluster Pumping je populárna metóda hlavne v zahraničí. V Poľsku ho používa málo mamičiek, no napriek tomu si jeho účinky pochvaľujú. Predpokladomtejto metódy je imitácia "zavesenia" bábätka na prsník a stimulácia laktácie. Máme tu do činenia s kratším časom sťahovania, ale viackrát v priebehu niekoľkých hodín. Skúsenosti žien zo skupiny "Mamičky odsávajúce mlieko" hovoria, že pre niekoho je účinný, pre iného nie. Tu je príklad schémy sťahovania: Doba spustenia 12:00 – 15 minút, čas. 12:30 – 5 minút, čas. 13:00 – 15 minút, čas. 13:30 – 5 minút, čas. 14:00 - 15 minút, čas. 14:30 – 5 minút, čas. 15:00 - 15 minút

Upozorňujeme, že množstvo vyprodukovaného mlieka a účinnosť vyššie uvedených metód závisia od konkrétneho prípadu, individuálnych vlastností mamičky a pravidelnosti sedení. V prípade problémov s udržaním laktácie sa poraďte s certifikovanou laktačnou poradkyňou.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi