- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
27.02.2023
Aktívna budúca mamička – čo môžete cvičiť v prvom trimestri tehotenstva?
Normálne tehotenstvo trvá približne 40 týždňov a je rozdelené do troch trimestrov. Prvý trimester sa počíta od prvého do 4 mesiace tehotenstva. trinásty týždeň tehotenstva. Toto je čas, keď telo ženy prechádza zmenami v rámci prípravy na vyvíjajúci sa plod. Ženy v tomto období môžu byť ospalejšie, intenzívnejšie cítiť vôňu a chuť, môžu pociťovať únavnú nevoľnosť a zvracanie. Vzhľadom na to, že v tomto období je vysoké riziko potratu, fyzická aktivita sa odporúča len ženám, ktoré boli aktívne pred tehotenstvom a na cvičenie nie sú žiadne zdravotné kontraindikácie. Ostatné budúce mamičky, ktoré chcú začať svoje dobrodružstvo s fitness, by mali počkať do
Výhody fyzickej aktivity
Nikto nepotrebuje veľa presviedčať, že pravidelné fyzické cvičenie, ktoré sa považuje za miernu aktivitu aspoň 3-krát týždenne na 30 minútmajú množstvo pozitívnych benefitov pre zdravie nastávajúcej mamičky. V prvom rade pomáhajú predchádzať tehotenskej cukrovke, s ktorou sa potýka čoraz viac žien. Výrazne sa zlepšuje aj sila a svalový tonus. Vykonávanie strečingových cvičení znižuje bolesť a frekvenciu svalových kŕčov, ktoré sa vyskytujú najmä v nohách tehotných žien. Pravidelné cvičenie tiež zlepšuje pohyb čriev a pomáha vám lepšie spať. Ženy lepšie spia a ráno vstávajú svieže. Okrem toho aktivita počas tehotenstva zvyšuje šance na ľahší pôrod a rozhodne uľahčuje proces obnovy po pôrode.
Fyzické aktivity odporúčané v prvom trimestri tehotenstva
Ženy v crossový trenažér. Jediné, na čo si dať pozor, a to platí pre všetky cvičiace tehotné ženy, je neprekročiť 140 úderov za minútu. Pohyb sa vrelo odporúča, ide však o to, aby ste na seba príliš netlačili a neviedli k prehriatiu organizmu. Nezabúdajte, že pri intenzívnom cvičení krv prúdi najmä do svalov namiesto placenty, čo pre vyvíjajúce sa bábätko rozhodne neprospieva. Športujúce mamičky začiatočníčky sa môžu zúčastniť aj stacionárny bežecký pás alebo a trimester ktoré pred tehotenstvom nepraktizovali žiadny šport, sú pod neustálym dohľadom gynekológa. , cítia sa dobre a tehotenstvo je v poriadku, môžu podnikať ízkointenzívne pohybové aktivity. Ide najmä o chôdzu, spočiatku na krátku vzdialenosť a miernym tempom, časom na väčšiu vzdialenosť a vo zvýšenom tempe. Je známe, že najlepšia prechádzka je vonku, ale keď počasie nepraje odchodu z domu, môžete využiť ajorganizované hodiny pre tehotné vo fitnescentre alebo na plavárni kvalifikovanými trénermi, kde je tempo a intenzita cvičení prispôsobená účastníkom lekcií. Najdôležitejšie v prvom trimestri sú všeobecný rozvoj, strečing, posilňovanie svalov a dychové cvičenia.
Existuje viac príležitostí na školenie pre ženy, ktoré boli aktívne pred tehotenstvom. Ženy, ktoré milujú beh a behajú už dlhé roky, určite môžu stepper za predpokladu, že budúca mamička je v dobrej kondícii a takýmto aktivitám sa už venovala. Mnohé kúpaliská a rekreačné strediská ponúkajú kurzy pre tehotné ženy, ako napríklad aj v tehotenstve pokračuje. Len vzdialenosť by mala byť mierne upravená, aby nebola príliš dlhá a trasa behu, pretože terén by mal byť čo najrovnejší. Ďalšie aktivity, ktoré stoja za odporúčanie, sú hodiny aerobiku a tanca. Tu sa môžu hodiny bez obáv zúčastniť aj skúsené športovkyne, ktoré nezabúdajú na zníženie tempa a intenzity cvičenia. To isté platí aj pre tréningy svodným aerobikom alebo plávaním. Cvičenie vo vode posilňuje všetky svalové skupiny bez zaťažovania kĺbov. Na jednej strane uľahčujú vykonávanie cvikov, na druhej strane kladú odpor niektorým pohybom, takže si cviky môžete individuálne zvoliť podľa svojich potrieb. Keďže v tehotenstve sa odporúča strečing, neexistuje lepšia aktivita ako joga alebo pilates. Toto sú aktivityktorej sa môžete zúčastniť počas celého tehotenstva. Existuje veľa priaznivcov tohto druhu aktivity, pretože v rôznych štádiách tehotenstva pomáhajú zmierniť bolesť a svalové kŕče.
Činnosti, ktorým sa treba vyhnúť počas tehotenstva
Pred vykonaním akejkoľvek fyzickej aktivity by budúca matka mala mať povolenie od gynekológa zúčastniť sa pri športových aktivitách.Cvičenie má veľa kontraindikácií, na ktoré by ste mali pamätať a uvedomovať si dôsledky svojich rozhodnutí. Medzi hlavné kontraindikácie patria: krvácanie, cukrovka, hypertenzia, viacpočetné tehotenstvo, ochorenia obličiek a štítnej žľazy, poruchy srdcovej frekvencie plodu, akútne obehové zlyhanie, hroziaci potrat alebo predčasný pôrod, preeklampsia a eklampsia. Medzi fyzické aktivity, ktoré by sa počas tehotenstva nemali vykonávať, určite patrí zdvíhanie ťažkých váh, pretože to môže spôsobiť krvácanie z pošvy a môže spôsobiť potraty. Okrem toho sa treba vyhýbať športom vyvolávajúcim traumu, ako je tenis, lyžovanie, motorka a kontaktným športom ako basketbal, volejbal a hádzaná. Parašutizmus a potápanie sa neodporúčajú ani kvôli zmenám tlaku vzduchu, ktoré môžu predstavovať riziko pre matku a plod.
S prihliadnutím na všetky výhody fyzickej aktivity nezostáva nič iné, len sa vybaviť vhodným športovým oblečením a pohodlnou obuvou a prelistovať si širokú ponuku športových aktivít pre nastávajúce mamičky. Rekreačné strediská, telocvične či mestské kúpaliská skutočne ponúkajú čoraz atraktívnejšie aktivity pre tehotné ženy pod vedením riadne vyškoleného personálu, preto sa ich oplatí využiť.