- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
27.02.2023
Aktívna budúca mamička – čo môžete cvičiť v treťom trimestri tehotenstva?
Tretí trimester tehotenstva sa počíta od dvadsiateho siedmeho do štyridsať týždňov tehotenstva. Je to obdobie, kedy na jednej strane panuje netrpezlivosť pri pomyslení, že sa čoskoro staneme rodičmi, na druhej strane je to obdobie plné obáv z nastávajúceho riešenia. Ženy v tomto období sa často cítia unavené, vysoká poloha maternice tlačí na bránicu, takže dýchanie sa sťažuje, musíte stále častejšie chodiť na toaletu, silné sú opuchy nôh, kŕče v lýtkach a bolesti v driekovej chrbtici. . Našťastie existujú spôsoby, ako zmierniť bolesť, vrátane: prostredníctvom fyzickej aktivity. Cvičením, či skutočným pokračovaním vo fyzickej aktivite z predchádzajúcich trimestrov tehotenstva sa navyše môžete pripraviť fyzicky aj psychicky na pôrod.
Odporúčaná fyzická aktivita
Pri každej ďalšej návšteve gynekológa je absolútne nevyhnutné konzultovať s gynekológom možnosť pokračovať v pohybovej aktivite. Je to mimoriadne dôležité pre budúcu matku aj pre dieťa. Zakaždým by ste sa mali uistiť, že tehotenstvo nie je rizikové a prebieha správne a či neexistujú žiadne kontraindikácie na cvičenie. V treťom trimestri, keď vykonávate akúkoľvek fyzickú aktivitu, by sa malo tempo a intenzita cvičenia znížiť. Okrem toho sa tiež znižuje počet opakovaní v sérii a používajú sa dlhšie prestávky medzi po sebe nasledujúcimi dávkami. Odporúča sa cvičiť v nízkych polohách, teda v sede a v ľahu. Môžete tiež vykonávať cvičenia založené na stene s chrbtom alebo nohami, aby ste dodatočne odľahčili chrbticu a uľahčili udržanie rovnováhy. Stále sa oplatí cvičiťcviky, ktoré natiahnu svaly stehien a uvoľnia svaly stehien a zadku. Dôležitá je aj činnosť panvy, najmä spevnenie a ohybnosť svalov panvového dna. Skvelým doplnkom tréningu sú cviky, ktoré posilňujú svaly paží, naťahujú svaly trupu a odľahčujú svaly pozdĺž chrbtice. Na konci tréningu sa oplatí robiť relaxačné cvičenia, ktoré vám poskytnú odpočinok a relaxáciu, adychové cvičenia, pričom nezabúdajte, že výdych by mal byť dvakrát dlhší ako nádych.
Čomu sa vyhnúť pri cvičení v treťom trimestri?
gymnastická lopta. Navyše, rastúce prsia, ktoré môžu byť v treťom trimestri citlivé, môžu sťažiť vykonávanie širokej škály cvičení v oblasti ramien a hrudníka. Obyčajné naťahovanie kože, ku ktorému dochádza pri rozsiahlom pohybe, môže spôsobiť bolesť, a tomu je potrebné sa vyhnúť pri akejkoľvek fyzickej aktivite. Sakroiliakálne kĺby môžu v tomto štádiu tehotenstva tiež potrápiť. Preto sa neodporúča vykonávať cvičenia abdukcie nôh a tureckého sedu. V treťom trimestri tehotenstva rozhodne treba sa vyhnúť všetkým cvikom s priamym brušným svalom. Ak má žena diastázu priameho brušného svalu väčšiu ako 2 cm v dôsledku každotýždenného zväčšovania brucha, treba odmietnuť aj cviky v podoprenom kolene. Pozorovať treba aj lonovú symfýzu, ktorá je u tehotných žien celkom bežná. Stáva sa, že odlúčenie spôsobí budúcej matke toľko nepohodlia, že sa musíte vzdať cvičenia v sede na
Hoci sa to zdá byť náročné na implementáciu, oplatí sa v treťom trimestri začať aj s fyzickou aktivitou. Cvičením v tomto období tehotenstva sa môžete lepšie pripraviť na pôrod po fyzickej aj psychickej stránke, ba čo viac, môžete si skrátiť dobu rekonvalescencie po pôrode. So súhlasom ošetrujúceho lekára a pamätaním na základné princípy tréningu tehotných nezostáva nič iné, len sa opäť začať hýbať.