Animácia kráčajúcich a bežiacich figúrok Lego - video
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Animácia kráčajúcich a bežiacich figúrok Lego - video
27.02.2023

Animácia kráčajúcich a bežiacich figúrok Lego - videoTvorba filmov pomocou kociek Lego je únavná a časovo náročná. Každý, kto sa tým zaoberá, trávi dlhé hodiny v štúdiu. Aby ste však mohli začať toto fascinujúce dobrodružstvo, nemusíte si hneď kupovať profesionálne vybavenie a softvér. Naozaj dobrý film sa dá natočiť pomocou smartfónu, stolových lámp, niekoľkých kociek a bezplatného softvéru na úpravu filmov (my použijeme ten najjednoduchší – Windows Movie Maker).

PrípravyTechnické práce na fólii začíname postavením stabilného stojana, na ktorom bude smartfón stáť. Ak sa telefón na stojane pohybuje , "filmové snímky do seba nezapadnú a video sa bude "triasť".

Ďalším krokom je pripevnenie základne k zemi. Dá sa to urobiť dvoma spôsobmi: buď spojením stojana s montážnou doskou, alebo pripevnením k zemi (napr. lepiacou páskou alebo v tomto prípade maliarskou páskou). Stojí za to pamätať, že ani stojan, ani jeho pripevnenie k zemi nemusia byť pekné ani estetické. Je dôležité, aby boli stabilné a funkčné.

základná príprava

DekorácieĎalším krokom je postaviť filmové dekorácie na stavebnica tak, aby "medzery" na spojoch blokov neboli viditeľné v film. Ešte horšie je, že dekorácia sa môže pri fotení rozbiť. Potom sa všetka práca na scéne musí zopakovať. montážna doska. Tu sme obmedzení iba fantáziou. Čím zaujímavejšia scenéria, tým lepšie. Nezabudnite pozorne spájať

Pripevnite dekoračnú dlaždicu na stôl. To možno vykonať pomocou tesárskych svoriek alebo pások: lepiacich alebo maliarskych. Musíte tiež pamätať na nastavenie pozadia za montážnou doskou. Môže to byť iná montážna doska, ale na túto funkciu oveľa lepšie funguje farebný bristol (napr. modrý imitujúci oblohu). Teraz sa dá nastaviť na dlaždici postavy. Umiestnite

Smartfón na stojan, zapnite fotoaparát a nastavte ho tak, aby rámik zakrýval presne to, čo chcete (oplatí sa nastaviť rámček trochu širšie, potom budete môcť pri montáži ho trochu orežte). Pri prvom videu postačí automatické nastavenie. Oplatí sa nastaviť oneskorenie spúšte, napríklad na 2 sekundy, aby ste sa uistili, že fotografie nebudú rozmazané. Ubezpečíme sa, že objektívu nič neblokuje, a začneme fotiť.

upevnenie dlaždice pomocou dekorácií

Pohybujúce sa figúrkyKrok chôdze lego figúrky je dokončený na 5 fotografiách (ďalšia - na štyroch - pretože posledná fáza prvý krok je súčasne prvou fázou nasledujúceho). Stojí za to pamätať, že na fotografii 3 nie je figúrka pripevnená k zemi. Tento spôsob chôdze postavy je ideálny na zobrazenie 12 alebo 15 snímok za sekundu.

Aby bolo všetko lepšie viditeľné, pripevnili sme k zemi malý blok. Podľa nej sa bude dať "zorientovať" poloha figúrky a ak by náhodou figúrka spadla, pomôže ju položiť na správne miesto.

nepohyblivá lego figúrka

V počiatočnej polohe je figúrka nehybná. Obe nohy sú pripevnené k výbežkom zeme a ruky sú spustené pozdĺž tela.

Lego figúrka - krok vpred

Jedna noha urobí malý krok vpred. Jedna noha je pripevnená k zemi, zatiaľ čo druhá "spočíva" na ďalšej dlaždici. Ruky sa pohybujú. Princíp je jednoduchý – keď pravá noha "ide" dopredu, ľavá ruka sa posúva dozadu (a naopak). Nazvime tento "fenomén" predbežne "popačné ruky."

uvedenie figúrky Lego do rovnováhy

Toto je najťažšia fotografia z celého pešieho cyklu. Nohy nie sú spojené výstupkom so zemou. Umiestňovanie figúrok do tejto pozície je dosť ťažkopádne, pretože to musíte "vyvážiť" (figúrku môžete prišpendliť k zemi aj pomocou plastelíny). Ak sa pomýlime a figúrka spadne, budeme mať veľký problém ju vrátiť na správne miesto. Ruky sa pohybujú podľa vyššie opísaného princípu.

Lego figúrka – zadná noha

Noha, ktorá bola pred chvíľou vpredu, je teraz pevne pripevnená k výčnelku. Noha je umiestnená mierne vzadu. Ruky sa pomaly približujú k telu.

predĺženie nohy

Doručujeme druhú časť. Ruky sú opäť presne pozdĺž tela.

Lego figúrka - druhý krok

Začnime ďalším krokom. Poznámka: noha, ktorá zostala v prvej fáze pohybu vzadu, teraz začína kráčať. Stále platí pravidlo "opačných rúk".

Spustiť figúrku Lego v časozbernom filme je ešte jednoduchšie a rýchlejšie animovať ako chôdzu, pretože s každým "krokom" figúrka prekonáva o niečo viac nerovností. Vďaka tomu rýchlejšie prejde vzdialenosť od počiatočného bodu po plánovaný koncový bod. Bežecký pohyb vyzerá takto:

Lego figúrka – nohy pripevnené k tanieru

Obe nohy sú pripevnené k doske, ruky pozdĺž tela.

väčšia amplitúda pohybov

Posuňte figúrku o jeden rad tabulátorov dopredu, posuňte jednu nohu dopredu, akoby ste chceli urobiť krok. Ruky sa správajú podľa princípu "protiľahlých rúk", až na to, že amplitúda ich pohybov je väčšia.

Roztiahnutie nôh figúrky Lego

Ak chcete vykonať túto fázu kroku, musíme roztiahnuť nohy postavy trochu širšie. Toto je určite najťažšia fotografia v sérii. Žiadna z nôh nie je pripevnená k zemi a okrem toho je medzi chodidlami projekcia. Ruky podľa pravidiel.

vyrovnanie postavy

Prednú nohu priložíme k zemi a postavíme sa. Druhá noha zostáva trochu vzadu a ruky sa pomaly približujú k telu.

Ruce z Lega pozdĺž trupu

Postava "skočí" o jeden rad kolíkov a jej nohy sa stretnú. Ruky sú umiestnené presne pozdĺž trupu. Ďalší krok sa robí úplne rovnako, až na to, že ako prvá sa pohne noha, ktorá zostala v predchádzajúcom kroku. Všimnite si, že po jednom spustenom kroku sa obrázok posunul o štyri záložky.

Keď zvážime, že sme nasnímali všetky fotografie, musíme ich stiahnuť z telefónu do pamäte počítača. Je to veľmi jednoduché pomocou kábla USB, ktorý pripája telefón k počítaču.

Časozberný filmĎalším krokom bude odovzdanie filmu do programu Windows Movie Maker. Budeme ho používať, pretože je to pravdepodobne najznámejší, najdostupnejší a mimoriadne ľahko použiteľný program na spracovanie videa. Ak chcete, aby vaše fotografie ožili, postupujte podľa týchto krokov. V okne napravo vyberte všetky fotografie, vyberte záložku "upraviť" a v poli dĺžky zobrazenia nastavte pre daný prvok 0,08 sekundy. Výsledkom bude 12 snímok za sekundu vo videu. Môžete tiež nastaviť napríklad 15 snímok za sekundu. Potom musíte nastaviť čas zobrazenia fotografie na 0,06 sekundy.

Je vhodné z času na čas spustiť film v ľavom okne a priebežne ho opravovať, napríklad ovládaním dĺžky zobrazenia danej fotografie (niektoré fotografie sa môžu zobraziť aj na sekundu) .

Je čas pridať zvukové efekty. Po kliknutí na príslušnú ikonu stiahneme predtým pripravený zvuk. Zvuková páska sa zobrazí pod radom fotografií na pravej strane okna displeja. Môžeme získať túto páskuPosuňte sa dopredu a dozadu, aby ste podľa toho "roztrhli" zvuk s obrázkom. V tejto fáze skúseností sa nemusíme príliš obávať, že všetko dôkladne trháme. Príde to neskôr. Najdôležitejšie je, že film bol dokončený.

Posledným krokom bude uloženie filmu. Stlačte tlačidlo "Uložiť film" a potom "pre počítač". Vyberáme kvalitu HD, zodpovedajúcim spôsobom zavoláme súbor a vyberieme jeho umiestnenie v pamäti počítača. Potom stlačte tlačidlo Uloženie a je pripravené.

Nahrávka tohto filmu trvala asi 1 hodinu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi