X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Astma v ranom detstve – ako sa s ňou vysporiadať?
27.02.2023

Astma v ranom detstve – ako sa s ňou vysporiadať?Neexistujú žiadne špecifické ukazovatele a testy zisťujúce astmu u dojčiat a malých detí do 5-6. Vek. Preto je počas tohto obdobia života dieťaťa úloha rodičov alebo opatrovníkov veľmi dôležitá, najlepšie a najviac sleduje dieťa.

Aké sú príznaky astmy? Ako: pohotový kašeľ, nočný kašeľ, predĺženie kašľa po vírusových infekciách, záchvaty kašľa po cvičení výskyt týchto príznakov alebo ich sezónnosť.

Je potrebné určiť, či alergické choroby (astma, alergický výtok z nosa, alergia na jedlo, dermatitída), čo je možné vystavenie jednotlivým alergénom a či niekto fajčí v bezprostrednom prostredí dieťaťa.

Faktory, ktoré môžu ovplyvniť vzhľad príznakov astmy v ranom detstve, sú:
 • Zvieratá (ich vlasy a epiderma),
 • Aspirín a iné drogy,
 • Zmeny teploty (najmä chladenie),
 • Chemikálie vo vzduchu alebo potravinách,
 • prach,
 • vyčerpávajúce fyzické cvičenia,
 • peľ rastlín,
 • Molder,
 • Tobacco Smoke,
 • Silné emócie,
 • Infekcie spôsobené vírusmi.


Alergia je nadmerná reakcia tela v bežných látkach nazývaných alergény v prostredí. U väčšiny ľudí kontakt s týmito látkami nespôsobuje žiadnu reakciu, ale u ľudí alergických na krv sú protilátky proti nemu. Zvyčajne patria do imunoglobulínov triedy E (IgE). Alergén v tele senzibilizovanej osoby je spojený s protilátkami IgE a spôsobuje nežiaducu reakciu. Jeho základom je aktivácia mastocytov, buniek nachádzajúcich sa v sliznici - napr. Nose, konjunktiva alebo bronchi. Stimulovaný kontaktom s alergénom, mastocyt hodí do svojho okolia niekoľko látok, ktoré sú zodpovedné za alergické príznaky.

Tieto látky spôsobujú bronchospazmus, ktorý zase spôsobuje dýchavičnosť a kašeľ. Zvyšujú tiež priepustnosť ciev, čo spôsobuje opuch bronchiálnej sliznice a nosa (to je jedna z príčin nosa upchatia) a zvyšuje citlivosť bronchiálnej sliznice na ďalšie stimuly, ktoré spôsobujú bronchospazmus.

Ako liečiť astmu?v sliznici pacientov s astmou so zápalovým procesom sa neustále uskutočňuje. Zintenzívňuje sa kontaktom s alergénmi, ale dokonca sa vyhýbanie sa expozícii nespôsobuje úplné uzdravenie. Existujú tiež štrukturálne zmeny v štruktúre bronchiálnej steny, ktorá sa časom zintenzívňuje. Tento proces je najúčinnejší inhalačnými glukokortikosteroidmi, ktoré sa uvádzajú malé deti
alebo pomocou inhalačných komôr. Ich pravidelné používanie je základom liečby astmy. Stojí za to vybaviť sa vysoko kvalitným liečebným zariadením, ktoré nás bude sprevádzať mnoho rokov.

astma fyzická aktivitaExistuje veľa mýtov o živote a fungovaní ľudí postihnutých astmou. Mnoho rodičov sa bojí obmedzení, ktorým bude ich dieťa čeliť.

Dôležitým problémom v prítomnosti astmy u najmladších je jej vplyv na možnosť hrania športu. Pacienti s kontrolovanou astmou pacienti vedú k správnemu vývoju svalov, zvýšení respiračnej účinnosti a majú tiež priaznivý vplyv na sebaúctu pacienta a jeho akceptovanie rovnocenným prostredím. Najpredávanejšie športové disciplíny sú: plávanie, chôdza, cyklistika, tímové hry, bojové umenia, tenis, beh s krátkym rozpätím.

Pacienti s bronchospazmom vyvolané úsilím, okrem základnej protizápalovej liečby, sa môžu použiť ako preventívne opatrenie-15 minút pred plánovaným austáciou úsilia liečiva z beta2-funkčnej skupiny krátkodobých metrov, ktoré, čo Bronchus. Športové disciplíny, ktoré sa neodporúčajú astmatike, sú zimné športy s vysokou intenzitou (lyžiarske behy, korčuľovanie). Nízka teplota okolia je tiež provokatívnym faktorom bronchospazmu.

Na zhrnutie, astma je ochorenie, ktoré sa nedá vyliečiť, ale jej príznaky a progresiu môžete znížiť. Ak sa astma nelieči alebo nelieči nesprávne, môže to viesť k trvalým, nepriaznivým zmenám v tele a dokonca k smrti pacienta.

Pacient s ASTnemôže byť nijako stigmatizované, pretože pri správnej liečbe môže fyzicky, sociálne a intelektuálne fungovať porovnateľne so svojimi rovesníkmi.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi