- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
27.02.2023
Bábätko v bazéne - ako sa pripraviť?
Voda je pre dieťa prirodzeným prostredím. Bola tam deväť mesiacov. Ak chcete využiť vrodené schopnosti svojho dieťaťa a zároveň zaujímavo stráviť čas s rodinou, choďte na kúpalisko. Máte obavy? Úplne zbytočné. Pozrite sa, ako sa pripraviť na bazén.
Balenie bazénovej tašky
Na bazéne je mokro nielen v brodisku, ale aj v šatni či prebaľovacom pulte, takže detské plavky by mala byť veľká – aby sa zmestila na oblečenie dieťaťa aj opatrovateľky. Jednoduchšie je zobrať si jednu väčšiu tašku ako dve menšie, pretože na nosenie budete potrebovať aj bábätko alebo nosič.. Zabránite tak navlhnutiu obsahu vrecka. Zoznam vecí, ktoré si treba vziať nebude krátky, preto šnúrové vrecká, určené na uskladnenie potravín - v tomto prípade je možné ich účel zmeniť a skryť tam, napr. oblečenie alebo mokré položky v taške musia byť zabalené dvakrát. Kvôli možnosti premočenia sa oplatí mať niečo v zálohe. Sú ideálne na balenie
Plenky na plávanie
Všetky bazény vyžadujú, aby deti boli zabezpečené špeciálnymi plavecké plienky, ktoré sa po hraní nevyhadzujú. športová taška - tie, ktoré nebudú absorbovať vodu z bazéna. Dajú sa použiť jednorazové plienky, ktoré sa dajú kúpiť vo väčších baleniach, alebo nezabudnite si ich navliecť vždy až tesne pred vstupom do vody, nie doma.Ak dôjde k väčšiemu nešťastiu pri čľapkaní, vždy môžete svoje dieťa rýchlo prebaliť do čistej plienky. Už viete, prečo treba všetko baliť dvakrát?
Chráňte detskú pokožku
S plávaním pre dojčatá sa odporúča začať od troch alebo štyroch mesiacov. To je čas, kedy deti dokážu pevne držať hlavu a zároveň majú reflex, aby po ponorení neotvorili ústa. Prejde to, žiaľ, v ôsmom mesiaci a potom sa to dieťa musí naučiť znova. Niekto začína svoje dobrodružstvo s vodou aj skôr – už okolo druhého mesiaca, no treba pamätať na to, že dieťa musí získať aj určitú imunitu – aby prvý výlet na kúpalisko neskončilo u pediatra. , vďaka ktorej bábätko tak rýchlo neprechladne – pretože väčšina tepla sa stráca hlavičkou. opakovane použiteľné nohavičky, čím znížite riziko vysychania. Rovnaký postup treba zopakovať ihneď po vystúpení z vody a osušení dieťaťa uterákom. Potrebujete tiež dve z nich. Najpraktickejšie sú Pri výbere detského bazénika dbajte na to, aby voda v ňom bola ozonizovaná alebo mierne chlórovaná – aby bola bakteriologicky nezávadná a zároveň nedráždila detskú pokožku.
Vstup do bazéna krok za krokom
Všetko, čo sa deje rýchlo a v strese, ovplyvňuje dieťa. Chodenie do bazéna má byť predsa príjemnou udalosťou v jeho živote. Faktom je, že logisticky sa to môže zdať komplikované – najmä prvýkrát. Pri bazéne vyzlečte najskôr seba, potom svoje dieťa. Sprchovanie pred umývadlom môže byť trochu strašidelné, takže doň svoje dieťatko nenúťte nasilu – len ho jemne namočte vodou. Len vstup do hlavného priestoru sa musí robiť pomaly. Ukážte dieťaťu, kde sa nachádzate, hovorte pokojným hlasom – nechajte ho zvyknúť si na nové miesto, zvuky, teplotu. Po chvíli mu môžete skúsiť namočiť nohu alebo bruško. Teplota vody by mala byť až 37 stupňov Celzia pre menšie deti, ale môže to byť len 34 stupňov pre šesťmesačné deti.
Not-all-at-a-time
Všetko je v dnešnej dobe uponáhľané. Materstvo však učí trpezlivosti, ktorá je pri bazéne veľmi užitočná. Faktom je, že olivový - tých, ktorých pozná a má ich rada. dieťa do ôsmich mesiacov sa môže potápať bez otvorenia úst, čo výrazne znižuje riziko zadusenia. To zároveň neznamená, že bábätko má rado hlavu pod vodou. Keď idete prvýkrát do bazéna, zvoľte radšej tiché hry. Aby sa vaše dieťa cítilo pohodlne, môžete Prvé kúpanie v bazéne trvať asi 10 minút. Pri ďalších návštevách sa tento čas môže predĺžiť maximálne na pol hodiny. Môžete si tak byť istí, že vaše dieťa neprechladne ani sa neunaví, čo vás ochráni pred jeho kňučaním.
Samozrejme, existujú aj špeciálne kurzy pre deti, ktoré vedú kvalifikovaní inštruktori. Oplatí sa zvážiť účasť na nich, pretože vďaka nim sa rodičia cítia istejšie v správaní alebo zaistení bezpečnosti dieťaťa. najmladší. Keď si dieťa zvykne na bazén s vami, určite choďte na skupinové cvičenia. Tam na vás budú čakať minitorory s prekážkami, farebné doplnky motivujúce k potápaniu či mávanie nohami ako profesionálni plavci. Ktovie, možno vo svojich ratolestiach objavíte vášeň, ktorú jedného dňa budú môcť rozvíjať aj samé.