X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Batoľa vo vode – kedy ísť s bábätkom prvýkrát plávať?
27.02.2023

Batoľa vo vode – kedy ísť s bábätkom prvýkrát plávať?Voda je prvým prirodzeným prostredím dieťaťa počas života plodu. Plodové vody, v ktorých sa zdržiava, sú preňho akýmsi bezpečným prístavom, kde sa učí robiť prvé pohyby vo svojom živote a vďaka nim sa učí spoznávať svoje telo. Od tohto obdobia prichádza reflex, ktorý spôsobuje, že do šiesteho alebo siedmeho mesiaca života batoľa ponorené vo vode neotvára ústa, ale otvára oči a pozoruje, čo sa okolo neho deje. Na rozdiel od mnohých názorov sa dá povedať, že bábätko sa cíti ako povestná "ryba vo vode" a je to pre neho isté, známe a bezpečné prostredie.

Prvá návšteva bazénaAnalýzu vývoja dieťaťa v prvom roku života väčšina odborníkov, t.j. pediatrov, fyzioterapeutov a inštruktorov plávania , sú toho názoru, že s bazénovým dobrodružstvom je dobré počkať do 4-5 mesiacov veku dieťaťa. Súvisí to predovšetkým so schopnosťou dieťaťa držať hlavu horea väčším uvedomovaním si toho, čo sa okolo neho deje. Bábätko sa v tomto veku už dychtivo zaujíma o prostredie, začína objavovať svoje telo, so záujmom si chytí hračky, je v dobrom vzťahu s rodičom a vďaka tomu sa pre neho stávajú plavecké aktivity príťažlivé. Pred prvou návštevou bazéna je tiež dobré poradiť sa s detským lekárom ohľadom kontraindikácií pohybu vo vode. Ak vaše bábätko trpí: kožnými chorobami, infekčnými chorobami, silnou nádchou, infekciami horných dýchacích ciest, alergiami, hnačkami, gastroezofageálnym refluxom alebo častými zápalmi uší, potom prvú návštevu bazéna určite odložte a počkajte, kým bude bábätko zdravé a v plnej sile.

Veľa výhodJe veľmi dôležité, aby účasť na aktivitách v bazéne bola nielen dobrou zábavou pre bábätko a rodiča, ale aj spôsobom, ako aktívne tráviť voľný čas so dieťaťa, ale aj množstvo benefitov pre fyzický a duševný vývoj dieťaťa. Mali by ste si uvedomiť, žečinnosti vo vode stimulujú motorický vývin dieťatka, ovplyvňujú koordináciu pohybov - zlepšujú ich kvalitu a plynulosť, priaznivo pôsobia aj na kĺby a svaly, vďaka ktoré sa bábätko rýchlejšie rozvíja a získava nové zručnosti. Hra vo vode navyše poskytuje malému človiečiku množstvo nových dojmov ovplyvňujúcich rozvoj zmyslov, priaznivo pôsobí narozvoj dýchacej výkonnostia zvyšuje aj odolnosť voči chorobám. Vďaka pravidelným stretnutiam so skupinou rovesníkov si dojča rozvíja svoju osobnosť a sociálne zručnosti, stáva sa odvážnejším, sebavedomejším, častejšie sa usmieva a menej plače.

Správna prípravaPred prvou návštevou kúpaliska s bábätkom by ste si mali dôkladne skontrolovať kúpalisko, kam plánujete ísť, ako aj vyhľadať informácie od špecialistov a rodičov, ktorí sa už zúčastňujú na skupinových aktivitách týkajúcich sa prípravy na vyučovanie, platných predpisov a spôsobu vedenia vyučovania. Ide skrátka o to, že na mieste sa nekoná žiadne prekvapenie. Pred odchodom si v dostatočnom predstihu pripravíme bazénový vak. Musíme zabaliť plavecké plienky, osuškas kapucňou a suché plienky na zmeniť . Tiež je dobré si priniesť župan, extra suché oblečenie (pre prípad, že by sa niečo namočilo), detské obrúsky a toaletné potreby, teda mydlo na zmytie chlóru. po plávaní v bazéne a pleťovú vodu, ktorá hydratuje suchú pokožku bábätka. Takže sme pripravení ísť do bazéna. Ak je to možné, odporúča sa, aby sa prvej triedy zúčastnili obaja rodičia. To rozhodne uľahčuje organizáciu na mieste, pretože keď sa jeden rodič mení, druhý sa stará o dieťa.

Pamätajte na to, že prvá návšteva je najdôležitejšia, od nej závisí, či sa dieťa do takýchto aktivít v budúcnosti ochotne zapojí a či v ňom vyvolajú pozitívne emócie. Jedno je isté, že sa oplatí deťom ukázať prednosti vodného sveta.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi