Čo robiť, keď sa dieťa zvlhčí?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Čo robiť, keď sa dieťa zvlhčí?
27.02.2023

Čo robiť, keď sa dieťa zvlhčí?Primárna namáčanie u malých detí je do značnej miery spojená s biologickými faktormi - hormonálnym hospodárstvom a dozrievaním nervového systému, a preto nad ním nemajú kontrolu. Sekundárna namáčanie je zase príznakom iných ťažkostí a vyžaduje širší pohľad na dieťa.

primárne namočenie-čo je to a čo s tým robiť?obchodovanie, keď dieťa ešte nezískalo kontrolu nad svojím vlastným močovým mechúrom, bez ohľadu na to, koľko má rokov. Nervový systém dieťaťa dozrieva individuálne. Preto sú deti, ktoré už nepotrebujú hýčku, majú niekoľko mesiacov, a tí, ktorí sú namočení do 5 alebo 6 rokov. V obidvoch prípadoch je to normálne a urologická kontrola by sa mala vykonávať u namáčajúceho dieťaťa až po veku 6 .

Stáva sa tiež, že niektoré deti sa v noci nezmočia, ale robia to počas dňa, zatiaľ čo iné môžu mať také nehody v noci. To súvisí s niekoľkými faktormi. Niektorí ľudia majú takú hormonálnu ekonomiku, že v noci znižujú resorpciu moču v obličkových kanáloch a takéto deti necitá v noci, zatiaľ čo iní namočia posteľ bez pambier. Existujú aj deti, ktoré spia toľko, že sa nezobudia, aj keď chcú na záchod.

V obidvoch prípadoch je potrebné si uvedomiť, že namáčanie v žiadnom prípade súvisí s vôľou dieťaťa, ktoré ho nemá šancu ovládať ho, takže použitie rôznych sankcií a ocenení nedáva najmenší zmysel. Dodatočný tlak od rodiča môže sťažiť prevzatie kontroly nad močovým mechúrom.

sekundárne namáčaniek sekundárnemu namáčaní dochádza, keď dieťa už zvládlo používanie nočníka alebo toalety, ale zrazu sa začalo znova namočiť. Stáva sa to najčastejšie, keď sa v živote dieťaťa stane niečo stresujúce - hádky medzi rodičmi, nový opatrovateľka, zmena každodennej rutiny alebo vzhľad mladších súrodencov.

Ak dieťa začne namáčať, stojí za to sa pozrieť na to, čo sa stalo v jeho živote a či boli stresujúce. Potom je tiež dobré venovať mu viac pozornosti. Ak pretrváva namáčanie, potom ďalším krokom je poradiť sa s lekárom a vylúčiť zápal močových ciest a vyhľadať pomoc od psychológa.

Čo robiť, keď sa dieťa v noci namočí?Ak sa dieťa navlhčí každú alebo takmer každú noc, toto je Najjednoduchšie riešenie pre dieťa aj pre rodiča nebude mať prehľad. Mali by sa zastaviť iba vtedy, keď sú odstránené po dlhú dobu, čo ukazuje, že dieťa už zvládlo používanie toalety. Je tiež potrebné si uvedomiť, že namáčanie v noci, kým ranná základná škola nie je vôbec zriedkavá, iba rodičia to hovoria často , pretože táto situácia je často spojená s veľkou hanbou.


Ak sa nočná namáčanie z času na čas objaví, je veľmi užitočné použiť príslušný
.
chránič matraca, ktoré sa dajú ľahko umyť v práčke alebo rýchle podstielky. Absorbent je tiež dobrý podstielka, bude tiež užitočný pampery. Nevyhnutný prvok je potom vodotesný

Mentálna podpora dieťaťa je tiež veľmi dôležitá, pretože napätie alebo pocit hanby neuľahčuje riešenie problému. V niektorých prípadoch sú nočné mory sprevádzané nočnými morami a deti potrebujú zo strany rodičov veľmi teplú a empatiu. Odporúča najmenej príjemná atmosféra). Toto riešenie nie je dôsledkom, ale trestom a navyše za niečo, na čo dieťa nemá žiadny vplyv. Je tiež veľmi ťažké pre dieťa a dáva mu pochopiť, že sa nemôže spoľahnúť na pomoc rodiča, keď robí niečo, čo sa Guardian nepáči. Toto nie je metóda podporovaná dieťaťom a umožňuje sa prestať namáčať rýchlejšie - môže to byť naopak.

dlhšie, ako sa plánovalo. Rodičia niekedy chcú zrýchliť nočník kvôli presvedčeniam v spoločnosti o tom, kedy je čas vzdať sa plienok, ale zvyčajne sa nezhodujú s vedeckými znalosťami tejto témy. Niekedy je dôvodom aj túžba zachrániť na plienkach, ale stojí za spomenutie, že umývanie niekoľkých párov nohavičiek a nohavíc každý deň je tiež drahé a namáhavé.Deti sa veľmi často namočia do okamihov, keď sú veľmi zapojené do nejakej akcie - necítia potrebu používať toaletu. Pozor na vaše potreby. Nútenie dieťaťa, aby používalo toaletu, keď necíti takúto potrebu (napríklad pred cestou), nie je to dobrý nápad a môže viesť k problémom s panvovými svalmi.

Ak dieťa už zvládlo používanie toalety, ale niekedy sa náhodou čúča vo svojich nohavičkách, stojí za to, najmä pri opustení domu, použite plienka.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi