X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Hračky, ktoré rozvíjajú kreativitu a manuálnu zručnosť
27.02.2023

Hračky, ktoré rozvíjajú kreativitu a manuálnu zručnosťAko podporiť vývoj dieťaťa? Mnoho rodičov si kladie tieto otázky. Najlepšie zábavou. Keď je dobrý čas, učenie je skutočným potešením. A k tomu dopomôžu vhodne vybrané hračky, ktoré podporia rôzne aktivity, podnietia zvedavosť a predstavivosť a rozvinú kreativitu. Zdá sa, že mnohé z nich sú určené len na zábavu, no často sa ukazuje, že pri zaujímavom použití dokážu podporiť aj motoriku či iné zručnosti, ktoré priaznivo vplývajú na vývoj nášho dieťaťa.


Vždy si vyberajte hračky, pričom dávajte pozor na vek dieťaťa odporúčaný výrobcom. Až potom splnia svoju úlohu. Hračka, ktorá nie je primeraná veku, dieťa odradí. Okrem toho sú dôležité bezpečnostné otázky. Hračky určené pre staršie deti sa skladajú z malých častí, ktoré batoľa môže prehltnúť.

Ako-ako vplýva vysoká manuálna zručnosť na dieťa?Manuálna zručnosť hrá v ľudskom živote obrovskú úlohu . Jeho vývoj začína od prvých mesiacov a formuje sa v priebehu mnohých rokov. Nie nadarmo mnohí terapeuti nabádajú rodičov a opatrovateľov k spoločnej hre s deťmi a výberu hračiek či iných pomôcok tak, aby tieto zručnosti nielen bezpečne, ale aj zaujímavým spôsobom rozvíjali.

Možno sa zdá, že manuálna zručnosť je len manipulácia s rukou a šikovné používanie príboru, no táto téma je oveľa širšia. Rozvoj motoriky terapeuti definujú ako schopnosť uvedomiť si motorický potenciál vlastného tela a tento potenciál rozdeľujú na hrubú a drobnú motoriku. Hrubá motorika nie je nič iné ako chôdza, beh alebo skákanie – je to všeobecná fyzická zdatnosť každého človeka, ktorá sa začína rozvíjať už v útlom detstve. Jemná motorika sa vzťahuje na vykonávanie presnejších pohybov, ako je maľovanie, modelovanie alebo navliekanie – ide o efektivitu ruky a prstov. Našťastie mnohé z vyššie vymenovaných činností sa vykonávajú formou hier doma alebo vo vzdelávacích inštitúciách, kde sa na ne kladie veľký dôraz a trénujú sa nielen s výrobkami, ktoré má každý doma, ako je triedenie hrachu , krúpy a iné potraviny, ale aj špecializované pomôcky či hračky rozdávanie veľa zábavy

Ktoré hračky sú dobré pre hrubú motoriku?

1. Projektor mART Sketcher SSP176, značka TM Toys, cena okolo 300 PLNFotografia Hračky tm

Existuje hračka, ktorá naučí naše dieťa kresliť a povzbudiť ich, aby vyškolili svoje manuálne zručnosti a kreativitu? Samozrejme! Zďaleka najčastejšie odporúčanou hračkou pre predškolákov je projektor Smart Sketcher SSP176, ktorý vedie krok za krokom procesom kreslenia až 50 grafiky dostupných na karte SD, ktorá je súčasťou set. Zaberá veľa miesta, ale má veľa užitočných a rozsiahlych funkcií, ktoré povzbudia deti, aby vytvárali jedinečné obrázky. Projektor vám umožňuje zvoliť grafiku uloženú na priloženej karte alebo na inom obrázku z rozsahu platených predplatných v aplikácii vyhradeného Smart Sketcher Projector, ktorá je k dispozícii na systéme Android aj iOS. Viac informácií o zariadení môžete prečítať v recenzie.

2. Šmyknite sa loptičkami a kladivom, značka Smely Play, cena približne 70 plnFotografia Smely Play

Pre rok -a mierne staršie batoľatá, je zábavná podporná motorická efektívnosť mimoriadne dôležitá. Čo predstavuje hračka? Zameranie s guľami na diery a potom ich kladením ľahkým kladivom podporuje vývoj účinnosti. Počas hry sa dieťa navyše vyvíja emócie a tiež trénuje vnímavosť sledovaním posúvacej lopty na trati. Je to zaujímavá hračka, ktorá určite vzbudzuje záujem medzi batoľatámi kvôli farebnému a zábavnému režimu. Ideálne pre darček bez ohľadu na príležitosť.

3. Navliekacie korálky značky Melissa a Doug, cena z 50 plnFotografia Melissa a Doug

Neexistuje lepšia zábava a učenie sa v jednom vedení k vývoju manuálnej účinnosti, ako sú závitové guľôčky. Vďaka nim sa naše deti učia presnosť a získavajú vedomosti v oblasti vytvárania prvých ručných súprav. Sady závitu pozostávajú z praktických blokov v rôznych tvaroch, ktoré sú zvyčajne vyrobené z dreva, ako aj šnúrka s tuhým koncom pre ľahšie závity. Počas týchto hier sa vydáva aj kreativita okrem vyvinutej manuálnej efektívnosti, ktorá vám umožňuje vytvárať jedinečné a originálne spojenia. Bloky pracujú u detí po mnoho 3 rokov. Pozrite sa, ako môžete podporiť motorický vývoj vášho dieťaťa.


Môžete tiež použiť výrobky, ktoré máte doma, na výcvik manuálnej efektívnosti. Na tento účel bude užitočný hrášok, fazuľa, drážky, ryža alebo papier, hliníková fólia a odstraňovanie. Zmiešajte všetko v jednej miske a potom s plastovými alebo drevenými klieštmi, nechajte svoje dieťa vyriešiť všetky prvky pre samostatné šálky.

4. Bloky série Lalaboom (rôzne sady), značky TREFL, cena od 30 PLNFotografia Trefl

Lalaboom Blocks podporujú vývoj batoľatá z prvých mesiacov ich života. Batoľa sa ľahko učí rôzne prvky a začína rozlišovať medzi tvarmi. Je potrebné poznamenať, že títo Kulko-Klacki zabezpečujú komplexnú zábavu a podporu nielen manuálneho vývoja, ale aj stimulujú kreativitu a ďalšie funkcie užitočné vo vašom ďalšom živote. Séria pozostáva z jednotlivých súprav:

Čítanie tiež r recenzia loptičiek Lalaboom.

5. Magnetické bloky Magnetické, cena od 60 plnFotografia Magnetický

Magnetické magnetické bloky sú návrhom pre mladšie aj staršie deti. Sú ploché a majú rôzne tvary. Poskytujú veľa možností pre kreatívnu zábavu a vytváranie rôznych stavebných riešení a tiež vám umožňujú rozvíjať manuálnu efektívnosť. Bloky, čo je dôležité, nemajú ostré hrany, ktoré pri hraní zaručujú bezpečnosť. Magnety z neodymia poskytujú odolné a silné spojenia štruktúry a konštrukcia magnetických blokov vyrobených z odolného plastu poskytuje rôzne štrukturálne možnosti. Magnetické bloky vám umožňujú vychutnať si skvelú zábavu. Budú pracovať ako dar bez ohľadu na túto príležitosť.

6. Solárny robot Świerszcz, štíhla značka, cena približne 20Fotografia Lean

Solar Robot for Self -Assembly je skvelá hračka pre malé fanúšikov DIY, ktorá podporuje motorický a kreatívny rozvoj. Deti budú môcť zostaviť hmyz, ku ktorému pripevnia modul solárneho panela a motor nastavuje hračku v pohybe. Je to skvelý spôsob, ako rozvíjať vedomosti v oblasti mechaniky, ktorá bude užitočná pri hodinách fyziky a v každodennom živote.

7. Chemické laboratórium Malý chemik, Marek Clementoni, cena približne 70 plnFotografia Clementoni

Zábava v chemiku je určite kreatívnym spôsobom trávenia času, ktorý vám okrem poznania pravidiel chémie umožní tiež trénovať manuálnu účinnosť a presnosť počas skúseností. Sada malých chemikov je určená pre mierne staršie deti staršie ako 8 rokov a obsahuje takmer 150 možností vykonávania chemických zážitkov. Pokyny a pokyny uvedené v sade vám umožnia naučiť sa potrebné nástroje pri vykonávaní experimentov a cítiť sa ako Maria Skłodowska-Curie.

súhrnNa trhu je k dispozícii celá skupina hračiek podporujúcich vývoj veľkých, malých a kreativity. Vďaka hrám v kombinácii s učením deti ľahko ovládajú fyzický vývoj a vyberú si riešeniačo im umožní nadobudnúť nové zručnosti zaujímavým a aktívnym spôsobom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi