- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
28.02.2023
Imunita - ako chrániť dieťa pred chorobami?
Dojčenie
Dojčenie má zásadný vplyv na imunitu malého dieťaťa. Práve v materskom mlieku sú protilátky, ktoré majú antibakteriálne, antivírusové, protiplesňové vlastnosti a chránia dieťa pred infekciami. Dokonca aj keď dieťa ochorie, matka produkuje viac protilátok, aby bojovala s chorobou čo najskôr. Dojčenie chráni dieťatko hlavne pred infekciami dýchacích ciest, tráviaceho traktu a uší. Dojčenie sa odporúča minimálne prvých 6 mesiacov života bábätka.
Baby-diéta
Pri rozširovaní baby-diéty nezabúdajte, že aj strava prispieva k imunite vášho bábätka. Preto v nej nemôže chýbať sezónne ovocie a zelenina. Dôležité je aj to, aby dieťa jedlo ryby (sú bohaté na omega 3 kyseliny) a mliečne výrobky (vrátane jogurtov s probiotickými baktériami) a obmedzilo sladkosti.
Čerstvý vzduch
Pobyt vonku posilňuje imunitný systém tela, preto sa nevzdávajte prechádzky na jeseň a v zime. Skúsme ísť von každý deň, aj keď počasie za oknom nie je povzbudzujúce. Nezabúdajme však, že pred odchodom z domu treba bábätko poriadne obliecť (na cibuľke). Neprehrievajte svoje dieťa ani ho neobliekajte príliš tenko. Počas prechádzky kontrolujme telesnú teplotu bábätka kontrolou krku –pokožka nesmie byť chladná ani spotená. V prípade potreby pridajte jednu vrstvu oblečenia alebo dieťa vyzlečte.
Na jesenné a zimné obdobie sa oplatí mať na kočíku pláštenku (využijete ju aj vo veternom dni), teplú deku alebo spací vak. Potom už žiadne počasie nebude ospravedlnením na prechádzku.
Vzduch doma
Doma by ste sa mali postarať aj o čerstvý vzduch - zvlhčovač vzduchu, ktorý bude udržiavať správnu vlhkosť v byte .byt vyvetrať a kontrolovať vlhkosť vzduchu, ktorá by mala byť 40-60%. Väčšinou býva v bytoch vo vykurovacom období príliš suchý vzduch, čo negatívne ovplyvňuje imunitu -vysušené sliznice hrdla a nosa sú náchylné na infekcie. Preto sa oplatí pomôcť
V poslednom čase sa veľa hovorí o negatívnom vplyve smogu na zdravie – najmä na zdravie detí. Preto by ste maličistejšie, ktorý filtruje vzduch nielen od smogu, ale aj od iných škodlivých škodlivín, ako je prach, plesne, peľ a pod.sledovať stav vzduchu počas vykurovacej sezóny. Môžete tiež investovať do
Spánok
Spánok je zdravie - počas spánku prebiehajú v tele regeneračné procesy, preto by ste mali bábätku zabezpečiť čo najlepšie podmienky na spánok. Dôležitá je nielen dĺžka spánku, ale aj jeho kvalita – nezabudnite zabezpečiť dobrú teplotu (18-21 °C), pred spaním spálňu vyvetrajte a zatemnite. Je známe, že bábätko sa môže v noci často budiť, no snažme sa mu zabezpečiť také podmienky, aby boli budenie čo najkratšie – ak bábätko spí pokojnejšie vedľa mamy, dovoľte mu to. Ukazuje sa, že ľudia, ktorí majú problémy so spánkom, sú náchylnejší na vírusové infekcie.
Hygiena
Na rukách nosíme veľa baktérií a vírusov, preto si nezabúdajte na časté umývanie rúk. Už od malička učme deti dbať na hygienu. Pred jedlom a po každom návrate domov si treba umyť ruky.
Nezabúdajme tiež na pravidelné čistenie detských hračiek, pretože bábätká si ich väčšinou vkladajú do úst, najmä počas prerezávania zúbkov, a špinavé hračky sú jednoduchým spôsobom, ako zachytiť infekcie. Môžeme použiť špeciálne navrhnuté hračky, bezpečné pre zdravie detí dezinfekčné prostriedky, ktoré ničia patogénne baktérie.
Dopĺňanie stravy
V našej spoločnosti máme deficitvitamínu D, ktorý posilňuje imunitu nášho organizmu. Preto je veľmi dôležité dopĺňať ho od prvých dní života dieťaťa. užívanie 400 jednotiek vitamínu D raz denne. Po 6. mesiaci veku dieťaťa podávame 400 – 600 jednotiek.
Jedálniček dieťaťa sa oplatí obohatiť aj oprobiotické prípravky, ktoré majú tiež vplyv na budovanie imunity.
Infekcie a imunita
Nenechajte sa odradiť, ak napriek starostlivosti o zdravie vášho dieťaťa dôjde k infekcii. Bábätko pred choroboplodnými zárodkami nedokážeme stopercentne ochrániť. Keď je dieťa choré, prirodzene sa stáva imúnnym. Vďaka infekciám je imunitný systém stimulovaný k tvorbe protilátok.