X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Je potrebná pôrodná škola?
27.02.2023

Je potrebná pôrodná škola?

Čo vám dáva pôrodná škola?Pôrodná škola je miesto, kde sa pod dohľadom odborníkov môžete profesionálne pripraviť na materstvo. Môžete si byť tiež istí, že tam získané poznatky sú v súlade s najnovšími odporúčaniami a podporené skúsenosťami. Zohráva ďalšiu dôležitú úlohu, a to podpornú skupinu. Práve tu môžete stretnúť budúcich rodičov, ktorí sú v rovnakej životnej fáze ako vy. Výmena skúseností a zdieľanie svojich strachov a plánov sú v tomto prípade neoceniteľné. Ba čo viac,vďaka kompetentnému a dobre pripravenému inštruktorovi je možné overiť akékoľvek zdravotné problémy a neduhy.

Ako si vybrať pôrodnú školu?Pôrodnú školu vedú špecialisti. Väčšinou sú to pôrodné asistentky, aj keď sa môžete stretnúť aj s gynekológom či pediatrom. Najviac skúseností s pôrodom a starostlivosťou o novorodenca má však pôrodná asistentka. Najlepšie je vybrať si takú, ktorá má skúsenosti s prácou v nemocnici, je zvyknutá aktualizovať si vedomosti a vie, ako konať v kritických situáciách. Pri výbere miesta na prípravu dbajte na veľkosť skupín. Ak sa jedného kurzu zúčastňuje viacero párov, potom sa sloboda kladenia otázok obmedzuje a prakticky je nemožné, aby si každý nacvičil napr. naučiť sa rolovať.

Bez ohľadu na to, či si vyberiete platené alebo bezplatné kurzy, najdôležitejší je spôsob ich vedenia a správny výber tém. V nemocnici, kde chce tehotná rodiť, funguje veľa zariadení. Je to veľmi nápomocné riešenie, keďže už v štádiu tehotenstva sa dozviete, aké zvyky v danom pôrode či pôrodnici panujú. Nie je to však jediný determinant výberu školy pôrodu. Vždy môžete ísť do nemocnice podľa vlastného výberu a porozprávať sa s tamojším personálom a navštíviť oddelenia, keď budú dostupné. Je tiež dobré poradiť sa s ľuďmi, ktorí už tento typ služby využili.

Čo sa naučíte na kurze pôrodnej školy?Každá pôrodná škola má podobný rozvrh. Iste, veľa času sa venuje samotnému pôrodu. To je hlavný dôvod, prečo sa väčšina párov hlási na pôrodné kurzy – chcú len zistiť, čo ich čaká, teda aké sú fázy pôrodu, dostupné metódy anestézie, či dýchať, aby zvládali kontrakcie. Samozrejme, nie sú to jediné otázky, o ktorých sa bude diskutovať počas niekoľkých týždňov trvajúcich stretnutí. Veľký dôraz sa kladie na témy súvisiace s dojčením a základnými problémami pri laktácii. Veľmi zaujímavé je aj kúpanie a starostlivosť o novorodenca. Na špeciálnych bábikách si môžete nacvičiť, ako prebaľovať bábätko a ako ho nosiť.

Súvisia aj otázky týkajúce sa šestonedelia, teda prvých dní po pôrode, ako aj telesných cvičení. Mnohé kurzy sú rozšírené o workshopy so záchranárom o prvej pomoci, napríklad v prípade zadusenia dieťaťa. Stretnutia o nosení alebo masáži bábätiek sú čoraz populárnejšie.

Je možné pripraviť sa na pôrod svojpomocne?Hoci väčšina rodičov volí prípravu pod dohľadom špecialistov, existuje veľké percento párov, ktoré sa rozhodnú študovať individuálne. V tomto prípade ebook. Hŕstka praktických poznatkov mamičiek a pôrodných asistentiek pomohla mnohým prejsť materstvom o niečo ľahšie.disciplína a mať správne pomôcky sa stáva najdôležitejší. Preto budú potrebné dobré návody na pôrod, napr.

K dojčeniu môžete pristupovať aj z teoretickej stránky. Získajte kŕmna rolka a Šikovná pôrodná škola vopred a isto si nacvičte polohy pri kŕmení. Môže sa to zdať smiešne, ale mnohé mamičky majú v prvých dňoch po pôrode obrovský problém s tým, ako dieťatko držať, v akej výške a akú techniku si osvojiť, aby sa správne prisalo k prsníku. Cvičenie však robí majstra, preto sa nenechajte odradiť prvými neúspechmi a trpezlivo cvičte na bábike.


Mnoho pôrodných kurzov ponúka fyzickú prípravu, ako sú cvičenia na zníženie kŕčov v lýtkach počas tehotenstva a zníženie rizika popôrodnej inkontinencie posilnením svalov panvového dna. Presne rovnaké cvičenia môžete robiť aj doma. Rozvinúť mat. Už len sedenie na ňom, namiesto obyčajného kresla, dokáže výrazne znížiť bolesti chrbta a príjemný pohyb bokov zo strany na stranu upokojí bábätko v brušku. Presne tú istú loptu dostanete aj na pôrodnej sále. Jeho skoršie spoznanie určite uľahčí jeho používanie pri otravnej kontrakcii maternice. Pri výbere konkrétneho modelu nezabudnite zvoliť priemer podľa vašej výšky. baby born bábika aby ste sa vyhli pošmyknutiu a 2-3 krát do týždňa dodržujte vopred pripravený individuálny tréningový plán. Mala by byť čo najviac prispôsobená vášmu stavu a pohode. Ak existujú kontraindikácie zvýšenej fyzickej aktivity, je potrebné dodržiavať odporúčania lekára zodpovedného za tehotenstvo. Výnimkou môže byťDbajte aj na to, či má daná lopta ABS ochranu, ktorá vás ochráni pred pádom bezpečnostnou vrstvou v prípade rozbitia jednej vrstvy

Ako vidíte, existuje niekoľko spôsobov, ako sa pripraviť na tehotenstvo, pôrod a materstvo. Pamätajte, že ak máte nejaké obavy alebo pochybnosti, vždy sa môžete obrátiť na komunitnú pôrodnú asistentku, ktorá je vám k dispozícii počas tehotenstva, alebo na gynekológa počas kontrol.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi