X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kedy začne dieťa rozprávať?
27.02.2023

Kedy začne dieťa rozprávať?

Ako vyzerá vývoj reči?Pre dospelých sa môže zdať, že prejav dieťaťa začína, keď sa prvé vety ukončia. Nič nemôže byť viac zle. Pozeráme sa na začiatky v druhom, tretí mesiac života, keď batoľa vydáva zvuky nazývané hlúpe. Vtedy počujeme sladké: ma, ba, ta. Nasledujúcich šesť mesiacov uplynie a na prvé narodeniny môžu väčšina detí kombinovať slabiky, čo dáva plné šťastie po hovorení: matka, otec, Baba.

Na budúci rok sa dieťa učí až 200 slov, ktoré ich kombinuje do jednoduchých viet, ako napríklad: Matka Give, otec nie, Baba bla. Malo by sa pamätať na to, že uvažujeme o každom reťazci písmen, ktoré sa cyklicky opakujú v názvoch daného objektu, napríklad topánky sú vždy "bu". Je zaujímavé, že naše batoľa chápe oveľa viac fráz, ale zatiaľ ich nemôžu opakovať. V nasledujúcich rokoch veda ide veľmi rýchlo a zvýšenie nových slov a viet je výslovné. Aby tento proces postupoval správne, musíte vedieť, ako správne postupovať od samého začiatku.

Čo ovplyvňuje vývoj reči?Vývoj reči sa začína vo fáze tehotenstva, keď sa vytvorí mozog plodu, a pred centrami zodpovednými za rozprávanie, ako aj o perorálnu dutinu, hrdlo alebo hrtanu. Pretože sluch úzko súvisí s vývojom reči, je dobré, že tehotná žena často hovorí s nenarodeným dieťaťom alebo spieva uspávanky. Batoľa uprostred tehotenstva je schopná rozlíšiť hlas matky od inej ženy!

Výživa novorodenca je tiež dôležitá, takže je najlepšie kŕmiť prirodzene. Vďaka sámu prsníka sa batoľa učí správne umiestniť pery, správnu polohu jazyka a pier. Pri umelom kŕmení neexistujú žiadne sacie a žuvacie pohyby a jazyk je usporiadaný plochý. Dýchanie je tiež významné - vykonáva sa cez nos, vďaka ktorému sa maxilárne sínus vyvíja lepšie, čo môže ovplyvniť množstvo priestoru pre tvorbu pevných zubov a uhryznutí.

Poďme sa veľa rozprávať s dieťaťom a povedať aj novorodencovi. Keď je batoľa o niečo staršie a začne sa zaujímať o okolie, ukážeme mu
, napr. So zvieratami, opakuje zvuky kravy alebo mačky


Skúsme položiť otázky, aby motivovali batoľa, aby odpovedali. Namiesto toho, aby ste sa pýtali: Páči sa vám tento medvedík, je lepšie sa opýtať: ktorú hračku sa vám najviac páči. Poďme vždy hovoriť priamo k dieťaťu, aby sme videli pohyby našich úst - napodobňovaním dieťaťa sa učí rýchlejšie.

Čo narúša vývoj reči?Musíme si pamätať, že abnormálne správanie rodičov môže výrazne oddialiť vývoj reči u detí alebo spôsobiť vytvorenie Nesprávne návyky. Vývoj reči môže narušiť:
  • Sledovanie rozprávok na telefóne alebo tablete je príliš dlhé - batoľa je absorbované v elektronickom svete, neexistuje motivácia hovoriť, zameriava sa iba na sledovanie. Jeho rečový prístroj sa nevykonáva, slovo zdroj je silne obmedzený.
  • Žiadna konverzácia s dieťaťom - choroba našej doby. Dvadsaťročný vek znamená, že sme tiež absorbovaní v práci doma, zameriavame sa na virtuálny svet aj počas jedla a nepoužívame čas strávený s dieťaťom v konverzácii. Skúsme odložiť všetky veci na batoľatá a sústrediť sa na to.
  • náročné - často počujete, ako moja matka hovorí "dieťa" namiesto "dieťaťa", "Dyduś" namiesto "strukov" alebo "brum, brum" namiesto "auto" alebo " auto". V prvom rade sa to nevyvíja v najmladšej slovnej zásobe a po druhé učí svoje pomenovanie nesprávne. Takéto batoľa má neskôr ťažkosti s prepnutím tohto "som, AM" sa nehovorí o jedle, a tak zaostáva za kolegami.
  • Príliš dlhá doba drvenia potravín - Schopnosť uhryznúť a žuť úzko súvisí s vývojom rečového aparátu. Prostredníctvom žuvacích pohybov sa aktivujú svaly spojené s slovami. Ak moja matka mieša jedlo po celú dobu po rozšírení mojej stravy, neumožňuje vývoji batoľa. Jedno druhé dieťa môže ľahko uhryznúť a jesť celé plátky chleba -to je dokonca vhodné.

Ako podporovať vývoj reči?Všetko, čo súvisí s vývojom, je najlepšie podporované hraním. Jedným z nich je robiť vtipné míny pre mydlové bubliny. Potreba vyfúknuť vzduch vyvoláva pery a pery na podobnú prácu ako pri hovorení. zrkadliť. Pre dieťa, vyberte malú, aby bolo pre neho ľahšie chytiť ich sami. . Ďalším návrhom zábavy, ktorý má tiež terapeutickú funkciu, je

Dobre, ak sa dieťa počuje. Za týmto účelom nechajte dar byť mikrofón, ktorý povzbudí vaše dieťa, aby hovorilo, a možnosť nahrávania a hrania hlasu vám umožní zachytiť chyby v výslovnosti / Silné>. A mimochodom, dá veľa radosti.

Pretože súčasný vývoj sluchu urýchľuje reč, prípad každého dieťaťa by mal byť Knihy so zvukmi. Okrem toho naučíme deliteľnú pozornosť dieťaťa medzi slovom a zvukom, ako aj obrazom. /p>

V tejto fáze môžeme chytiť akékoľvek problémy so sluchom. Potom by sme mali čo najskôr skontrolovať pochybnosti špecialistu.

https://allegro.pl/Kategoria/artykuly-plastyczne-farbki-50687?bmatch=baseline-Var-n-dikt-sort-sqm-bab-bab-1-3-0313&offerTypebynow=1&Fort=qd&fd&fd&fd&stan & string = farby% %20DO%20DO%20DO%20DO%20DO%20DO%20O HODINA%) Pretože rečové centrum je blízko centra zodpovedného za pohyby rúk, mali by existovať akékoľvek manuálne hry , napríklad výroba plastiínových ľudí, Roztrhanie starých novín alebo maľovanie špeciálnymi [ručnými farbami] (

Keď dieťa začne hovoriť, je to individuálna záležitosť. Nerobte si porovnávajte so svojimi staršími súrodencami alebo susedným batoľatám. Je dôležité zachovať vyššie uvedené pravidlá, a ak sa nás niečo znepokojuje, čo najskôr choďte k rečovému terapeutovi. Bude nám chýbať časy, keď batoľa nepovedala nič ...
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi