Lieky proti prechladnutiu pre dojčatá
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Lieky proti prechladnutiu pre dojčatá
28.02.2023

Lieky proti prechladnutiu pre dojčatá

Ako podporiť imunitu svojho dieťaťa?



Skôr ako vaše dieťa ochorie, stojí za to vedieť, ako čo najlepšie podporiť jeho imunitný systém. U najmenších detí je základom strava, teda dojčenie, ktoré je jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý pomáha dozrieť imunitný a tráviaci systém. Dojčenie, aj keď sú členovia domácnosti a matka chorí, znamená, že dieťa dostane prirodzenú vakcínu v mlieku vo forme protilátok na túto konkrétnu chorobu. Materské mlieko navyše podporuje dozrievanie tráviaceho systému, vďaka čomu znižuje riziko potravinových a inhalačných alergií, a tie majú významný vplyv na vznik infekcií horných dýchacích ciest a ľahké zachytenie drobných infekcií.

Po druhé, mali by ste dbať na správnu teplotu a neprehrievať dieťa. Prehrievanie, t. j. príliš teplé oblečenie, príliš vysoká teplota v miestnostiach, kde sa dieťa zdržiava, ako aj nedostatok dostatočného času vonku (vrátane jesene a zimy) prispievajú k zníženiu imunity organizmu a zvýšeniu náchylnosti na vírusové ochorenia. a bakteriálne infekcie.< /strong> Suma sumárum: dojčenie, vhodné oblečenie a pravidelné prechádzky sú základom budovania imunity u novorodencov a dojčiat.

Aké sú domáce lieky na prechladnutie?



Prvé príznaky infekcie sa dajú liečiť doma, domácimi prostriedkami, len keď nepomáhajú a stav vášho dieťaťa sa nezlepšuje, mali by ste zvážiť návštevu lekára, alebo ak je to možné, objednať sa na návštevu domov. Návšteva kliniky by nemala byť prvým krokom po tom, čo si všimnete nádchu alebo zvýšenie teploty. Pamätajte, že operácie sú vždy vysoko rizikové miesta. Tu je návod, ako môžete doma pomôcť chorému bábätku.


  1. zvlhčovače vzduchu alebo jednoducho položte na radiátor mokré uteráky, ktoré prirodzene postupne zvlhčia vzduch. Počas tohto obdobia by ste však nemali vo vašej domácnosti zvyšovať teplotu. V miestnostiach, kde sa dieťa zdržiava a spí, by teplota nemala presiahnuť 20 stupňov CelziaZvlhčovanie horných dýchacích ciestje nevyhnutné. Najjednoduchšie je ísť pešo. Jedinou kontraindikáciou chôdze je horúčka. Okrem toho sa dá použiť aj doma


  2. fyziologický roztok je dobrý spôsob, ako riediť sekréty. Na tento účel môžete do nádoby v rozprašovači pridať ampulku s tekutinou a používať inhalácie 2-3 krát denne alebo zakaždým pred čistením nosa. Inhalácie z


  1. elektrická odsávačka. výtok z nosa alebo sprej morskej slanej vody a vyjadrite hlien nádchou. Hygiena nosa je pri infekcii nevyhnutná. Sekrét produkovaný sliznicou je ideálnou živnou pôdou pre baktérie a jeho superinfekcia môže viesť ku komplikáciám v podobe zápalu stredného ucha, angíny či bronchitídy. Bakteriálnu superinfekciu spoznáte podľa farby výtoku – zvyčajne je na začiatku infekcie priehľadný, vodnatý, časom zožltne alebo zozelenie a zhustne. V takýchto situáciách by mal byť nos častejšie čistiť a prípadne konzultovať s lekárom. Môže byť indikovaná antibiotická liečba. Pajorán možno užívať aj medzi inhaláciami.Majorán je aj podpornou látkou pri liečbe kataru: majoránková masť natierať pod nos, nálev z majoránu na pitie alebo majoránkové inhalácie, t.j. bylinky pridané do horúcej vody a umiestnené v blízkosti postele dieťaťa pomáhajú uvoľniť dýchacie cesty.


  2. tu. Tu je vhodné dodať, že dojčené deti sú menej pravdepodobné, že budú hospitalizované v dôsledku dehydratácie. Je oveľa menej pravdepodobné, že odmietajú piť materské mlieko. Dojčené deti tiež menej často ochorejú a prípadné infekcie prechádzajú menej ľahko. tu a diéta pri chorobemá organizmus podporovať a nie zaťažovať. Veľmi sa odporúčajú teplé jedlá, najlepšie polievky, ale aj čaje či bylinkové nálevy, ktoré prehrejú telo zvnútra. Teplá voda s citrónom (ale bez medu), lipový nálev, čaj zo sušených malín alebo bazy, ale aj proso, ovsené vločky. Vyhýbajte sa mliečnym výrobkom, cukru a banánom, ktoré zvyšujú tvorbu hlienu. dieťa bude úplne odmietať jedlo a bude piť iba mlieko. Môže to byť tiež jeho jediný zdroj živín a vody, pretože deti majú často zníženú chuť do jedla, keď sú choré.V ideálnom prípade by dieťa malo pokračovať v dojčení. mlieko v tomto čase a pridajte ho do krúp či kaše alebo ho zamrazte, aby ste podporili detský organizmus v budúcnosti v boji s ďalšou infekciou. O možnostiach a spôsoboch skladovania mlieka si môžete prečítať


  3. Pretrvávajúci kašeľ, či už suchý alebo vlhký, je pre batoľa veľmi únavný a navyše sťažuje oddych a regeneráciu počas spánku. Pri suchom kašli je základom zvlhčovanie vzduchu a prípadné inhalácie fyziologickým roztokom. Môžete piť čaj z koreňa sladkého drievka alebo kompót z hrušiek a lúpaných mandlí. Pri vlhkom kašli dobre zaberajú čaje z skorocelu, tymianu alebo anízu.Ak dieťa nemá horúčku, veľmi sa odporúča prechádzka, ktorá pomáha zvlhčiť vysušené dýchacie cesty.


  4. Populárne je napríklad v Škandinávii nasekať cesnak alebo cibuľu, vložiť ich do tetra plienky alebo ponožky a zavesiť v blízkosti postieľky alebo tam, kde dieťa spí. Vôňa nie je príjemná, ale zlepšenie stavu bábätiek sa často pozoruje.


V prípade dojčiat, teda detí do 12 mesiacov vekuje ťažké odporučiť iný postup ako vyššie uvedený. Mama má ešte na výber antipyretiká a lieky proti bolesti, teda paracetamol (v sirupe alebo čapíkoch) a protizápalový ibuprofén (hlavne v sirupe). Tieto lieky by sa mali používať prísne podľa pokynov lekára alebo lekárnika a mali by byť vždy vo vašej domácej lekárničke. Ak sa do 3 dní nebudete cítiť lepšie, navštívte svojho lekára. Treba tiež pripomenúť, že stav detí sa mení oveľa dynamickejšie ako u dospelých. Malé deti ťažšie dostávajú infekcie (najmä tie prvé) ako starší predškoláci alebo deti v školskom veku. Základom je starostlivé pozorovanie batoľaťa, takže počas infekcie by malo dieťa zostať doma s opatrovníkom.


Ak sa príznaky infekcie vyskytnú pred plánovaným očkovaním (asi do týždňa), je potrebné ho odložiť. Ak sa príznaky nachladnutia objavia bezprostredne po očkovaní (do 2 týždňov po očkovaní), treba túto skutočnosť oznámiť pediatrovi a príznaky zaznamenať do zdravotnej knižky dieťaťa.

Kedy by ste mali ísť k lekárovi?



Ak sa stav dieťaťa po troch dňoch nezlepší, príznaky sa zhoršia alebo horúčka sa vracia a lieky sú potrebné čoraz častejšie, čo znamená, že dieťa musí byť vyšetrené lekárom. Treba pripomenúť, že o horúčke u detí hovoríme vtedy, keď je teplota dieťaťa nad 38,5 stupňa Celzia. Pod touto hodnotou sa snažíme vyhnúť podávaniu antipyretiká (paracetamol), pokiaľ dieťa vyslovene netrpí. Dôvodom návštevy lekára sú aj: hnisavé oči, bolesť hrdla, ucha, svalov, po niekoľkých dňoch vracajúca sa horúčka, sipot, dýchavičnosť alebo problémy s dýchaním, pretrvávajúci kašeľ a nechutenstvo už 3 dni. Ak infekcia alebo jej príznaky postihnú novorodenca, t. j. dieťa do 1 mesiaca veku, mali by ste okamžite kontaktovať svojho lekára.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi