- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
28.02.2023
Monitor dychu - Čo je to a stojí za to kúpiť?
Keďže stále viac ľudí hovorí o SIDS, t. j. syndróm náhleho úmrtia dojčiat, kvôli ktorému v Poľsku medzi 3. týždňom a 9. mesiacom života ročne zomiera až 200 detí, rodičia novorodencov sú veľmi citliví do bodu spánku dieťaťa. Vzhľadom na to, že batoľa môže spať hneď na začiatku až 18 hodín denne, nie je možné, aby ho jeho opatrovatelia neustále strážili a kontrolovali správne dýchanie. V takýchto situáciách skvele poslúži monitor dychu, ktorý keď nezaznamená dych batoľaťa, spustí alarm po asi desiatke sekúnd.
Monitor dychu – pre koho je určený?
Ako zdôrazňujú výrobcovia, monitor dychu je možné použiť u všetkých zdravých detí. Existuje však skupina dojčiat, u ktorých je používanie monitorov dychu obzvlášť opodstatnené. Medzi skupinou detí medzi vysoké riziko patrí:
- predčasne narodené deti,
- deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou,
- deti s nízkym skóre Apgar,
- deti so srdcovými chybami,
- deti s problémami s dýchaním
- deti s rodinnou anamnézou a anamnézou apnoe.
Dokedy používať monitor dychu?
Je faktom, že vývoj dieťaťa v prvom roku r. život je najdynamickejší. Už od narodenia bábätka získava nové zručnosti a každým dňom sa viac a viac hýbe. Vďaka tomu, že sa neustále snaží pohybovať telom v priestore, zaujíma počas spánku rôzne polohy. Často ide o spánkové polohy na bruchu, pri ktorých môže byť dýchanie sťažené. Preto je sledovanie dýchania dieťaťa počas spánku také dôležité, a to najmä od narodenia do jedného roka.
Typy monitorov dychu
V súčasnosti sú na trhu dva typy monitorov dychu. Prvý, stacionárny monitor dychu do postieľky pozostáva zo senzorových dosiek, ktoré sú umiestnené v postieľke pod matracom, a prijímača (t. j. tzv. apnoe senzor), ktorý nepretržite analyzuje dychy dieťaťa za minútu. . Keď zariadenie zaznamená menej ako 10 pohybov za minútu alebo úplný nedostatok dýchacích pohybov, spustí alarm do 15-20 sekúnd. Dôležité je, že samotný prijímač - napájaný káblom alebo na batérie - je možné umiestniť vedľa postieľky alebo zavesiť vedľa postieľky. Monitory dychu dobre fungujú v postieľke, v cestovnej postieľke a dokonca aj v košíku Moses.
V postieľke s tradičným monitorom dychu nesmú zostať žiadne pohyblivé hračky. Môžu narúšať správnu činnosť zariadenia.
Druhým typom monitorov sú prenosné monitory dychu, bezdrôtové, pripevnené na plienku alebo detské oblečenie, napájané batérie. Sú určené hlavne pre aktívnych rodičov, ktorí často menia bydlisko svojho bábätka. V takýchto prípadoch je umiestnenie monitora dychu na ručičku, nožičku či plienku bábätka nepochybne tým najlepším riešením.
Odporúčané monitory dýchania
1. Monitor dychu Babysense 7
Najobľúbenejší monitor dychu novej generácie, ktorý získal kladné stanovisko Ústavu matky a dieťaťa. Najčastejšie vyberané rodičmi na celom svete, s lekárskym certifikátom, vytvoreným pre bezpečný spánok batoľaťa. Monitor dychuBabysense 7 je nástupcom modelu Babysense 5, známeho ako najlepší nočný strážca dychu bábätka.
2. Nanny monitor dychu
Lekárske monitor dychuNanny často používané v nemocniciach na pôrodniciach. Zariadenie sa ľahko používa a montuje, je bezpečné pre deti a spĺňa európske normy. Citlivý, spoľahlivý monitor dychu na batérie určený pre deti od 2 do 15 kg.
3. Monitor dychu Angelcare
Prístroj patrí do skupiny tradičných monitorov dychu, veľmi ľahko sa inštaluje pomocou technológie SensAsure, ponúka tri úrovne citlivosti. angelcare je skvelý doma, ale aj na cestách. Je to batériový, zvukový a vizuálny alarm a osvedčený chránič spánku pre batoľatá.
4. Snuza Hero Monitor dychu
Snuza hrdina je kompaktný monitor dychu určený na pomoc aktívnym rodičom. Bez napájacích káblov, jednoduché použitie, vybavené unikátnym systémom stimulácie vibrácií. Efektívny monitor dychu s lekárskym osvedčením.
Čím sa riadiť pri výbere monitora dychu?
Najdôležitejšie je certifikát zdravotníckej pomôcky. Ak monitor dychu takýto certifikát má, znamená to, že bol klinicky testovaný a spĺňa určité európske normy, takže je pre bábätko 100% bezpečný. Ďalšou dôležitou otázkou je spoľahlivý zdroj nákupu a záruka na zakúpené zariadenie. Vzhľadom na to, že ceny monitorov dychu sa pohybujú od 300 do 1 000 PLN, oplatí sa mať možnosť opraviť prístroj v prípade poruchy alebo vymeniť zariadenie za nové. Nakoniec, životný štýl a preferencie vašej rodiny by mali byť rozhodujúcim faktorom pri výbere monitora dychu. V prípade domácich bude oveľa lepší tradičný monitor, upevnený pod matracom s prijímačom. Pre aktívnych rodičov, ktorí sú neustále v pohybe, sa odporúča zakúpiť prenosný monitor dychu, ktorý je možné namontovať doslova kdekoľvek.
Jedno je isté – s monitorom dychu môžete pokojne spávať. Pre rodičov novorodenca je to dodatočné zabezpečenie, ktoré vám umožní postarať sa o vlastný spánok bez obáv o zdravie vášho dieťatka.