Najzaujímavejšie historické vzdelávacie hry pre deti všetkých vekových
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Najzaujímavejšie historické vzdelávacie hry pre deti všetkých vekových kategórií
27.02.2023

Najzaujímavejšie historické vzdelávacie hry pre deti všetkých vekových kategóriíStolové alebo kartové hry sú skvelou alternatívou k počítačovým hrám. Dieťa vďaka nim nadväzuje a udržiava vzťahy a ak hrá vzdelávacie hry, môže sa pri zábave aj niečo naučiť. Pre milovníkov histórie alebo pre deti, ktoré ešte nevedia, aké to môže byť fascinujúce, je na výber množstvo fantastických hier, ktoré majú príbeh založený na histórii alebo odkazujú na historické udalosti rôznymi spôsobmi. Hry by mali byť prispôsobené percepčným schopnostiam dieťaťa, preto mieru zložitosti prispôsobujeme veku, ale aj individuálnym zručnostiam. Oplatí sa nakaziť svoje dieťa plošticou, pretože vďaka tomu bude prirodzene absorbovať vedomosti, rozšíri si obzory a zabaví sa pri učení.

Pozrite si tiež: Najlepšie stolové hry do 100 PLN

Vzdelávacie historické hry pre predškolákovFotka. Zu Berry

Predškolák, teda dieťa vo veku 3-5 rokov, väčšinou ešte nečíta, pozná len jednotlivé písmenká. Tiež nie je veľmi dobrý v počítaní. Musíte si vybrať hry, ktoré budú založené na jednoduchých vetách, zapamätaní a obrázkoch. Odporúčame hry s rytierskou tematikou, napríklad Rytieri a zbojníci od vydavateľstva Zu Berry. Hra trénuje schopnosť hovoriť a rozprávať príbehy. Dieťa má rozprávať príbeh slovami na obrázkoch. Hlavnou úlohou je nájsť artefakt. Hru je možné hrať v skupine 13 osôb, takže môže byť aj učebnou pomôckou v škôlke.


Fotka. Egmont

Pre staršie deti bude dobrou voľbou Rytieri a hrady, v ktorej sa môžu hrať na veliteľov stredovekých armád a viesť bitky a dobyť hrady .

Vzdelávacie hry s výučbou poľskej histórieFotka. Kapitán veda

História našej krajiny je rovnako turbulentná, ako aj zaujímavá. Čo robiť, aby si študent po rokoch v dospelosti nepamätal len to, že v roku 1410 sa odohrala bitka pri Grunwalde? Povzbudzujte ho, aby hral historickú hru! História Poľska je brilantne prezentovaná v sérii Kapitán vedy pre deti vo veku 7 a viac rokov. Okrem toho, že si dieťa trénuje reflexy, vnímavosť a mnemotechnické techniky (efektívne zapamätávanie), učí sa aj odpovede na otázky typu, čo sa predávalo v súkenných halách alebo ako sa obliekala šľachta. Hru vyvinula Emka Kowalska, populárna vychovávateľka, ktorá sa postarala o to, aby sa hráči počas úloh dozvedeli o sociálnom a kultúrnom kontexte, čo znamená, že história nie je len zbierkou suchých faktov.


Fotka. Hippocampus

V sérii Bol tam muž pre deti od 8 rokov sa hráči dozvedia aj históriu Poľska. Ide o stolovú hru s postavami, ktoré poznáme zo série Bol raz jeden život. Hráčov oboznamuje so známymi postavami histórie a prináša mnohé dôležité udalosti, ktoré sa odohrali v histórii našej krajiny.

Pre staršie deti od 10 rokov odporúčame obľúbenú hru Ty si tu nestál!. Hra približuje históriu Poľskej ľudovej republiky, teda roky, kedy bol na pultoch obchodov niekedy len ocot a horčica a aj tak sa to dialo v dlhých radoch. V hre bojujeme o svoje miesto v rade a osud si zahrá, čo nám ešte viac sťaží dosiahnuť vysnívaný toaletný papier či jantárový náhrdelník. Demoluds je ďalším dielom kultovej série Pán tu nestál. V tomto vydaní máme k dispozícii 10 áut a do Poľska dovážame tovar z iných krajín ZSSR.


Fotka. vyd. Multiplay

Ďalším zaujímavým návrhom je séria, ktorú sa naučím okamžite, a tu Demoluds a dejiny Poľska určené pre deti vo veku 7+. Pomáhajú pri získavaní vedomostí z oblasti rodnej a svetovej histórie. Hra sa hrá na princípe pamäte, t.j. pamätá si dvojice dátumov a udalostí. To uľahčuje zaraďovanie udalostí do časovej osi a zároveň trénuje pamäť.


Stolové hry sú skvelou zábavou pre dospelých aj pre mladšie publikum. Oplatí sa s ňou zoznámiť deti čo najskôr – keď si zamilujú spoločenské hry, nikdy ich neprestanú hrať. Prečítajte si príručku Svet v dátumoch

História-hry vyučujúce svetovú históriuFotka. vyd. Klokan

Výprava Krištofa Kolumba je jednou z najfascinujúcejších udalostí v histórii sveta. Aby to deti zaujalo, oplatí sa siahnuť po historickej náučnej hre. Táto téma inšpirovala tvorcov Prvá stolová hra – kvízovej hry, ktorá vám umožní nájsť odpovede na otázky o Severnej a Južnej Amerike.


Fotka. vyd. Klokan

Na druhej strane Dve Ameriky skúma svet širšie, od pristátia na Mesiaci, cez vynález papiera až po Einsteinovu teóriu relativity. Hra je o to zaujímavejšia, že deti tu súťažia so svojimi rodičmi.


Fotka. Hippocampus

Pri príležitosti hier o univerzálnej histórii sa oplatí zastaviť v kartovej hre Deti verzus rodičia. pre deti nad 9 rokov. Môže ju hrať 3 až 6 ľudí. Hlavnou úlohou je tu spoločne upratať historický neporiadok, čo umožňuje precvičiť si prácu s časovou osou.

Historická hra pre tínedžerovFotka. Portálové hry

Svetová história je kartová hra určená pre deti od 8 rokov. Môžu ju hrať až 4 osoby. Hráči preberajú úlohy vodcov 4 civilizácií – Rimanov, Barbarov, Egypťanov a Japoncov. Počas 5 kôl budujú svoje mestá, dobývajú nové územia, obchodujú, rozvíjajú rôzne oblasti ekonomiky. Hra neučí len históriu, ale aj podnikanie a strategické myslenie. Zároveň je to veľmi podmanivé. Séria má základnú verziu a rozšírenie s názvom Through History, ktoré rozvíja vesmír, predstavuje nové zápletky a zaujímavé bonusy. Videonávod vám pomôže zoznámiť sa s pravidlami, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať komplikované.

Učiť sa históriu nie je ľahké. Je veľa dátumov a historických postáv, ktoré treba poznať a pamätať si. Určite je to jednoduchšie, keď sa dieťa pri hre dozvie súvislosti, pozadie, zaujímavosti. Vzdelávacia hra aktivuje rôzne percepčné schopnosti, vyžaduje schopnosť asociovať, zapamätať si, trénuje ducha súťaživosti či spolupráce. Ide o viacsmernú aktivitu, ktorá pomáha osvojiť si historické poznatky a rozvíjať schopnosť myslieť. o histórii širšie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi