Online atrakcie a vzdelávanie pre deti (do 5 rokov)
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Online atrakcie a vzdelávanie pre deti (do 5 rokov)
27.02.2023

Online atrakcie a vzdelávanie pre deti (do 5 rokov)Školy, škôlky a jasle sú zatvorené. Od 12. marca je v súlade s nariadením ministra školstva prerušené výchovné vyučovanie v opatrovateľských a výchovných ústavoch, štátnych aj súkromných. Starostlivosť o pestúnky, susedov a starých rodičov je pre zvýšené riziko komplikácií koronavírusovej infekcie u starších ľudí výrazne náročnejšia, ak nie nemožná. Obmedzená je aj možnosť aktívneho trávenia času vonku. Rodičia okrem rýchlej chôdze nemajú inú možnosť, pod hrozbou vysokých pokút totiž uzavreli ihriská, parky a ďalšie miesta. Bola by to skvelá príležitosť vynahradiť si čas s deťmi, spoznať sa nanovo, robiť veci, ktoré zvyčajne odkladáme na neskôr alebo na ktoré v uponáhľanom každodennom živote nie je čas, nebyť toho, rodičov zdieľa starostlivosť o dieťa alebo deti doma s prácou na diaľku.

V minulosti sme dostávali správy prakticky z každého smeru, varovania o tom, aký škodlivý je čas strávený pred obrazovkou pre najmenšie deti. Dnes už vieme, že sa tomu nevyhneme, ale vieme ovplyvniť kvalitu obsahu, ktorý naše deti absorbujú. Je na nás rodičoch, aby sme vybrali múdry, zaujímavý obsah, programy, ktoré prinesú niečo zaujímavé do života celej rodiny. Nižšie nájdete 10 príkladov online atrakcií pre najmenších, ktoré v rozumných dávkach umožnia aby vaše deti uspokojili ich hlad po aktivite:

1. ŠvihadloPoznáte a máte radi animácie pre deti na narodeninových oslavách, stretnutiach alebo v reštauráciách? Profesionáli z Švihadloa sa stretli s neľahkou situáciou a organizujú individuálne animácie pre deti doma. Deti môžu tráviť čas aktívne, kreatívne a s úsmevom na perách, hoci animátor bude na druhej strane počítača.

2. ART ACTIONVÝTVARNÁ AKCIAje online tvorivý a vzdelávací workshop s tetou Gosiou. Denne vychádzajú nové inštruktážne videá, kde deti vytvárajú diela a umelecké inštalácie za približne 30 minút. Veľa zábavy, pozitívnej energie a úsmevu, ako aj ... podpora rozvoja jemnej motoriky, ktorá má pri rozvoji reči veľký význam. Všetky umelecké diela odporúčame najmä deťom, ktoré sú v starostlivosti logopédov z dôvodu rečových chýb.

3. MorethanlanguageUčíte sa angličtinu? Prečo nie! Viac ako jazyk na svojom profile organizuje hry a aktivity v angličtine vrátane prehrávania hudby pre celú rodinu a večerného čítania anglických rozprávok naživo.

4. Musical Babys onlineĎalším návrhom sú atrakcie, ktoré poskytuje Hudobné baby online. Každý deň od pondelka do piatku o 10:00 hry v angličtine pre deti a/alebo celú rodinu. Je to jedinečná príležitosť trochu sa rozhýbať a spojiť učenie sa jazykov so skvelou zábavou.

5. Online športové aktivity pre najmenšíchOnline športové aktivitypre najmenších ponúka okrem iných aj Anita Rulak. Krúžok je len v začiatkoch, ale vedúci povzbudzuje a mobilizuje rodičov, aby vstali a pripravili deti na spoločnú pohybovú aktivitu.

6. Jazyková škôlkaJazyková škôlka doma? Prečo nie! Aj v prípade, že vaše dieťa nenavštevuje kurzy angličtiny vo vašom zariadení, môžete si jazykovú škôlku zakúpiťEarly Stage Onlinena dobu pobytu doma. Na profile nájdete testovacie materiály, krátke bezplatné videá s výučbou základných anglických slovíčok. Medzi nimi je aj 20-minútová výučba jogy pre deti a rodičov v angličtine. Je to perfektný nápad, ako si oddýchnuť s deťmi vo vybranú chvíľu dňa.

7. Hudobné stretnutia s DomiśkouOnline stretnutia so živou hudbou sú nápadom Domiśky, ktorá ich organizuje každý týždeň v pondelok o 10:30 na váš profil na Facebooku. Pre tých, ktorým sa to páči, navyše ponúka platený prístup k častejším stretnutiam prostredníctvom súkromnej skupiny. Na profile nájdete reportáž z prvého stretnutia, ktoré sa konalo 30. marca - úsmev detí, ktoré sa ho zúčastnili, je na nezaplatenie.

8. Hudobné centrumv profile na Facebooku. Zábava a časť vedyposkytnuté! Navyše je to aj skvelý nápad na pekné ráno pre deti a rodičov. Hudobné centrumponúka hodiny hudby pre deti, aj tie najmenšie. Ukážku svojich zručností a zábavu najmenších žiakov prezentuje vo videu, ktoré si môžete pozrieť

9. Jóga pre detiJoga a všímavosť pre deti? Samozrejme! Môžete pozerať spolu alebo si stiahnuť aplikáciu do telefónu a vybrať si ľubovoľné "dobrodružstvá". Cvičenie týchto cvikov má pozitívny vplyv na koncentráciu a všímavosť, čo sa v skratke dá preložiť doUkážka materiálov a návodov na facebooku e vaše dieťa bude pokojnejšie, bude môcť dlhšie sa sústrediť na vybranú činnosť a vykonávať ju presnejšie, napríklad vyfarbovanie, aranžovanie kociek alebo puzzle. Kozmické deti.

10. Workshops of CultureKultúrne workshopyje profil, na ktorom nájdete množstvo rôznych živých reportáží, videí s návodmi a návrhmi na tvorivé aktivity. Výtvarné a hudobné hodiny, návrhy online výtvarných aktivít vrátane napríklad návodu na výrobu venca – to všetko s možnosťou prekladu do posunkovej reči. Epické! Nezabudnite si to pozrieť.

Väčšina z týchto atrakcií sú nové iniciatívy zaznamenané spontánne alebo amatérskym spôsobom. Tvorcovia sa snažia v tomto pre všetkých ťažkom období stráviť čas pre deti a ich rodičov atraktívnym a príjemným spôsobom. Veľkou výhodou je fakt, že ako diváci môžeme stále výrazne ovplyvňovať podobu, čas, termín vyučovania a aktivity zverejňovaním svojich názorov. Čas karantény je ťažké obdobie, ale stojí za to sa na túto situáciu pozrieť z inej perspektívy: prinútilo by nás niečo iné zastaviť sa v zhone života, ktorý sme doteraz viedli? Vedome by sme sa rozhodnúť sa na čas so svojimi blízkymi? Toto je čas, ktorý sa nám ponúka v ťažkých podmienkach, ktoré však možno treba vyžmýkať z čo najväčšieho množstva dobra, a tým dobrom je práve spoločné bytie, pomalé ranné raňajky, maznanie sa na gauči. To, ako sa my dospelí vyrovnávame s touto náročnou situáciou, môže byť jednou z najdôležitejších lekcií, ktoré učíme naše deti. Pretože deti sa najlepšie učia pozorovaním nás dospelých.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi