Prečo deti kričia?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prečo deti kričia?
27.02.2023

Prečo deti kričia?Vedomie o tom, prečo deti kričia môžu pomôcť dospelým zaoberať sa výkrikmi detí, a niekedy dokonca umožňujú reakcie, ktoré budú deti menej často a kratšie.

Dôvody, prečo deti kričiaDeti sa väčšinou správajú nahlas a hlučné. Odpoveď na otázku, prečo deti kričia, nie je ľahká, pretože to dokážu takmer v každom emocionálnom stave. Deti môžu kričať a vkrikať, keď sú smutné alebo radostné, vystrašené alebo znudené, zlé alebo nadšené. Momenty. Rodič zvyčajne vie najlepšie, kedy a z akého dôvodu kričia jeho deti.

Situácie, v ktorých deti kričia, pretože chcú niečo alebo sa hnevajú, pre väčšinu rodičov sú celkom jasné, pretože vidia konkrétny dôvod správania dieťaťa, aj keď si myslia, že takáto reakcia je nedostatočná. V prípadoch, keď sa zdá, že rodičia kričia bez dôvodu, je zložitejšie. Je však potrebné pamätať na to, že deti nerobia nič bez dôvodu, a aby uspokojili svoju potrebu , iba niekedy je ťažké ju vidieť. Výkrik dieťaťa, ktoré sa zdá byť úplne neopodstatnené, je najčastejšie spôsobený niekoľkými príčinami.

Prvý z nich môže byť nuda a túžba navzájom sa poskytovať. Tento spôsob riešenia seba je charakteristickejší pre malé deti, najmä zostávajúce na mieste, kde nemajú čo robiť, čo, bohužiaľ, zahŕňa aj cesty rôznymi dopravnými prostriedkami a pre rodiča môže byť zaťažujúce. Niekedy kričia malé deti a deti, pretože objavujú možnosti svojho hlasu a sú šťastní, že môžu vydávať zvuky.

Aj keď sa to môže zdať čudné, deti tiež kričia z úplne iného dôvodu ako nuda - Keď sú veľmi unavené a ich telo dostalo veľa podnetov . Môže sa to stať po dlhom dni, počas ktorého sa veľa stalo, po návšteve priateľov alebo extrémne dlhej televízie sledovania. V takýchto situáciách môžu byť deti veľmi stimulované, je pre nich ťažké upokojiť sa, sadnúť si alebo zaspať a môžu bežať, skákať, kričať a päsť.

Stáva sa tiež, že deti, ktoré majú zmyslovú integráciu a zvukovú hypersenzitivitu, kričia a púrajú. Ovládanie, môžu si na to zvyknúť, a preto niekedy kričia z nejakého dôvodu.

Prečo deti kričia na ostatných?Deti, častejšie ako dospelí, tiež kričia na iných ľudí. Je to okrem iného, pretože majú úplne vzdelaný mozog a keď sa pre nich stane niečo ťažké, začnú ľahšie bojovať a uniknúť režim, čo im uľahčuje nájsť násilné reakcie. V takých chvíľach môžu kričať.

Deti nie sú vždy ľahké komunikovať svoje potreby a hlasný výkrik alebo pichanie zriedka zostane bez povšimnutia. Takže sa stáva ľahkým spôsobom, ako sa postarať o seba a svoje hranice. Preto deti často kričia v kontakte s ostatnými deťmi a ich rodičmi. Predtým, ako sa dieťa naučí komunikovať iným spôsobom ako výkrik, niekedy prechádza niekoľko mesiacov , čo môže byť pre rodičov dosť ťažké, ale stojí za spomenutie si, že je to určite ľahší spôsob prijatia hranice ako bitie alebo hryzenie, čo tiež nie je zriedkavé.

Ako pomôcť dieťaťu, ktoré často kričí? Čo je ľahké, usiluje sa hľadať rôzne metódy boja s výkrikom. Je potrebné si uvedomiť, že ak sa výkrik objaví v situácii, keď je dieťa silne napäté, nervózne alebo stimulované, potom ho potrestanie nedáva najmenší zmysel, pretože nad ním stráca kontrolu. Stuarta Shanker „Selfreg“). Prvým krokom k tomu, aby dieťa menej kričalo, je zabezpečiť, aby neboli preťažené a napätie sa nezhromažďuje. Je to oveľa lepší spôsob, ako pozorovať dieťa a skontrolovať, čo sa deje, keď sa deje najčastejšieJ Screams, ktorý ho spôsobuje napätie alebo znovu načítať stimulmi (kniha môže byť v tomto veľmi užitočná

Ak dieťa kričí, pretože potrebuje stimuláciu alebo je výsledkom porúch zmyslovej integrácie, stojí za to mu ponúknuť také triedy, ktoré budú pre životné prostredie menej zaťažujúce ako výkrik. Môže to byť použitie hudobných nástrojov, napríklad hračky. chromatické zvony (činely), Orffová súprava alebo spievanie piesní môže byť tiež užitočné . Po konzultácii s terapeutom SI môžete svoje dieťa podporiť v súlade s jeho odporúčaniami s príslušnými

Na druhej strane deti, ktoré kričia, pretože niečo nejde o svoje myšlienky alebo niečo chcú, najčastejšie je potrebná empatia. Keď sa rodič opiera o žiadosť dieťaťa, všimne si, že pre neho bolo niečo dôležité alebo ich objíma, často sa rýchlo upokojuje , aj keď nedostane to, čo chcel.

Deti, ktoré kričia na iných, pretože nie sú schopné komunikovať alebo brániť svoje hranice inak, potrebujú podporu rodičov. Niekedy to zahŕňa viacnásobné, trvalé skúsenosti, ktoré ich rodič podporuje a stará sa o svoje potreby a zistí, že v konfliktných situáciách sú riešenia, ktoré uspokojujú každého.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi