- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
27.02.2023
Prečo sa deti bijú?
Klásť takéto otázky sa môže ukázať ako úplne zbytočné, ak sa rodičom podarí nájsť odpoveď na otázku, prečo ich dieťa bojuje, pretože poznanie príčiny je často kľúčom k riešeniu tejto situácie. Najčastejšie sa tiež ukáže, že príbeh, ktorý si rodič vymyslel o agresívnom správaní svojho dieťaťa, je desivejší ako realita.
Prečo sa deti bijú?
V dnešnom svete je agresivita často veľmi silne stigmatizovaná a od malých detí sa očakáva, že nebudú náchylné na jej prejavy. Okrem toho úplné prvé príznaky akéhokoľvek agresívneho správania, a najmä bitie, sú okamžite rozpoznané ako závažná vývojová abnormalita a dôkladne analyzované. Medzitým by ste v skratke mohli povedať, že deti bojujú, pretože je to normálne ľudské správanie.
Deti majú menšiu schopnosť ovládať svoje emócie ako dospelí. Vďaka vede o mozgu dnes vieme, žečelné laloky sa po 20. roku života prestávajú vyvíjať a práve táto časť mozgu vám umožňuje ovládať svoje vlastné správanie. Samozrejme, že sedemročné dieťa vo všeobecnosti ľahšie ovláda svoje emócie ako štvorročné, no stále veľmi ľahko stráca rovnováhu a môže reagovať impulzívne, vrátane násilia voči iným deťom.
Keď sa človek cíti ohrozený, prepne sa do takzvaného režimu boja (alebo úteku). Celé telo funguje inak, zaberajú menej racionálne časti mozgu, vyplavujú sa stresové hormóny, srdce bije rýchlejšie, krv prúdi do svalov namiesto iných orgánov. Potom je inštinktívna reakcia bojovať. Väčšina dospelých pozná ten pocit, keď chcú niekoho udrieť, no väčšinou sa im to podarí. Deti sa nielen oveľa ťažšie ovládajú, ale aj rýchlejšie prepadnú do režimu bojuj alebo uteč ako dospelí a vtedy zvyčajne potrebujú podporu staršieho človeka, aby sa upokojili. Zníženie počtu stresorov a podpora rodiča pri regulácii emócií môže takéto situácie znížiť alebo úplne odstrániť. Dá sa teda povedať, že predovšetkým deti bojujú preto, že sú deťmi a kvôli biologickej stavbe ľudského tela.
Rodič, ktorý sa chce dozvedieť viac o tom, ako funguje mozog dieťaťa a naučiť sa stratégie, ktoré im pomôžu podporiť ich, sa môžu obrátiť na knihy od Daniela Siegela, napríklad "Integrovaný mozog, integrované dieťa".
Deti bojujú aj medzi sebou, pretože je to ich spôsob uspokojovania potrieb a momentálne lepší nemajú. Potrebami nie sú len hlad, smäd či potreba bezpečia, ale napríklad aj potreba pozornosti, potreba zábavy, rešpektu, stimulácie, slobody. "samoregulácia" od Marshalla Rosenberga.Za bitím je teda potreba, ktorú chce dieťa uspokojiť, a ak sa nájde, môžete mu ponúknuť iné, bezpečnejšie a neškodné nápady na jej uspokojenie. Viac o potrebách sa dozviete v
Prečo sa malé deti bijú?
Problém bitky sa týka najväčšieho počtu batoliat a predškolákov. Súvisí to s viacerými faktormi. V prvom rade, čím je dieťa mladšie, tým ťažšie zvláda emócie. Veľkú úlohu zohrávajú aj ťažkosti v komunikácii. Batoľatá často používajú agresivitu, pretože ešte nevedia dostatočne dobre rozprávať, aby povedali, čo si myslia, a obracajú sa na jednoduchšie metódy.
Stáva sa aj to, že keď udrie malé dieťa, neprejaví zlý úmysel. Niekedy je to spôsob, ako sa dostať do kontaktu s druhým dieťaťom. Niektoré deti len ťažko vycítia, že vynakladajú príliš veľa úsiliahrajú sa a potom ubližujú iným deťom.Častou príčinou tejto situácie sú poruchy zmyslovej integrácie, ktoré môžu dodatočne zvýšiť potrebu dieťaťa po stimulácii, čo môže spôsobiť jeho nestabilitu alebo si zvoliť bitie, aby sa samo "stimulovalo". To isté môže platiť pri problémoch so svalovým tonusom. Oplatí sa to rýchlo odpozorovať a poradiť sa s odborníkom, aby ste mohli dieťaťu poskytnúť primeranú podporu, a pamätajte, že problémy so svalovým tonusom či zmyslovou integráciou ovplyvňujú celkový vývoj dieťaťa, vrátane osvojenia si základných zručností, ako je čítanie a písanie.
Po diagnostikovaní "Nenásilná dohoda" rozdrvené alebo plastické hmoty. Svoje dieťa môžete doma podporovať širokou škálou hračiek pre senzorickú integráciu, ako je
Prečo sa deti v školskom veku bijú?
Deti v školskom veku sa budú hádať oveľa menej ako v škôlke, ale aj z tohto dôvodu rodičov to znepokojuje viac. Väčšie deti majú aj väčšiu silu, a tak sa výrazne zvyšuje riziko, že si skutočne ublížia. Na druhej strane, je dieťa v školskom veku už dosť staré na to, aby sa s ním dalo rozprávať a zisťovať, čo sa deje, takže namiesto premýšľania o dôvodoch sa oplatí ísť k zdrojuu. Dieťa, ktoré sa nebojí násilnej rodičovskej reakcie či trestu a uvedomuje si, že je milované a prijímané, bude skôr pripravené otvorene sa o probléme porozprávať so svojimi blízkymi a hľadať stratégiu, ako ho spoločne vyriešiť.
Je tiež dôležité pamätať na to, že deti, ktoré sa často zapájajú do školských bitiek, to môžu robiť defenzívne, pretože sú šikanované. Niekedy je to aj preto, že vaše dieťa stále zápasí s kontrolou nad vlastným správaním. , ktorý je zvyčajne spojený s veľkým stresom.