- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky



Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Prvé dni po pôrode – ako zvládnuť pôrod?
Hojenie popôrodných rán
Percento epiziotómie pri pôrode, ako aj počet cisárskych rezov vykonaných v Poľsku je stále veľmi vysoký. Preto mnohé ženy v prvých dňoch zápasia s potrebou starať sa o rany. Myslite na to, že hygiena je na prvom mieste. Časté a dôkladné umývanie jemnými tekutinami na intímnu hygienu neumožní premnoženie baktérií, ktoré môžu brániť procesu hojenia. Mnoho žien sa bojí dotknúť miesta rezu a dôkladné odstránenie krvi a chrastov je veľmi dôležité. Ranu treba podľa možnosti čo najčastejšie vetrať, t.j. zabezpečiť jej prístup vzduchu a dvakrát denne ju dezinfikovať Octeniseptom.
Jedným z najväčších problémov je bezpochyby bolesť. Okrem užívania obľúbených nesteroidných antiflogistík, povolených počas dojčenia, môže pri sťahovaní stehov najmä v rozkroku pomôcť špeciálnavankúš s otvorom
Pretečenie jedla – ako sa vysporiadať s prsiami
Prirodzený dôsledok narodenia dieťaťa alebo konkrétnejšie placenty , je spustenie produkcie mlieka. Kým prvý a druhý deň je na porciu pár mililitrov – novorodenec nepotrebuje viac – má žalúdok veľkosť slivky – okolo tretieho až piateho dňa nastáva príval potravy. Toto je čas, kedy sa laktácia stabilizuje a úroveň množstva mlieka sa prispôsobuje individuálne potrebám daného dieťaťa. To, ako sa v tomto období zachováte, závisí od toho, či sa vyhnete mnohým komplikáciám, akými sú mastitída, opuchy či stázy.
odsávačka, ale len do úľavy. V opačnom prípade stimulujete produkciu ešte viac. croissant na kŕmenie. Ak sa predsa len bábätko neprejedá prebytočné mlieko, treba ho odsať ručne alebo pomocouNajdôležitejšie je často prikladať bábätko k prsu. môže si osvojiť pravidlo "kratšie, ale častejšie", takže bežné mlieko Predídete tak upchávaniu tubulov spôsobeným ich pretečením. Každé prisatie preto musí byť správne a efektívne – dbajte na správnu polohu vás aj bábätka , napríklad tým, že si pomôžete.
Ak je mlieka toľko, že nechce vytiecť, môžete pred kŕmením použiť na prsník teplý obklad a hneď po ňom studený obklad. Je dobré si vopred zaobstarať špeciálne gélové obklady , ktoré výrobcovia umožňujú ohrev aj mrazenie. Nikdy by sa však nemali prikladať priamo na telo – obklad je lepšie zabaliť napríklad do viazacej plienky, ktorá zabráni odieraniu pokožky alebo nadmernému ochladzovaniu.
Opuchy-nohy po pôrode
Stáva sa, že počas tehotenstva, najmä ku koncu tehotenstva, začnú nohy opúchať. Je to spôsobené tlakom tehotnej maternice na krvné cievy, ktorý nedovoľuje krvi voľne cirkulovať. Čo sa ešte deje pri pôrode. Aj keď ste tento problém ešte nemali, môže sa prejaviť najmä po pôrode. Tentoraz je to voda z tela, ktorá začne "odtekať". Jej prebytok nahromadený počas deviatich mesiacov sa ukladá v dolných končatinách a spôsobuje neprirodzené opuchy. Nebojte sa, ide o normálny príznak. Napriek tomu by ste mali neobmedzujte príjem vody.Počas tejto doby sa snažte držať nohy vyššie ako je úroveň tela - pri ležaní si ich položte na tvrdý vankúš. Zlepšíte tým krvný obeh a za pár týždňov sa všetko vrátiť sa do normálu.
Dôležitá je aj estetika – teda ako si udržať krásne telo
Jazva na tele alebo vyčnievajúce brucho nie sú pre ženy estetické.
To, že máte dieťa, neznamená, že už nie ste príťažlivá.
Hneď ako sa odstránia stehy a rana po cisárskom reze sa zahojí, treba ihneď použiť krém na jazvy, ktorý jazvu po operácii vybieli a podporí masáž jazvy, čo zabráni tvorbe zrastov, čo je bohužiaľ velmi bezne.
Po úplnom zmenšení maternice, teda po šiestich týždňoch, môžetevyhnite sa noseniu popôrodný pás, ktoré vám pomôže udržať brušné svaly v správnej polohe.
Oplatí sa poradiť aj s fyzioterapeutom, ktorý zistí, či sa priamy sval rozštiepil a prípadne vyberie vhodné cviky.
Pamätajte tiež na bustu.
Na prsníky pretekajúce mliekom pôsobí gravitácia dvojnásobne, preto vždy noste dobre padnúce
O prvých dňoch v šestonedelí sa veľa nehovorí a sú mimoriadne dôležité a často nie ľahké. Únava po pôrode, nepohodlie v oblasti rán, obavy o novorodenca môžu spôsobiť, že sa matka cíti stratená. Využite každú chvíľu na oddych, nevzdávajte sa pomoci, ktorú vám ponúkajú vaši blízki. Ak sa na túto fázu materstva vopred správne pripravíte, určite sa vám bude šestonedelie prechádzať ľahšie. Hoci kniha trvá šesť týždňov, telo sa často regeneruje oveľa rýchlejšie. Samozrejme, kontrola u gynekológa po tomto čase je nevyhnutná!