Sedatíva cumlíka - potrebná alebo zbytočná?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Sedatíva cumlíka - potrebná alebo zbytočná?
27.02.2023

Sedatíva cumlíka - potrebná alebo zbytočná?

cumlík nie je to isté zloBábätká by mali uspokojiť sanie reflexu pri saní ... prsia. Nie každé dieťa bude chcieť používať cumlík, ale existujú situácie, keď bude nápomocný a vyberie ho ako So -Called Menej zlé.

Existujú deti, ktoré majú veľmi silný sanie reflex a dojčenie sám pre nich nestačí - potom cumlík môže skutočne pomôcť "odpojiť" dieťa od svojej matky. Nemôžete vždy Ľahnite si so svojím dieťaťom celé hodiny na prsia, najmä keď sú doma starší súrodenci alebo iné povinnosti čakajú. Potom bude cumlík veľmi užitočný na to, aby bolo možné dať dieťa po kŕmení, zatiaľ čo zdriemnutie do postieľky.

Keď dieťa nasáva palec, lepším spôsobom by mu bolo dať mu cumlík, pretože prst je tvrdý a sanie ho môže spôsobiť, okrem iného malockluzia a výslovnosť, zápal nechtov alebo perorálne infekcie. Neskôr bude pre nás oveľa jednoduchšie vziať si od vášho dieťaťa stručinu, ako vysvetliť, prečo by ste už nemali vložiť palec do úst.

Podľa výskumu, použitie cumlíka pri zaspávaní a počas spánku znižuje riziko syndrómu náhleho smrti detí.

Strover pre umlčanie, nie umlčanéUpokojujúci sedatívum je pomôcť upokojiť batoľa. Mal by sa používať opatrne, iba v situáciách, ktoré to vyžadujú, t. Hosť v ústach dieťaťa. Dieťa by malo mať slobodu rozvíjať svoju reč. Preto by ste počas činnosti mali povzbudiť batoľa, aby hralo bez cumlíka v ústach. Ak dieťa zaspí, vytiahneme aj cacifiers z úst.

Niekedy pri plaču, len objímanie mojej matky, kymácajúc sa v náručí a venujte pozornosť hračke. cumlík nemusí byť liekom pre všetky slzy -skúsme reagovať iným spôsobom na plač, ako zatvorením úst dieťaťa. Jeho "silikónový priateľ". Nechajte ho hovoriť, kričať, vkrádať, nezmravajte ho. Čas hry niekedy nemusí byť pokojný.

cumlík a laktáciaNovorodenec príliš rýchlo na novorodenca môže negatívne ovplyvniť výučbu sania prsníka a narušiť správny sačný mechanizmus. Samozrejme, nie pre každé dieťa, ale Je vhodné, že v prvých týždňoch po pôrode, keď sa laktácia stabilizuje (4-6 týždňov), sa vyhnite sedatívnym strukom .

Ďalším dôvodom, prečo by novorodenca nemal byť novorodencom poskytnutý, je to, že sacie dieťa sa môže menej často podávať hláseniu prsníka. Novonarodené dieťa, ktoré nasáva struči a uspokojí sačný reflex, sa prebudí, aby sa kŕmil dlhšie. Môže to byť spojené so zníženým počtom kŕmenia za deň a nesprávnym prírastkom hmotnosti. Menší počet kŕmení ovplyvní aj množstvo jedla vyrobeného mojou matkou.

Predčasne narodené predčasné struky sa odporúčajú stimulovať sanie reflex , najmä u dojčiat kŕmených sondou, pomáhajú pri prechode na ústne kŕmenie. U detí s kardiologickými alebo dýchacími problémami, používanie strukov zlepšuje sebareguláciu.

Ak sa rozhodnete dať svojmu dieťaťu cumlík, mali by ste pozorovať, či má vplyv na sací mechanizmus. Ak zistíme, že dieťa nesprávne chytí prsník, kŕmenie sa stáva bolestivým, mali by ste sa stiahnuť od podávania cumlíka.

Vplyv strukov na zubyV súčasnosti majú struny podobný tvaru, sú mäkké a navrhnuté tak, aby ich použitie urobilo nemajú veľký vplyv na sústo detí. J ednak príliš dlhé sanie cumlíka - nad druhým rokom života môže zvýšiť riziko malokluzie. Ak dieťa nasáva cumlík niekoľko hodín denne, je tiež zraniteľnejšie. V neskoršom veku to ovplyvňuje tvorbu defektov reči. Na ochranu dieťaťa pred negatívnymi dôsledkami sania cumlíka by ste mali obmedziť na minimálny čas, ktorý dieťa trávi s cumlíkom v ústach. Staršie deti, ktoré sa zaujímajú o okolie, sa môžu ponúknuť počas zábavy s rôznymi hračkami alebo zubami, ktoré budú schopné vložiť do úst. Pokúsme sa odvrátiť pozornosť od cumlíka a brať batoľa rôznymi spôsobmi.

neprimeraná higaPre cumlíčka môže tiež spôsobiť zubný kaz, takže nímkujte cumlík do sladkých nápojov alebo potravín. sterilizovať alebo zoškrabte. Nemalo by sa tiež olíznuť, pretože potom prenášame baktérie, ktoré spôsobujú humus.

Ktorý cumlík si vybrať?Na trhu sa stretneme s veľkou voľbou pamiatka. Najlepšie sú podobný tvar ako bradavka. Mali by byť mäkké a flexibilné a prispôsobené ústam dieťaťa. Ak sú príliš dlhé, môžu spôsobiť reflex roubíka. Príliš krátke, môžu prinútiť mandibulu na nastavenie.

Cumlík by mal obsahovať otvory na disku, ktoré zabezpečia prívod vzduchu pod ňou, ako aj výrezy, ktoré umožňujú voľné dýchanie nosom.

Ak plánujete kúpiť prívesok pre cumlík, poďme sa riadiť bezpečnosťou dieťaťa. Prívesok nemôže byť dlhý, aby sa nezabalil okolo krku dieťaťa.

ako dlho môže dieťa nasávať struči?V prvých štyroch mesiacoch života je sačný reflex Najsilnejší, s časom oslabuje potrebu hryzenia a žuvania. Najlepšie je to povedať čo najskôr, pretože v priebehu času je dieťa pevne pripojené k svojmu priateľovi.

Sanie cumlíka po druhom roku života zvyšuje riziko malokluzie a výslovnosti. Cockačný sanie detí hovoria menej dobrovoľne. Najlepší moment na vzdanie sa cumlíku je druhý rok života dieťaťa. Mali by ste postupne obmedziť čas strávený s stručinou na úplné stiahnutie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi