Séria Lalaboom - hračky podporujúce motoriku
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Séria Lalaboom - hračky podporujúce motoriku
27.02.2023

Séria Lalaboom - hračky podporujúce motorikuObsah:

Montessori prúd – čo to je a aké sú jeho výhodyMetódu Montessori vytvorila talianska lekárka Maria Montessori, ktorí zasvätili život, skúmali správanie a zručnosti detí bez ohľadu na ich pôvod či materiálne postavenie. Počas dlhoročného pozorovania sa ukázalo, žekaždé dieťa môže najlepšie popustiť uzdu svojej kreativite, keď nie je limitované žiadnym rámcom, najmä výchovným. Montessori z roka na rok vypracovala súbor pedagogických princípov, ktoré sú zamerané na výchovu detí a mládeže. s názvom Montessori metóda, ktoré dodnes umožňujú upraviť vzdelávacie možnosti detí tak, aby umožňovali komplexný rozvoj vo všetkých sférach života.

Metóda Montessori poskytuje mnoho pozitívnych výhod. Vďaka učeniu v tomto trende je vidieť, že deti majú väčšiu sebadôveru, dokážu konať v tichosti, pričom veľa dosahujú bez závislosti na odmenách. Montessori pedagogika umožňuje deťom dosiahnuť sebakontrolu pri svojej práci a rozvíjať úctu k práci druhých aj k svojej vlastnej. Všetky tieto predpoklady majú pozitívny vplyv na skupinový život bez ohľadu na vek a demografiu.

Vývoj dieťaťa od prvých týždňovDieťa má rôzne potreby už od útleho veku. Na ich pochopenie je potrebné pozorovanie. Dôležité je dbať nielen na potreby blízkosti, ale aj na pomôcky, ktoré podnietia fantáziu a podporia rozvoj hrubej a jemnej motoriky, napríklad bloky Lalaboom.

Základom je aj vyvážené prostredie, vybavené pomôckami, ktoré dieťa v danom štádiu vývoja potrebuje. Dôležité je pravidlo zlatej strednej cesty – farieb, tvarov hračiek a iných stimulačných prvkov nemôže byť málo ani priveľa.

Čo pre novorodenca a dojča?Novorodenci a malé deti by nemali byť vystavení nadmernej stimulácii, ktorá môže dokonca spôsobiť problémy so spánkom . Pre najmenšie deti sa oplatí zvoliť kontrastné knihy alebo plyšové hračky.

Keď dieťa začne samo sedieť a skúmať svet okolo seba, môžete mu ponúknuť hračky, ktoré nielen podporujú rozvoj jemnej motoriky, ale ajpodnecujú kreativitu a predstavivosť.

Zmyslové vnímanie je mimoriadne dôležité vo vývoji každého dieťaťa a malo by sa oň starať už od začiatku. Od prvých mesiacov života sa dieťa učí rozpoznávať reakcie a správne ich používať pomocou zmyslov prijímaných priamo mozgom.

Trefl Lalaboom - senzorické hračky pre detiSéria Trefl lalaboom od Trefl podporuje rozvoj dieťa od prvých mesiacov jeho života. Skladá sa z unikátnych setov kociek v podobe loptičiek určených pre najmenších. Kocky majú až 16 rôznych textúr, 12 tvarov a 10 farieb, vďaka čomu je každodenná hra obohatená o zmyslové zážitky dôležité pre deti.

Hračky série Lalaboom sú inšpirované metódou doktorky Montessori, podľa ktorej sa deti učia praxou a veľký dôraz sa kladie na presnosť, pravidelnosť a samostatnosť.

Zmyslové bloky Lalaboom zahŕňajú:
 • Lalaboom Stôl plný nápadov – umožňuje nácvik pohybov rúk priložením, stlačením alebo krútením pod kontrolou očí. Okrem toho si batoľa chce precvičovať vyberanie a vkladanie farebných predmetov do nádob. Priraďovanie blokov vám umožňuje učiť sa tvary a rozvíjať pamäť.
 • Hladká húsenica Lalaboom - fantastická zábava pre každé dieťa, pretože vďaka farebným kockám si môžete vytvoriť vysnívaného miláčika. Jeho ľahká konštrukcia nespôsobí ťažkosti pri spájaní prvkov a veselá tvár húsenice poteší každé dieťa.
 • Loptové bloky Lalaboom umožňujú všestrannú zábavu. Poskytujú pestrý hmatový zážitok vďaka rôznym textúram a tiež stimulujú predstavivosť. Farebné bloky vám tiež umožňujú vytvárať nové vzory z dostupných predmetov, čo zaručuje skvelú zábavu.
 • Ostrov kreativity Lalaboom – hračka, ktorá poskytuje nezvyčajný hmatový zážitok vďaka rôznym textúram prvkov. Dobre funguje pri nácviku rotačných pohybov zápästia, rozvíja aj motoriku a koordináciu oko-ruka.
 • Lalaboom Music Tree of Imagination – krásna a farebná hračka, ktorá umožňuje všestranné využitie. Navyše vďaka rôznym textúram zaručuje úžasnú zábavu a poskytuje hmatové vnemy.
 • Stanica aktivity Lalaboom - hračka, ktorá Vám predovšetkým umožní trénovať kliešťový úchop a precvičovať rotáciu zápästia. Farebná hračka povzbudzuje deti, aby rozlišovali farby a skúmali všetky diery a spájali jednotlivé prvky.
 • Otočná Lalaboomova pyramída – poskytuje vám veľa priestoru na zábavu. Pripevnené prvky v podobe loptičiek umožňujú aplikovať podľa veľkosti, stláčať a otáčať na pyramíde a zaručujú aj pohybové koordinačné cvičenia a zároveň rozvíjajú kreativitu.
 • 2 Discovery Orbs a 3 Discovery Orbs - takmer identické sady, líšia sa len v veľkosť a obsah balenia. Dokonale podporujú zmyslový vývoj batoľaťa a poskytujú nespočetné možnosti zábavy. Umožňujú vám tiež overiť textúry jednotlivých prvkov súpravy a stimulovať hlboký pocit, nazývaný propriocepcia.
 • Skrutky Rainbow Lalaboom – nielen zabaví, ale aj poučí. Jej farebné obrúčky žalujúMôžu sa naučiť všetky farby a vytvoriť úžasnú hračku. Okrem zábavy umožňuje tvarovať pojmy veľkosti usporiadaním všetkých prvkov od najväčšieho po najmenší a naopak. Okrem toho poskytuje množstvo hmatových vnemov vďaka rôznym textúram na prvkoch tejto sady.
 • Creative Lalaboom Board - novinka v tejto sérii loptičiek značky Trefl. Vo farebnom prevedení rozvíjajú farebné vnímanie, teda zladenie prvkov do farby tabule, v čiernobielom prevedení sú príležitosťou na rozšírenie vedomostí o svete z hľadiska jeho farieb. Trénuje vnímanie pohybov a umožňuje tráviť čas zaujímavým spôsobom.

ZhrnutieV našom dome máme stôl plný nápadov, hladkú húsenicu a sadu guľôčkových blokov, ktoré sú fantastické pre deti všetkých vekových kategórií. Naša dcérka má síce už takmer 3,5 roka, no stále tieto hračky veľmi rada používa a pri ďalšom používaní objavuje ich nové využitie. Hračky Lalaboom majú pozitívny vplyv na vývoj dieťaťa a svojou jednoduchosťou zaisťujú pokojné objavovanie okolitého sveta a simultánne cvičenia súvisiace s koordináciou oko-ruka. Senzorické bloky Lalaboom majú ešte jednu veľkú výhodu. Ich cena nie je prehnaná a kvalita je vysoká, čo sa určite premietne do ich predaja.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi