- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
27.02.2023
Spi sladko - výbavička pre dobrý spánok bábätka
O spánku dieťaťa koluje aj veľa mýtov a povier. Rodičia môžu byť stratení a rozhorčení, že ich deti nespia toľko, ako sa očakávalo. A tu je veľmi dôležitá poznámka: každé dieťa je iné, malo by spať toľko, koľko potrebuje a kedy potrebuje. Oplatí sa dať si priestor na to, aby ste spoznali preferencie svojho dieťaťa, ktoré sa môžu v priebehu prvého roku života z mesiaca na mesiac meniť. Neexistujú pevné pravidlá a odporúčania, kedy by malo dieťa spať celú noc (normálne je prespať celú noc od 3-4 mesiacov, rovnako ako od 3-4 rokov), ako dlho by mali spánok počas dňa trvať a koľko ich má byť. Neexistujú ani prísne pravidlá, ako prinútiť dieťa zaspať, okrem toho, že by ste nemali zavádzať stresový tréning spánku a nechať dieťa plakať.
Kortizol – stresový hormón vylučovaný počas plaču má negatívny vplyv na nervový systém, ničí nervové bunky. Neexistujú ani vedecké dôkazy, ktoré by podporili časté odporúčania o tom, ako sa naučiť zaspávať sám, vzdať sa zaspávania v náručí, pri prsníku alebo v jednej posteli s rodičmi. Prave naopak. Bábätká pritulené k spánku, zaspávajúce s pocitom blízkosti rodiča a dokonca aj s prsníkom v ústach spia zvyčajne dlhšie a pokojnejšie ako deti, ktoré sú nejakým spôsobom nútené zaspávať samé alebo zaspávajú v postieľke.
Výskum ukazuje, že denný spánok je dôležitý, no najdôležitejší je nočný spánok. Najpriaznivejší čas na nočný spánok je 20.Navyše je to čas, ktorý umožňuje optimálny odpočinok, no zároveň znižuje riziko obezity v budúcnosti (štúdia publikovaná v Journal of Pediatrics, vykonaná na skupine 1000 deti).Zdôvodnenie tohto vzťahu spočíva v ekonómii našej fyziológie: chronický nedostatok spánku vedie k poruchám v hormonálnej ekonomike, pozoruje sa znížená sekrécia melatonínu a zvýšená hladina stresového hormónu – kortizolu. Môže nastať problém s reguláciou hladiny cukru v krvi, čo vedie k obezite.
Ako umožniť dieťaťu optimálny spánok?
Základom je dôverovať sebe (svojmu inštinktu a kompetencii) a vaše dieťa a počúvajte jeho potreby. Každé dieťa je iné, dokonca aj súrodenci či dvojčatá môžu mať úplne iné preferencie, čo sa týka spôsobu zaspávania a samotného spánku. Niektoré deti zaspia samé a prespia dlhé hodiny, iné budú potrebovať fyzickú blízkosť opatrovníka, hojdanie, nosenie na rukách či cmúľanie prsníka. A oba spôsoby sú dobré za predpokladu, že vyplývajú z preferencií dieťaťa.
Dieťa určite potrebuje miesto na odpočinok: latexové matrace, hoci túto tému stojí za to preskúmať, aby sa rodičia mohli informovane rozhodnúť.kolísky (čo môžu ľahko byť počas dňa, aby ste dieťaťu poskytli pocit blízkosti a pohodlia). Mojžišov košík alebo prístelky alebo postieľky s priečkami,Prístelky sú ideálne v deti, ktoré potrebujú blízkosť svojich rodičov. Sú veľmi pohodlné aj pre dojčiacich rodičov, pretože mamička nemusí vstávať z postele, aby mohla dieťatko vybrať zo samostatnej postieľky.Na kŕmenie bábätka často stačí sa prevrátiť. Bez ohľadu na výber miesta a nábytku na spanie je potrebné pripomenúť, že kľúčovú úlohu zohráva matrac, na ktorom dieťa spí. Pre najmenších
Pri kúpe detskej postieľky rodičia často kupujú (alebo dostávajú v súprave / zadarmo) obliečky, chrániče na priečky, vankúše. Treba si uvedomiť, že podľa Podľa Americkej akadémie pediatrie je pre dieťa najbezpečnejším miestom na spanie detská postieľka s matracom, pokrytá dobre natiahnutou Dal som si gumenú plachtu, bez posteľnej bielizne, prikrývok , chrániče alebo iné doplnky, do ktorých by sa dieťa mohlo zamotať a obmedziť prúdenie vzduchu. Toto je jedno z odporúčaníktorý pomáha znižovať riziko SIDS, teda syndrómu náhleho úmrtia dojčiat.
Rodičia detí, ktoré sa veľa sprchujú alebo sa z nejakého dôvodu namočia, sa môžu rozhodnúť kúpiť spacáky na ochranu pred chladom. Oplatí sa vzdať aj chráničov na priečky, ktoré majú chrániť pred nárazom dieťaťa na tvrdé priečky a v skutočnosti majú skôr dekoratívnu funkciu, zbierajú na seba prach. vodotesné podložky, chráni matrac pred nečistotami. Tradičná posteľná bielizeň: perina a vankúš by sa mali objaviť v postieľke dieťaťa, keď dovŕši 3 roky. Predtým je najlepšie obliecť dieťa na spanie do špeciálneho
Príslušenstvo a pomôcky
Obrovské množstvo reklám a príkazov zdanlivo potrebných vecí vo výbave pre dieťa môže rodičom spôsobiť mnohé dilemy. Prakticky je odporúčaná vec roh, dbajte na to, aby bola z prírodných materiálov, ľahko sa prala pri vysokých teplotách (iba 60 alebo 90 stupňov eliminuje nemocničné patogény) a aby bola mäkká, pružná, bez výstuhy umiestnené pod chrbtom dieťaťa.roh. A skutočne môže byť veľmi užitočná, najmä v prvých týždňoch života dieťaťa, keď potrebuje na upokojenie špeciálne podmienky podobné tým v brušku matky: tiché, tmavé, stiahnuté, teplé. Dieťa pevne zavinuté do zavinovačky sa ľahšie upokojí.V nemocnici deti často vídať pevne zavinuté do plienok, prikrývok alebo len zavinovačiek. Výberom
Výbavička by mala obsahovať aj dve deky: jednu tenkú bavlnenú a teplejšiu, napríklad na chôdzu. Obe, rovnako ako roh (a všetko ostatné, čo je súčasťou výbavičky pre matku a dieťa) by malo byť vyrobené z prírodných tkanín: bavlna, bambus, prípadne vlna. Vyhýbajte sa polyesteru (obľúbené minky), akrylu a iným umelým prísadám, ktoré sú nepriepustné pre vzduch a môže prispieť k tvorbe tepelnej vyrážky a plienkovej vyrážky.
Modul gadget, o ktorom sa rodičia často zaujímajú a sú veľmi rozdelení, je monitor dychu. Niektoré modely kombinujú funkcie detskej pestúnky a monitora dychu. Tento gadget sa odporúča len pre predčasne narodené deti alebo deti so zdravotnými problémami, ktorých spánok by mal byť monitorovaný. Kúpa monitora dychu pre zdravé dieťa nemá žiadne opodstatnenie.Často rodičia, ktorí si zakúpia monitor bez lekárskej indikácie, ho vzdajú, pretože alarm sa spustí bezdôvodne a zobudí dieťa aj rodičov v noci.
Zariadenie detskej izby alebo kútika
korytnačka alebo lienka. Vyhnite sa hlasným, farebným hudobným boxom s jasnými svetlami. Nočná lampaje praktickým prvkom detskej izby. Problém nastáva, keď sa rodičia namiesto obyčajnej lampy rozhodnú (alebo dostanú ako darček) farebný, hrajúci kolotoč s blikajúcim projektorom. Kolotoč s hudbou a projektor sústreďujú zmysly dieťaťa, blikajúce svetielka a hudba neprospievajú upokojeniu a zaspávaniu. Pri kúpe nočnej lampy, ktorú má používať dieťa aj rodič (napr. pri nočnom prebaľovaní), sa oplatí vybrať takú, ktorá svieti rovnomerným svetlom, teplým, najlepšie červeným Na upokojujúce emócie a večernú relaxáciu najlepšie pôsobí červená farba svetla. Lampa s projektorom hviezd alebo inými stabilnými prvkami, napr. , je tiež dobrá kombinácia
Vyššie uvedené odporúčania vychádzajú z najnovších výskumov, z odporúčaní Americkej akadémie pediatrov, no nie sú jediným správnym spôsobom, ako sa riadiť. Určite je dôležitejšie ako riadiť sa pokynmi počúvať potreby dieťaťa a veriť vo vlastné kompetencie. Na 100 % je isté, že optimálny vývoj, vrátane pokojného spánku, je podporovaný blízkosťou, pocitom bezpečia a duševným pokojom rodičov.