Spôsoby, ako nejesť
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Spôsoby, ako nejesť
28.02.2023

Spôsoby, ako nejesť

Príchute a tehotenstvo



Chuťové poháriky sa formujú už počas tehotenstva stravou tehotnej ženy. Niektoré z príchutí prechádzajú cez placentu k dieťatku spolu s plodovou vodou. Ďalším krokom je dojčenie. Chuť mlieka sa môže mierne meniť v závislosti od toho, čo mamička zje, čo spôsobí väčšiu akceptáciu nových produktov v budúcnosti. Prirodzene kŕmené deti majú menšiu pravdepodobnosť problémov s jedením ako tie, ktoré sú kŕmené umelým mliekom, ktoré má vždy rovnakú chuť a bráni dieťaťu v nových zážitkoch.

Rozšírenie stravy by malo nastať po šiestom mesiaci a to, ako to pôjde, ovplyvní preferencie potravín na celý život. Po prvé, dieťa to najprv skúša. Bábätko neberie prvé príkrmy ako nutnosť naplniť žalúdok, ale len ako experiment. Otestuje konzistenciu, teplotu a na samom konci sa rozhodne, či mu chutí. Ale pozor, netreba sa vzdávať príliš rýchlo, ak bábätko začne pľuvať, niekedy môže potrebovať až 8 prístupov, aby sa k danému ovociu či zelenine presvedčilo. Takéto opakované pokusy sú najprijateľnejšie medzi šiestym a jedným mesiacom života, potom je to už ťažšie.

Aby sa zabezpečili najlepšie podmienky pre prvé pokusy, batoľa by malo mať možnosť voľne sa dotýkať navrhovaných produktov. Položte na pult stoličky na kŕmenie, napríklad varenú mrkvu a zemiak, a nechajte ho, nech si robí, čo chce. Postupom času to bude menej zábavy a viac jedla. Nebojte sa, že by vaše dieťa zjedlo príliš veľa. A tak do prvého roku života je základom materské mlieko alebo umelé mlieko.

Farebné jedlá pre náročných jedákov



Deti spočiatku venujú veľkú pozornosť vzhľadu. Najchutnejšiu polievku, ak je naservírovaná nevkusne, odmietnu ešte skôr, ako ju ochutnáte. Ak si to však dáme v miska s motívom vašich obľúbených rozprávkových postavičiek, naša medúza, hoci len zo zvedavosti, navrhovanú večeru zhltne. Rodičia musia venovať pozornosť veľkosti porcie. Zdalo by sa, že čím viac, tým lepšie, no kapacita malého žalúdka je obmedzená.

, ktoré majú správnu veľkosť, urobia dieťaťu radosť, že zjedlo to, čo bolo oblečené, namiesto toho, aby sa rozčuľovalo, že sa neprejedlo.Ak dieťa komunikuje, že už toho má dosť, rozhodne by ste nemali používať triky ako: "Posledné dve lyžičky", "A ty nebudeš jesť pre mamu?"Dôverujme batoľaťu, ktoré sa naučí regulovať apetít samo. Namiesto veľkých porcií je lepšie dať si viac. Aplikácia

Najlepšia na pitie – voda!



To, čo naše batoľa pije, má obrovský vplyv na jeho chuť do jedla. Pri rozširovaní stravy je najlepšie ponúknuť dieťaťu aspoň do jedného roka iba vodu. Malo by ísť o vodu minerálnu, nízko mineralizovanú, s nízkym obsahom sodíka, s nízkym obsahom sulfidov alebo pramenitú. Do dvanásteho mesiaca sa neodporúča podávať šťavy, pretože nadbytok jednoduchých cukrov, ktoré sa nachádzajú v ovocí, môže znižovať chuť do jedla, podporovať obezitu alebo kaz. Po tomto období by sa v jedálničku batoliat mali objaviť šťavy, avšak v množstve do pol pohára denne a predovšetkým kvalitné.

Aby sme sa uistili, že nepoužívame konzervačné látky ani farbivá, je najlepšie si takýto nápoj pripraviť sami. Vylisovaný pomaranč vo vašom odšťavovači zaručí spoľahlivé a bezpečné zloženie bez zlepšovákov, ktoré používa väčšina výrobcov. Ak chceme staršie dieťa naučiť piť vodu, ponúknime mu napríklad farebnú fľašu na vodu, ktorá bude nielen pekne vyzerať, ale dá sa pohodlne vziať napríklad na ihrisko alebo na prechádzku.< /p>

Dajte dobrý príklad – jedzte rozumne



Nie je tajomstvom, že bábätká nás vo všetkom napodobňujú. Nie je tomu inak ani pri jedle. Ak často maškrtíte medzi jedlami, bude sa dožadovať aj vaše dieťa. Ak sú týmto občerstvením sladkosti, nie je prekvapujúce, že naše dieťa nebude v čase obeda hladné. Ďalšia vec je pravidelnosť jedál, ktoré jete. Raňajky, obed, obed, popoludňajší čaj a večera by sa mali konať každý deň v podobnom čase. Rovnaké časové intervaly naučia naše telo a telo nášho dieťaťa ovládať chuť do jedla. Samozrejme, jedlá by mali byť správne vyvážené, plnohodnotné a pestré.

Namiesto zmrazeniaPri novej pizzi je lepšie myslieť na riad pre deti, ktorá je predovšetkým bezpečná, čo je dôležité najmä v prípade detí. Ukážme, že konzumácia zeleniny, ovocia, krúp a mäsa je každodenný život a nie príležitostné menu. Všetky tieto produkty by mali byť prítomné v strave detí každý deň. Kvôli nim sa oplatí zvýšiť ich množstvo vo vlastnej strave.

Výživa detí by mala byť premyslená a vykonávaná správne od samého začiatku. Každodenná paradajková polievka omrzí dospelého, nieto ešte batoľa. Mali by ste dodržiavať pravidlá, že jedlá by mali byť pestré, z hľadiska výberu produktov a správne vyvážené. A čo viac, veľkosť porcie musí byť prispôsobená veku dieťaťa. Vyhnite sa konzervačným látkam a farbivám, ako aj cukru a soli. Malé obličky nedokážu šikovne odfiltrovať jeho prebytok z vyvíjajúceho sa organizmu, čo môže v budúcnosti vyústiť do zvýšeného rizika ochorení ako hypertenzia či cukrovka. A predovšetkým, rodič má vplyv na zdravie svojho dieťaťa nielen teraz, ale aj v dospelosti a správna výživa je jedným z najdôležitejších aspektov jeho vývoja.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi