X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. "The Glasses of Czary-Mary" - recenzia hry
27.02.2023

"The Glasses of Czary-Mary" - recenzia hry"The Glasses of Czary-Mary" je nezvyčajná hra, ktorá kombinuje slovné hry spojené s výrazným handicapom v podobe deformujúcich okuliarov. Aby to bolo zaujímavejšie, máme tu tri sady okuliarových šošoviek, ktoré v rôznej miere deformujú obraz. Goliath Publishing by malo byť hrdé, pretože v roku 2018 "Okuliare Goblet-Mary" získalo ocenenie v desiatom ročníku poľskej odbornej súťaže "Hračka roka". Toto ocenenie sa udeľuje k múdrym, nápaditým a edukačným hračkám, na základe názoru psychológov, fyzioterapeutov a senzorických terapeutov. Túto súťaž organizuje webová stránka Zabawkowicz.pl.

Špecifikácie hry:

  • Počet hráčov: 4 – 16
  • Vek hráčov: 7+
  • Čas hry: 20 minút
  • Typ hry: herná aktivita/slovné hry
  • Vydavateľ: Goliáš

Obsah škatuleKrabica je pomerne veľká a zvyčajne je vyrobená z kartónu. Vložka, teda vložka do krabičky, je vyrobená z veľmi tenkého plastu. Bol tak starostlivo poskladaný, že po prvom odstránení herných prvkov z neho to jednoducho vzdáte a spolu s fóliovým krytom škatule zahodíte. Sústreďme sa však na to, čo je vo vnútri, pretože obsah je úžasný. Vnútri je rozkladacia hracia doska, 4 farební pešiaci, čarodejnícke okuliare s 3 vymeniteľnými pármi šošoviek s rôznym stupňom skreslenia obrazu, hracia kocka, časovač, podložka na kreslenie s ceruzkou, 54 kariet so 162 úlohami na kreslenie a brožúru (príliš ) tenkú hernú príručku.

1herné prvkymanuál

Podstata hrySpolupracujte ako tím, kreslite jasne aj napriek skresľujúcim okuliarom a vyhrajte. Táto hra nie je individuálnym pretekom. Tím, ktorý dorazí do cieľa ako prvý, vyhráva.

Nastavenie hryUmiestnite dosku do stredu stola alebo podlahy. Vedľa nej, na miesto prístupné všetkým hráčom zúčastňujúcim sa hry, položíme okuliare s 3 súpravami šošoviek, kockou a časovačom. Karty úloh sa zamiešajú a položia lícom nadol na kôpku vedľa dosky. Keď sú herné prvky pripravené, je čas rozdeliť hráčov do tímov. Každý tím by mal pozostávať minimálne z dvoch hráčov. Vyberáme pešiakov pre naše tímy a umiestňujeme ich na pole ŠTART. Začnime!


hracie karty

Tok hryHru zvyčajne začína tím, ktorého členom je najmladší hráč. Hráči v danom tíme si spomedzi seba vyberú osobu, ktorá bude žrebovať v danom ťahu. Jeden z hráčov prvého tímu vezme kartu z kôpky, hodí kockou a posunie pešiaka tímu o počet polí podľa počtu miest na kocke. Farba poľa, na ktorom sa pešiak zastaví, označuje farbu šošoviek, ktoré sa majú umiestniť do okuliarov (zelená - najjednoduchšia úroveň, žltá - priemerná úroveň, modrá - najťažšia úroveň deformácie obrazu). Hráč, ktorý bude ťahať a ktorý vytiahne kartu, informuje ostatných hráčov tímu o kategórii hesiel, ktoré sa na karte nachádzajú. Skontroluje (podľa farby poľa, na ktorom pešiak stojí), aké heslo vytiahne a podáva časový limit uvedený na uhádnutie. Kartu odloží, aby ju nikto nevidel. Odteraz počítame čas. Hráč žrebuje a ostatní členovia jeho tímu uhádnu heslo. Tým uhádol heslo – bravo, pešiak zostáva na svojom mieste. Ak sa to nepodarí, pešiak sa vráti na pozíciu, z ktorej sa posunul o číslo hodené na kocke. Pozor! Na hracej ploche sú špeciálne polia, ktoré vám umožňujú vybrať si akúkoľvek farbu šošoviek a heslo z trestu, kresliť bez okuliarov alebo nariadiť kreslenie druhou rukou alebo viesť k strate ťahu. Hra končí, keď jeden z tímov dosiahne pole META.

DojmyS takýmto herným konceptom som sa ešte nestretol. Nečudujem sa, že hra "Czary-Mary's Glasses" bola ocenená v tak veľkej konkurencii, akou je plebiscit "Hračka roka". Hra rozvíja umelecké zručnosti, učí komunikáciu v skupine, precvičuje neverbálne komunikačné zručnosti. Prekvapí dospelých, pobaví tínedžerov a pre staršie deti bude skvelou kombináciou zábavy a učenia v jednom . Prvky sú rafinované. Bohužiaľ, ako som už spomínal, krabička má nedostatky. Zaujímavá ponuka pre tých, ktorí sú unavení zo štandardných hier, ktorých je veľa a hľadajú niečo nové, iné, s originálnym konceptom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi