- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
28.02.2023
Top 10 rodičovských chýb
1. Príliš skoré dávanie cumlíka
Cumlík je nevyhnutným prvkom mnohých výbavičiek. Často pomáha utíšiť plačúce bábätko, uspokojuje jeden z najdôležitejších reflexov – satie, čím podporuje okrem iného aj prácu tráviaceho systému. Je však dôležité nepodávať ho príliš rýchlo, pretože môže negatívne ovplyvniť prirodzené kŕmenie. Príliš skoré priloženie cumlíka zhoršuje schopnosť uchopiť prsník a spôsobuje príliš plytké prisatie dieťaťa na prsník. Pri podávaní v prvých týždňoch života, keď dieťa plače, dochádza k laktácii, čo je normalizujúci sa v tom čase, nie je dostatočne stimulovaný a následne matka neprodukuje dostatok mlieka pre svoje dieťa.
Cumlík je možné podávať po 4. – 6. týždni dieťaťa, v štádiu, keď je laktácia normalizovaná a dieťa sa naučilo správne prisávať a keď matka ani dieťa nemajú žiadne problémy prirodzené kŕmenie. Vyplatí sa vyberať cumlíky, ktoré sa tvarom čo najviac podobajú cumlíku a ľahko sa udržiavajú čisté (sú celé z jedného materiálu, bez plastových prvkov). Ak sa rozhodnete dať cumlík, oplatí sa zvoliť cumlíky Avent, Gumy Hevea, Natursutten.
2.Príliš unáhlené-unáhlené zanechanie dojčenia
Maminské mlieko je pre bábätko to najlepšie a najvhodnejšie jedlo počas prvých 6 rokov. mesiacov jeho života Na 100 % uspokojuje potreby dieťaťa, pre samotnú matku je aj prevenciou rakoviny prsníka a osteoporózy. Neexistuje žiadny spôsob, ako materské mlieko:
- bol príliš slabý, príliš tenký, bez chuti, bezcenný
- bola neprimeraná, spôsobovala žltačku alebo iné brušné ťažkosti,
- spôsobil u dieťaťa alergiu,
- nebol dostatočne výhrevný pre dieťa.
Na laktáciu nemá vplyv strava dojčiacej matky, veľkosť jej pŕs ani problémy s dojčením v rodine (mama, babka). Ak vaše dieťa plače, trpí bolesťami bruška, kolikou alebo zle spí, vždy hľadajte príčinu inde, pretože dojčenie je najmenej pravdepodobnou príčinou problému.
Sú situácie, keď sa matke tvorí príliš málo mlieka, keď laktácia nie je dostatočne stimulovaná, vtedy treba vyhľadať pomoc odborníka: pôrodnú asistentku vzdelanú v predmete laktácia alebo nakoniec laktačnú poradkyňu.
3. Predlžovanie príliš skoro
WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) odporúča rozšírenie stravy po 6. mesiaci veku bez ohľadu na to, ako dieťa je kŕmené< /strong> (či už prirodzene alebo kŕmené umelým mliekom). Prvých 6 mesiacov života materské mlieko alebo umelá výživa spĺňa 100 % nutričných požiadaviek a črevá dieťaťa nie sú dostatočne zrelé na to, aby absorbovali živiny z pevnej stravy. Príliš skoré rozširovanie jedálnička, najčastejšie spôsobené tlakom okolia a marketingu produktov pre najmenších, môže mať pre zdravie dieťaťa vážne následky: v budúcnosti zvýšené riziko potravinových alergií, obezity či civilizačných chorôb vrátane cukrovky. Milá mamička, nájdite si čas na prípravu a podávanie jedla svojmu dieťatku.
4.Podávanie kôprového čaju
Čaje a bylinky sa často odporúčajú (dokonca aj lekári!) ako dobrý spôsob, ako sa vysporiadať s problémom koliky a bolesti brucha v dieťati. Niektorí odporúčajú podávať takéto čaje deťom už od 1 mesiaca,čo je zavinená chybaa môže dieťaťu spôsobiť vážne zdravotné následky. Semená feniklu obsahujú estragol, ktorý sa neodporúča deťom do 4 rokov, tehotným a dojčiacim ženám, pretože je dokázaný karcinogénny a genotoxický(štúdia vykonaná Talianskym národným inštitútom pre výskum potravín a výživy, INRAN, publikované v roku 2010 v časopise "Food and Chemical Toxicology", podobné stanovisko vydala aj Európska agentúra pre hodnotenie liečiv, ENEA). Okrem škodlivých účinkov je podávanie feniklového čajuformou rozšírenia stravy, na ktorú deti do 6 mesiacov nie sú pripravené.
5.Prokrastinácia s prvou prechádzkou
Prvá prechádzka dieťaťa sa uskutoční na ceste z nemocnice domovu. Zdravé dieťa na jar a leto môže vyjsť na 15, 20 minút chôdze od prvého dňa po príchode doma. V zime sa môžete zdržať, kým vaše dieťa neskončí 5-7 dní života, ale nikde nie je jasne definovaná hranica, ktorá hovorí, kedy ísť von s dieťaťom. Je však potrebné si uvedomiť, že čerstvý vzduch, pohyb je potrebný pre dieťa aj pre matku. Kontraindikácia na prechádzky s novorodencom je určite znečistená vzduch, smog.
6. NEMÁ POUŽITIE ZLOMNÍKOV
EMOLLIESTS sa stala veľmi populárnou a prakticky ich má v ponuke každá kozmetika produkovaná značkou. Používajú sa denne ako kúpeľné tekutiny, mydlá, šampóny, od prvého dňa, keď nemajú pozitívny vplyv na pokožku. V prvých týždňoch alebo dokonca mesiacoch života sú najpriaznivejšie pre pokožku dieťaťa v čistej vode , bez pridania mydla alebo šampónu. Ak pokožka dieťaťa nevyžaduje osobitnú starostlivosť, nie je podráždená, je to najzdravšie riešenie. Kúpeľ vo vode s pridaním materského mlieka Áno! S pridaním mlieka mojej matky, čo je ďalší dobrý dôvod na kúpu elektrické prsné čerpadlo alebo Manuálny.
7. Podstatné plienky Sudokrem
sudokrem, nazývaný "zázrak", sa často používa na mazanie plienok ako prevencia možného podráždenia alebo na prevenciu možného podráždenia alebo na prevenciu možného podráždenia alebo na prevenciu možného podráždenia alebo na prevenciu možného podráždenia alebo na prevenciu možného podráždenia alebo na prevenciu možného podráždenia alebo prevencie možného podráždenia alebo popáleniny. Aplikujeme silnú vrstvu, ktorá veríme, že čím viac krému na zadku dieťaťa, tým lepšie bude chránené pred podráždením. A to je chyba. Po prvé: sudokrem obsahuje zinok v kompozícii, ktorá suší , funguje perfektne, keď chceme vysušiť pupienky, zatiaľ čo dno dieťaťa nie je nevyhnutne. Po druhé: Samotný výrobca odporúča nanášať iba tenkú vrstvu smotany, ktorá nebude viditeľná. Sudokrem má tiež lanolin, parafín, vosk, ktorý účinne obmedzuje prístup vzduchu k pokožke . Aby som to zhrnul: hrubá vrstva sudokrem na koži pokrytá plienkou nadmerne vyschne, obmedzuje prístup k vzduchu a môže spôsobiť vyrážky a podráždenie. Na preventívne účely je určite prospešnejšie používať tenkú vrstvu Linomag,
8. Neočakávané dávkovanie antipyretických liekov
Antipyretiká a analgetické lieky sú v každej súprave prvej pomoci mladých rodičov. Podávané po očkovaní, počas zubov, s prechladnutím alebo inými chorobami. Pri tejto príležitosti sa oplatí poznamenať, že So -Called horúčka, t. J. Zvýšená teplota u dieťaťa, začína od 38,5 stupňa Celzia . Skôr nemôžete hovoriť o horúčke. Dovtedy, pokiaľ dieťa nie je sprevádzané bolesťou, úzkosťou, nedávajte žiadne prostriedky. Ak sa rozhodnete podávať lieky, dávka by sa mala určiť na základe hmotnosti dieťaťa , nie (ako sa navrhuje pri balení drog) na základe veku dieťaťa. Kalkulačky sú k dispozícii na internete na odhad správnej dávky lieku. Najmladším deťom by sa mali podávať drogy vo forme čapíkov: paracetamol alebo Nurofén.
9. Zamilovanie detí v Sisads
Začnime skutočnosťou, že nosenie detí, ktoré nesedia samostatne v žiadnych praci, je pre nich nepriaznivé. Ich chrbtice na to nie sú pripravené. Samozrejme, umiestnenie dieťaťa na chvíľu mu neublíži, ale nosenie každý deň, niekoľko desiatok minút, na prechádzky, ktoré môže negatívne ovplyvniť jeho fyzický vývoj. Tula slingy. Deti, ktoré sa nosia a nosíme šatky : flexibilné, (odporúčané najmä pre novorodencov) alebo kolesá (najjednoduchšie do byť privedený na začiatok). Dieťa v popruhu má pre jeho telo prirodzenú polohu: C -tvare chrbát, nohy voľne navštevované, krk a hlava sú podopreté, ruky privedené na trup. Takáto poloha je ťažké očakávať od zavesenia, v ktorom je chrbát dieťaťa tuhý, rozkrok je zavesený na príliš úzkom paneli, nohy visia a ramená sú umiestnené do špeciálnych otvorov. Dieťa nemá šancu prijať prirodzenú polohu, ktorá je predná aj dozadu k rodičovi. Ak sa rozhodnete kúpiť dopravcu, mali by ste si vybrať ergonomické slučky, pričom široký panel podporuje zadok vášho dieťaťa a mäkký chrbát. Obzvlášť odporúčam a úžasne Kol
10.Kupovanie topánok, aby sa naučilo chodiť
Dieťa zvyčajne robí prvé kroky okolo 1 roka, niekedy aj neskôr. Bábätko sa na učenie chôdze pripravuje už v brušku matky a následne po narodení kopaním, dotykom, vkladaním nožičiek do úst. V každej z týchto fáz sa oplatí dať dieťaťu možnosť objavovať svet bosými nohami, vďaka čomu má šancu prirodzene sa naučiť rovnováhe, rovnováhe tela, posilňuje svaly, väzy a kĺby. Učiť sa chodiť o to viac by sa malo robiť naboso, keď chodidlo a prsty nie sú ničím zviazané a dotyk so zemou dáva dieťaťu šancu cítiť množstvo podnetov: rôzne teploty (otužujúca imunita), textúry (tráva, piesok). , drevo, kamienky). Chlapec sa učí tlmiť pády, zvládať otrasy, čím chráni chrbticu, hlavu a kosti. O toto všetko deti pripravujeme, keď im obúvame. Ak sa rozhodnete pre kúpu topánok, snažte sa zvoliť mäkké, jemné topánky, ktorých podrážka sa ohýba v ⅓ dĺžky tesne pred metatarzom, bez tuhých podpätkov, vystužené kocky, ktoré majú chrániť pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.