- Kategórie blogu
- Hračky
- Školské potreby
- Detská izba
Potreby do školy a škôlky
Hračky
Vozidlá
Oblečenie
ZÁHRADNÉ HRAČKY
Kočíky a autosedačky
Príslušenstvo a doplnky
Nábytok a dekorácie
Oslavy a večierky
Novinky
Zobraziť všetky novinkyBlog

28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia.
Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post...
čítať celé

28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné.
Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu.
Túto sezónu prišli do detského šatníka.
čítať celé

28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa.
Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp...
čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
28.02.2023
Ústna hygiena novorodenca a dojčaťa
Ako sa starať o bezzubý úsmev
V čase, keď sa objavia prvé mliečne zúbky, ústna hygiena na seba nenechá dlho čakať. Vďaka nej zavedieme rutinu každodennej starostlivostia zvykneme dieťa na to, že mu zasahujeme do ústnej dutiny – najskôr prstom, potom zubnou kefkou. Keď sa objavia prvé zúbky, batoľa, ktoré pozná každodenné hygienické postupy, s väčšou pravdepodobnosťou otvorí ústa pri pohľade na zubnú kefku so zubnou pastou.
U novorodencov a dojčiat, ktorým sa ešte neobjavili zúbky, je potrebné denne večer vyplachovať ústa – jazyk, ďasná, lícne steny. Umývame ich gázovým tampónom namočeným v prevarenej vode alebo špeciálnymi utierkami s xylitolom, ktoré priložíme na prst.
Správna hygiena pomôže predchádzať vzniku drozdov, ktoré sú v dojčenskom veku celkom bežné. Drozd je kvasinková infekcia. Prejavujú sa bielymi škvrnami, ktoré môžu pripomínať zvyšky mlieka.
Prerezávanie zúbkov – ako sa starať o prvé zúbky
Prerezávanie zúbkov je pre bábätká náročné obdobie – sú vtedy podráždený, plačlivý. Trápia ich opuchnuté ďasná a neradi zasahujú do zubných kefiek v ústnej dutine. Potom gély proti bolesti. Ak sa situácia v ústach upokojí, môžeme si začať čistiť zuby.Nevzdajte sa však čistenia prvých zúbkov či citlivých ďasien. Zatiaľ nemusíme používať pasty ani zubné kefky, aby sme dieťaťu nespôsobili ďalšiu bolesť. Masírujeme len boľavé ďasná, prinášame tak bábätku úľavu. Po starostlivosti sa tiež oplatí aplikovať
Akú zubnú kefku si vybrať
Po kroku vatového tampónu zubné kefky. Dôležité je však používať silikónové kefky, ktoré jemne čistí zuby a zároveň masíruje ďasná. keď sa objavia prvé zúbky, mali by ste dieťaťu vybrať zubnú kefku. Pomocou prstov rodiča ho môžeme veľkoprispôsobiť ústam dieťatka.
Keď dieťatku začnú vychádzať zúbky, kupujeme obyčajná zubná kefka, s malou hlavičkou a mäkkými štetinkami. Zuby si čistíme 2-3x denne – minimum je umývanie ráno a večer po poslednom jedle. Pred prvým použitím zubnú kefku dezinfikujeme a vymieňame každé 2-3 mesiace.
Zubná pasta – ktorú si vybrať
V posledných rokoch kolovalo okolo fluoridu veľa mýtov. Zubní lekári však stále tvrdia, že fluoridová zubná pasta - koncentrácia fluoridu v prvej zubnej paste by nemala byť vyššia ako 1000 ppm. fluorid priaznivo pôsobí na zdravie zubov, chráni ich pred zubným kazompreto
Od objavenia sa prvého zúbkado 3 rokov veku dieťaťa nanášame na zubnú kefku stopové množstvo zubnej pasty vo veľkosti zrnka ryže. Po 3 rokoch dieťaťa, keď môže pastu vypľuť, by množstvo pasty malo pripomínať hrášok.
Pri výbere pasty sa neriaďte jej chuťou. So zubnými pastami s ovocnou príchuťou budú deti častejšie otvárať ústa, aby si umyli zúbky, no tiež ich častejšie prehltnú, čo by kvôli obsahu fluoridov robiť nemali.
Čo robiť na ochranu dieťaťa pred zubným kazom
Pamätajte na každodennú ústnu hygienu (2-3 krát denne).
RePoďme navštíviť zubného lekára. Prvýkrát okolo 1, potom by sa mali vykonávať inšpekcie každých šesť mesiacov.
Ponúkame vodu na pitie, nie sladené nápoje alebo šťavy.
Dojčatá by nemali jesť medzi jedlami-prestávky medzi nimi by mali byť 2-3 hodiny na udržanie správneho pH v ústach.
Umyme naše deti, aby to urobili presnejšie. Dieťa môže protestovať, bude chcieť umyť sám, ale je to úloha rodiča, po ktorom sa dieťa môže "vylepšiť".
Nevstávajte cumlík, aj keď spadne na zem - jednoducho ju opláchnite vodou. Kazel je infekčná choroba, rodič, ktorý má zubný kaz, ho môže sprostredkovať svojmu dieťaťu. Z tohto dôvodu, Nepijme z pohára dieťaťa a nelikotujte čajovú lyžičku pri jedle .
Nedovoľme, aby vaše dieťa zaspalo pri pití modifikovaného mlieka z fľaše (tak zavolané zubné fľaše). dojčenie nezvyšuje riziko infekcie zubného kazu .
Postarajme sa o naše vlastné zuby, aby sme neprinášali kaz do kazu dieťaťu, napr. Počas nevinného bozku.