X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vývojové skoky v prvom roku života dieťaťa
27.02.2023

Vývojové skoky v prvom roku života dieťaťaVývoj dieťaťa, najmä v prvom roku života, je veľmi dynamický. Nervový systém sa neustále vyvíja, ktorý musí každý deň zvládnuť podnety z prostredia. Intenzita a rozmanitosť stimulov batoľa môže spôsobiť vysoké napätie v batoľach a v súvislosti so skutočnosťou, že dieťa sa s ním zatiaľ nedokáže vyrovnať, najčastejšie reaguje s väčšou trhavosťou, úzkosťou, podráždenosťou a má problémy s zaspaním. Je čas, ktorý ohlasuje nadchádzajúci vývojový skok. Najčastejšie má batoľa v tomto čase väčšiu potrebu blízkosti ako obvykle, pretože sa cíti bezpečne v náručí rodičov.

vývojové skokyKaždé dieťa sa vyvíja svojím vlastným tempom. Všeobecné vývojové tabuľky by sa preto mali liečiť iba približne približne. V prípade vývojových skokov, ktoré sú spojené s vývojom mozgu, sa objaví čas, keď dôjde k vývojovému skoku. V prvom roku života existuje sedem vývojových skokov.

Prvý skok sa objaví okolo 5. Týždeň Život dieťaťa. V tejto dobe batoľa intenzívnejšie prijíma stimuly z okolia, hlavne zvuk, dotyk a vôňu. Prestávky medzi zdriemnutím sa predlžujú dlhšie. Dieťa sa začína usmievať a na krátku chvíľu dokáže sústrediť oči na svoju tvár. V tom čase je prvýkrát výkrik so skutočnými slzami.

Druhý vývojový skok je asi hračky. Toto je čas, keď batoľa vydáva rôzne zvuky a rada počúva jednoduché piesne. 7-9. Týždeň , keď batoľa postupne objavuje jeho telo. Pohyby kľučiek a nôh sa stávajú intenzívnejšími, aj keď sú stále nekoordinované. Existuje tiež záujem o vaše vlastné ruky a okolitý svet. Batoľa pozoruje ľudí v bezprostrednom prostredí, pozerá sa na jeho tváre a snaží sa sústrediť oči na žiariaci

Tretí skok nastane okolo 11-12. Týždeň Život dieťaťa. V tejto dobe batoľa chytí hračky s dvoma rukoväťami a vkladá do úst, čím sa učí okolitý svet. Môže tiež rozlišovať medzi tónom hlasu a intenzitou svetla. Ľahko sa pozrie na hračku a okolo neho vidí čoraz viac detailov.

Štvrtý skok sa objaví okolo 14-19. Týždeň a trvá dlhšie ako prvé tri skoky. Je to čas, keď batoľa začína kombinovať udalosti a môže predpovedať ich účinky. Vie, že keď hodí hračku, rodič ju zdvihne a keď sa trias s hračkou, vydá konkrétny zvuk. Vyvíja sa tiež - batoľa je schopná vypnúť chrbát k žalúdku, snaží sa napchať a častejšie a vyššie vznášať sa v rukách ležiacich na žalúdku. V oblasti malých motorických zručností sa stáva novým manipulovaním s hračkami a položiť ich z ruky do ruky. Okrem toho batoľa začína reagovať na jeho meno a odraz v zrkadle.

Piaty skok spadá na obdobie medzi plienky a neochotu ľuďom, ktorých nepozná. Pohyby sa stávajú čoraz koordinovanejšími a účelnejšími. K dispozícii je tiež plazenie a pokusy si sadnúť. 22. a 26. mesiac Život pre deti. V súčasnosti je separačná úzkosť charakteristická. Batoľa si nevie predstaviť, že rodič zmizol z pohľadu z hľadiska, po chvíli sa k nemu vráti. Okrem toho existujú problémy so spánkom, nedostatkom chuti do jedla, povstaním na zmenu

Šiesty vývojový skok sa vyskytuje okolo 33-37. Týždeň , keď sa spôsob myslenia dieťaťa stane podobným zdôvodneniu dospelých. V tomto období môže batoľa rozlišovať tvary, často dominuje v zábave a robí zaujímavé tváre, ktoré sa odrážajú v zrkadle. Rozumie menám objektov a ako stále zaujímavý svet, šíri hračky do prvých častí.

Siedmy, posledný vývoj v prvom roku života sa objaví medzi 41. a 46. týždeň . Toto je obdobie, ktoré dominuje hlavne napodobňovaním činností rodičov, opakovaním zvukov zvierat a jednoduchých slov. V súčasnosti sa objaví slovo "nie", ktoré sa hovorí vedome. Zodpovedajúce tvary a prvé pokusy o kreslenie na papieri sú tiež novými zaujímavými zážitkami. Okrem toho batoľa stúpa, keď chce niečo dosiahnuť a snaží sa podniknúť svoje prvé nezávislé kroky.

ProcedingsAkýkoľvek vývojový skok je pre dieťa výzvou. Aby mu uľahčilo získať viac míľnikov, môžete použiť hračky, ktoré stimulujú rozvoj všetkých zmyslov. Všetky druhy interaktívne hračky farieb a zvuku prispôsobené veku bábätka sú dokonalé.vzdelávacie podložky, hlavolamy, bloky, hlavolamy a hryzadlá, kolotoče, knihy, lopty, Okrem toho ponechanie dieťaťa na podlahe, ktorá je veľká, priestor, vytvára mu vhodné podmienky na prežívanie svojho tela a získavanie ďalších zručností. Je tiež dobré urobiť zmeny v dennom rozvrhu – zmeniť trasu prechádzky alebo obedové menu, aby bábätko často zažilo nové veci.

Každé dieťa skôr či neskôr prejde vývojovými skokmi. Vzhľadom na to, že pre batoľa je toto náročné obdobie, je veľmi dôležité podporovať rodičov v podobe väčšej pozornosti a zamerania sa na jeho aktuálne potreby. Hoci sa môže zdať, že ide o maličkosti, pre batoľatá je získavanie nových zručností veľká vec a musíte urobiť všetko preto, aby ste im to uľahčili.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi