Vzdelávací robot Abilix Krypton 0 - recenzia
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 08:00 - 16:00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 € a máte dopravu ZADARMO
Blog
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
28.02.2023
Urogynekologická fyzioterapia, t. J. Vrátenie do formy po tehotenstve a pôrode
Tehotenstvo a pôrod ponechávajú na tele veľa viditeľných zmien, ktoré sa vracajú počas puerperia a dojčenia. Ženy sa snažia vrátiť k hmotnosti a post... čítať celé
Geometrické vzory pre malého rebela
28.02.2023
Geometrické vzory pre malého rebela
Geometrické vzory sú elegantné. Srší z nich jednoduchosť, no upútajú pozornosť a vyčnievajú z davu. Túto sezónu prišli do detského šatníka. čítať celé
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
28.02.2023
Biele džínsy, perfektný doplnok k letným súpravám - osvedčené štýly pre dievčatá
Biele džínsy sú klasikou, ktorá by nemala chýbať v šatníku každého batoľaťa. Pre chlapcov je nepochybne základom mnohých štylizácií, no v prípade súp... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Vzdelávací robot Abilix Krypton 0 - recenzia
27.02.2023

Vzdelávací robot Abilix Krypton 0 - recenzia

Technická špecifikácia

 • Počet dlaždíc: 409
 • Počet projektov: 17
 • Počet senzorov: 4
 • Jednotka: ARM Cortex 72 MHz
 • Pamäť Flash: 512 kB,
 • RAM: 64 kB
 • Obrazovka: Áno, nedá sa ovládať
 • Vstavané príslušenstvo: LED osvetlenie, reproduktor
 • Pripojenie: Bezdrôtová sieť Wi-Fi
 • Napájanie: 6 batérií AA
 • Hmotnosť: 1,9 kg


Obal

Abilix ponúka niekoľko vzdelávacích robotov, z ktorých je Krypton 0 najmenej zložitý. Sada pozostáva zo 409 blokov, z ktorých si môžete vyskladať jeden zo 17 projektov uvedených v návode priloženom k baleniu. Box obsahuje 4 senzory (dva senzory na detekciu polohy, senzor v odtieňoch šedej a dotykový senzor), dva motory, mikrokontrolér ARM Cortex 72 MHz a montážne moduly potrebné na usporiadanie robotov.

Obsah balíčka

Čo je dôležité, značka Abilix, ktorá je svetovým lídrom na trhu vzdelávacích robotov, vytvára svoje zostavy v súlade s požiadavkami vzdelávania v oblasti STEAM (Science, Technology, Engineering, Umenie a matematika). Vďaka takýmto vzdelávacím súpravám sa deti a mladí ľudia môžu vzdelávať hrou, získavať zručnosti a technické znalosti, ktoré im neskôr v dospelosti a na trhu práce poskytnú výhodu. Roboty Abilix zároveň budujú kompetencie budúcnosti, ako sú: kreativita, logické myslenie, riešenie problémov a tímová práca.

Robot Krypton 0

Ako som už spomenul, Krypton 0 je najjednoduchší z robotov Abilix. Je určená pre deti vo vekovom rozmedzí od 3 do ... do 18 rokov. Výrobca ponúka aj roboty Krypton 2, Krypton 4, Krypton 6 a Krypton 8 - ten je určený pre deti staršie ako 8 rokov a pozostáva až z 1122 blokov, ktoré umožňujú usporiadanie 50 rôznych štruktúr. Okrem toho sada obsahuje 21 senzorov, 1,3 GHz procesor ARM a samotný robot je vybavený dotykovou obrazovkou.

Skvelá zábavaAbilix Krypton 0 umožňuje usporiadať 17 stavieb, ktoré sa líšia stupňom prepracovanosti. Najjednoduchšie z nich umožňujú hrať sa najmenším deťom - od 3 rokov. Kocky sú väčšinou veľké, ale súprava obsahuje aj niekoľko menších prvkov, ktoré sa dajú ľahko prehltnúť, a preto odporúčam hrať s najmenšími vždy v sprievode dospelej osoby.

Niektoré položky sú malé

Aké roboty môžeme postaviť pomocou súpravy Abilix Krypton 0? Medzi tie, ktoré poskytuje výrobca, patria: Robot-maznáčik, veterný mlyn, motorka, malá hojdačka, robot hrajúci na bubny, papagáj, malé nákladné auto, garážová brána s roletou proti vlámaniu, ale aj tesnenie a žaba.

3D manuál

Po tom, čo sa preberieme alebo nás len omrzia konštrukcie opísané v návode, môžeme jednoducho začať zostavovať práca podľa našej predstavy. Jediným limitom je tu fantázia, pretože bloky samotné ju pravdepodobne neobmedzia - ich 3D konštrukcia umožňuje spájať jednotlivé prvky medzi sebou až na 6 stranách, čo dáva prakticky nekonečné možnosti. Priznám sa, že najviac ma zaujala možnosť voľného kombinovania kociek - vďaka nej by sada nemala príliš rýchlo omrzieť, čo sa bohužiaľ pri mnohých hračkách pre deti často stáva.

Skladanie dlaždíc

Moderné vzdelávanieVeľkou výhodou vzdelávacieho robota Abilix Krypton 0 je možnosť využitia pri učení v škole. Samozrejme, nič nebráni tomu, aby sa set mohol vzdelávať doma, ale ako v prípade máloktorej hračky, aj výrobca Abilix Krypton 0 pripravil materiály určené učiteľom.

Nastaviťeducation

Producent spolu so skupinou skúsených pedagógov, združených v skupine Masters of Robotics, vytvorili súbor 23 lekcií. Sú výborným materiálom na vedenie tried pre deti, učia ich stavať roboty a programovať ich. Dôležité je, že všetky vyučovacie hodiny boli koncipované tak, aby mohli prebehnúť za 45 alebo 90 minút, teda v štandardnom školskom čase. Každý z materiálov pripravených výrobcom obsahuje úvod k téme vyučovacej hodiny, ako aj pripravenú úlohu pre žiakov a riešenie pre učiteľa. Súčasťou materiálov sú aj otázky na diskusiu na konci hodiny, miesto na hodnotenie a domáca úloha pre študentov.

Robot Krypton 0 pripravený

Hotovo pripravené hodiny s využitím robota Abilix Krypton 0 nie sú jedinou možnosťou vzdelávania v oblasti robotiky a programovania. Výrobca vyvinul aj špeciálnu aplikáciu dostupnú pre Android a iOS zariadenia. Mobilné zariadenie sa pripojí k robotovi cez bezdrôtovú WiFi sieť. Vďaka aplikácii nainštalovanej v smartfóne alebo tablete máme možnosť naučiť sa základy programovania senzorov a motorov, vďaka ktorým sa roboty pohybujú.


Návod podrobne popisujúci všetky následné montážne kroky nie sú všetky výhody aplikácie - s jej pomocou môžeme programovať aj roboty. Dá sa to urobiť tromi spôsobmi: schémou typu pick-and-drop zameranou na začiatočníkov, blokovým diagramom priateľským pre mladších používateľov a populárnym systémom Scratch, ktorý používa ikony a kódy v tvare blokov na ťahanie po obrazovke.

Aplikácia je veľmi prehľadná a ľahko sa používa, a čo je najdôležitejšie - dostupná v poľštine.

Aplikácia

Stojí to za to?Abilix Krypton 0 je skvelý spôsob, ako sa vzdelávať v oblasti robotiky a programovania. Dobre pripravené sú ako 3D bloky, konštrukcie, tak aj aplikačné a vzdelávacie materiály. Bloky sú perfektne spracované, sú aj dosť veľké v porovnaní s inými sadami, ktoré som testoval. Celkovo produkt pôsobí pozitívnym dojmom.

Pripravený robot

Najväčšou nevýhodou súpravy je... cena. Najmenej pokročilý balíček Krypton 0 stojí približne 500 PLN. Argumentom v prospech kúpy je v tejto veci široká veková hranica (od 3 do 18 rokov), ako aj hotové lekcie adresované učiteľom, vďaka ktorým je Abilix Krypton 0 zaujímavou investíciou pre školy resp. materské školy.

VÝHODY
 • Veľký počet 3D kociek a návrhov na zostavenie
 • Vynikajúce spracovanie
 • Veľká veľkosť blokov, zaujímavé farby
 • Hotové vzdelávacie lekcie pre učiteľov v školách
 • Aplikácia s návodom na montáž a možnosťou programovania viacerými spôsobmi


CONS
 • Vysoká cena
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi